Ağzı Kapalı Bir Mağara girişi buldum yardımcı olurmusunuz

Noyl

Yeni Üye
mağaranın girişinden 1m ileriye gittim dahada ilerlemedim ilk defa mağarayla karşılaştım . o yüzden bilgi almak istedim abilerimden .

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM Noyl MAĞARALAR TEHLİKELİ OLUR ÇÖKM,ZEHİRLENME,VE DEĞİŞİK TUZAKLAR OLUR .
EĞER BU TÜNEL DEVAM DEİYORSA ÜNLEMİNİ AL HEM ZEHİRLENMEYE KARŞI HEM ÇÖKMEYE KARŞI VE DE TUZAKLARA KARŞI GİTİĞİ YERE KADAR DEVAM EDİN BAKALIM NE ÇIKACAK BU TÜNEL BİR HAVALANDIRMA DA OLABİLİR .

SAYGILAR VE SEVGİLER.

poseidon2023

Uzman
yanında altın yüzük gümüş yüzük ve bakır ve olta ucuna akılan kurşun olsun cubukları elıne al altın yada diyerlerinden birini sag yada sol fark etmez eline al boşluk bakar gibi cevrende dön mazemenın noktasını bul tek tek bak metallere sonra boşluga bak boşluk açtıgın magra tarafına nekadar mesafe var bak sınırlarını belırle yanına iki parca kurşun al sonra actıgın yerin dibine kadargidip kurşunun birini koy tekrar yukarı çık ve üstten kurşunu tespit et aradaki mesafe duvar kalınlıgı bunları yap dildir

balıklama dalma gazdan zehirlenip kalırsın ateşte yakma arda oldugu gibi havaya ucarsın

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Açtığın yer nasıl bir kaya yapısına sahipti. Yani harçlamı kapatılmış veya bi kalın kapı mı vardı veya tek parça büyük bi kayamıydı. Bu önemli

ragıp

Uzman
@Noyl
arkadaş, aline bol miktarda gazete kağıdı al
gazete kağıtlarını ateşleyerek
atabildiğin kadar ileriye at
ve dumanı gözle, duman hangi yöne doğru gidecek
duman geriye geliyor ise hoş değil. hava almıyordur
riskli olur
duman, girişin haricinde farklı yöne gider ise
sende o yöne ilerleyeceksin
içeriye girer iken, elinde, seramik döşeyenlerin kullandığı bir tokmak
muhakkak eldiven olacak, el feneri bulunacak, her ihtimale karşı maskede kullan derim
tünele girdiğinde, her adımda, tünelin tabanına, sağına, soluna, tavanına o tokmak vurarak ses kontrolü yap
boşluk sesini anlarsın herhalde
telefonunda yanında olsun
farklı, tereddüt ettiğin noktayı fotoğrafla
hiç bir şekilde kendini riske etme
çıkışta, tüneli güzelce kapat. yabani hayvan girmesin

selametle

Pscyhe

Engellendi
Once gerekli tedbirleri alicaksiniz ondan sonra girmeyi dusunun herseyin basi can ve saglik..cevreinin ve icerinin fotolari lazim.tabanda tavanda isadet olmasi lazim yon vermek adina benim tahminim tavandadir mutlaka.once bunlari bulun ..tedbiri aldiktan sonra biraz icerileri dogru girin kontrolllu sekilde bakin bakalim ne var ne yok.bunlari yapmadan bisey tespit etmek zor eger dediginiz gibi kapaliydida siz actiysaniz elbet biseyler vsrdir

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.A kardeşim. Girişin sağında solunda üst tavan ya da taban kısmında traşlanmış düz kaya üzerinde kroki olma ihtimali olabilir. İyi incele varsa da yoksa da girişi alt üst sağ sol resimle. Mağaranın tam karşısında ne var mağaraya gir bir adım at ve arkanı dön tam karşıyı resimle. Ormanlık alan ise karşısı yamaç ise tahmini olarak mağaranın tam karşısına kadar git kaya vb. taşlarda işaret bak. Bu mağaranın 100 mt kare çevresi için de geçerli. Eğer bu söylediklerimin hepsi olumsuz çıkarsa burası kaçış tünelidir ki tersten girmek tuzaklıdır. Üstten çubuklarla boşluğu takip etmende fayda var son vardığı yerin çevre resimleri iz emare varsa çekip atmanda fayda var. Her şeye rağmen tedbiri mutlaka al. Allah kaza bela vermesin inşaEllah. Araştırma sonuçlarını bizimle paylaşırsan seviniriz. Şahsen ben de merak ettim. Selametle

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
İlk 2 metre dolgu ise taş ve toprakla ve gerisi boş tünel ise hoş, bu durumda girişe ilk 5-10 metrede buranın ne amaçla kullanıldığını belirten bir işaret çıkar karşına.

Tabanda taş ve toprak dolgu girişin ilerleyen yerlerinde de varsa tünelin üst kısmı ise bıraz boşluk kalacak şekilde doldurulmuşsa işin zor çünkü mezarlara giden tüneller genelde böyle olur.

Sonuç itibariyle boş konuşuyoruz.

Çünkü oranın ne olduğunu ele verecek işareti bulup öyle konuşmak gerekli. Her şey olabilir mahsen girişi her hangi sığınak barınak yada mezar.

Kapalı idi ben açtım demenden yola çıkarak ugraşacak başka yerin yoksa devam et.

Ve calışmanı buraya yazki elimizden geleni bizde söyleyelim.

Çok çok acemiysende kesinlikle uğraşma. Çünkü defineciligin en pis en riskli yeri bu tip yerlerdir define varsa tuzak kesindir.

Son düzenleme:

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bana burası yeni açılmış gibi gelmiyor .Yani ne biliyim burayı açan kişi sonuna kadar gider bizim meraklı definecilerin açıpta gidiyim mı gitmeyim mi diye ısrarla sorması biraz tuhaf geldi :)
Yeni açılmış ve hiç girilmemiş havasını göremedim ben .
Yani kişi o kadar çalışıp boşluğu bulup girişi açıp sonrada buraya gelip içeri giriyim mi demeden önce orda bı fare yakalar üstüne kamera bağlar salar içeri duramaz yani kısacası..

Son düzenleme:

Noyl

Yeni Üye
kazama abi haklısın belki böyle bi yer bırakılmaz ama mağara veya tünel ile ilgili okuduklarımdan sonra içerde tuzak veya zehirli gazlar olabileceğinden çekindim biraz açıkcası sağlık bir tarafda merak bi tarafda hangisi risk edilir .