Ağrı, Muş, Bitlis, Van

Turko

Uzman
ermeni patriği türklerle ermenilerin arasının 1870 lerde bozulmaya başladığını ifade ederken burda misyonerlerin parmağı oldugunu söylüyor
Yok o dürzülerde hala Osman Paşa'nın koyduğu acı var. Hazmedemiyorlar . Rus beslemeleri.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
ermeni patriği türklerle ermenilerin arasının 1870 lerde bozulmaya başladığını ifade ederken burda misyonerlerin parmağı oldugunu söylüyor
bir çoğu dönen fırıldakları kabul ediyor zaten ustam.
soykırımdan başka dayanakları yok ki toprak altında bıraktıklarını geri almak için.
bir tek ona tutunuyorlar..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Yok o dürzülerde hala Osman Paşa'nın koyduğu acı var. Hazmedemiyorlar . Rus beslemeleri.
erzurumdaki vatandaş bir sabah vakti girdiler koye ruslarla birlikte...ve ruslardan daha acımasızlardı..!

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Meşhur oldu bu heralde. Herkes yazıyor :D
Bu şehirde olanlar;

Bu illerde aktif çalıştım arkadaşlar.

Kimseden nokta istemeye kalkmayın.
Çünkü sizin taşınız toprağınız altın zaten. Ermenisinden yahudisine, urartusundan roma Bizans’ına Persine.
Yüksek ihtimalle bir çoğunuzun ya da anne baba köyünüz Ermeni köyü.
en basit onlardır ordan başlayın.

diğer bölgedeki defineci arkadaşlara göre çok şanslısınız.
adamlar dağı bilmem kaç km çıkıp bir sunak görünce sevinçten havaya uçarken siz sunak ve kare oymaları zaten takmayıp haçlara doymuş olacaksınız.

Velhasıl çok kısmetli bir bölgedesiniz.

Allah muvaffak etsin.

sosyal medyadan forumdan, şuraya buraya git burda noktam var diyenlere de kulak asmayın, çünkü ya dışlanmıştır çalıştığı adamları satıp sizi birbirinize kırdırır!
ya da öğrenmiştir öğrendiği kişilere ihanet içindedir!
üçüncü olasılıkta vardır fakat milyonda bir’dir :))

siz kendi işinize odaklanın Canlar :D
hadi bakalım kolay gelsin..
Adam hakli beyler gozunuzu acin

kaynak

bir çoğu dönen fırıldakları kabul ediyor zaten ustam.
soykırımdan başka dayanakları yok ki toprak altında bıraktıklarını geri almak için.
bir tek ona tutunuyorlar..
tehcirde ilk vuran biz değildik çeteler arkadan bizim askerleri vurunca olay bu noktaya geldi talat paşanın hanımı bunu fevkalede anlatıyor

Siva

Bilgili Üye
Keskingöz ustam ne zaman gelırsın bu taraflara acilen geleydın ıyı olurdu

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
tehcirde ilk vuran biz değildik çeteler arkadan bizim askerleri vurunca olay bu noktaya geldi talat paşanın hanımı bunu fevkalede anlatıyor
kesinlikle doğru..
fakat o kadar çok inançları var ki;
hala tehcir dönemindeki arsa ve mallarını birbirlerine satıyorlar devrediyorlar!
bir gün bu topraklara geri döneceklerine dair şüphe bile taşımıyorlar :D
ben de buna gülüyorum.

kaynak:
Fransada Van işi peynir satan bir ermeninin marketinde, Vanlı bir üniversite öğrencisinin, eski Vanlı bir Ermeni torunu arasında geçen diyalog’tur..

kaynak

Hamile bacımız için aralarında iddaaya girerek , erkek mi ? kız mı ? kazanını belirlemek için karnını deşiyorlardı diyen talat paşanın hanımı tüm bu yaşananların arkasından bazı isimler veriyorki bu türklere çok dua edin.. bu yaşananlara ne denilir hayvanmı diyem katilmi diyem insanlık dışı

kaynak

kesinlikle doğru..
fakat o kadar çok inançları var ki;
hala tehcir dönemindeki arsa ve mallarını birbirlerine satıyorlar devrediyorlar!
bir gün bu topraklara geri döneceklerine dair şüphe bile taşımıyorlar :D
ben de buna gülüyorum.

kaynak:
Fransada Van işi peynir satan bir ermeninin marketinde, Vanlı bir üniversite öğrencisinin, eski Vanlı bir Ermeni torunu arasında geçen diyalog’tur..
osmanlı bunlara tapu vermedi zaten sadece devir hakları var..kırık bunlar yaa fakat bizlerin bundan ne anlamamız gerekiyor?demek hala bir takım planları var

Siva

Bilgili Üye
forumda paylaş noktanı güzel bir sunum yapsana mübarek :)
bır kac ısaret bır arada kafayı yordum bır ermenın bır ısaretınden bırısını sıfre yon ve metre hesabı cıkarttım gıttıgım metrelede artı ısaret buldum son soz bende ıyı bır makınaya ıhtıyacım var onylmak ıcın varmı bır seyler sunum yaparız sorun degıl cok cıddıyım nasıp ayagımızda yardımcı ol :)

sandalci14

Operatör
Simdi benim anlamadigim abdulhamit tahttayken ruslara karsi bizimle ingilixler ve fransizlar savasirmis osmanli yenilirse ruslar sicak denizlere iner diye .ittihatcilar padisahi devirince ruslar fransizlar ingizler bir olup bizimle sabasmis.4 myon mk topragi 780 binle kortarmisiz az kalsin sevr le buda 3te bire dusecekmis yirrtip atmisiz neyseki