Aklıma takıldı - XP Adventıs 2 dedektör -

D

deniz_efe

Misafir
Bugün bir yeri tam 50 cm kazdım ve içine yaklaşık 2 kg kadar demir parçaları attım sonra 30 cm toprak attım cihazı tuttum üstüne sinyal vermedi birkaç ayar denedim en son yer reddini kısınca zar zor biraz sinyal sesi verdi...sonra kalan 20 cm toprağı da üzerine attım ne kadar uğraştıysam da sinyal sesi alamadım..biraz kaba bi tabir olacak ama bu cihaz bir HALTA yaramıyor @svs
Üstteki videodakinin aynısı diyorsun yani, desene durum vahim ...

Zaman

Bilgili Üye
Aynen öyle deniz_efe ben dedektör işinden anlamam ustam... bana derine inecek dedektör lazım dedim bunu önerdiler meğerse pulse sistem olmalıymış

sinann32

Yeni Üye
hacı bu adventis 2 dediğin gibi mükemmel değill.. gerçi hiç biri mükemmel değil...20 cm çok bile.. bi yere 12 farklı dedektörle gittim en son el yapımı denilenle gittim o bile yine bişey buldu bu iş böyle hobi olarak yap para kazanmaya kalkışma hayal kırıklığı olur

Mc_307

Yeni Üye
Daha derin diyordan pulse illa. Tektek ićin vlf olabilir.

frig43

Member
svs video mu atacaktın sen? :) xp adventis 2 alacak bizim gibi çaylaklara yol göstermen lazım bi abi olarak :)

karan musti

Yeni Üye
Aynen öyle @deniz_efe ben dedektör işinden anlamam ustam... bana derine inecek dedektör lazım dedim bunu önerdiler meğerse pulse sistem olmalıymış
slm dostum cihazı yanlış kullanıyor olabilirsin veya cihazında arıza var kaçlık başlıkla kullanıyorsun cihazı bu cihazların tamirini ve denemelerini yapan biri olarak 1 tl 27 cm den alıyor 2 kg demiri nasıl 50cm den algılamıyor anlamadım sorun var gözüküyor çevrende aynı cihazı kullanan var ise karşılaştır derim kullandığın cihaz vlf sınıfında iyi bi cihaz

Zaman

Bilgili Üye
Bu makineyi aldıktan sonra çok merak ettiğim bir yer vardı üzerinde çok arama yaptım ve birkaç sikke buldum ama çok yüzeyseldi yani 10 cm kadar..bende huylandım ve bi test yaptım.. evet 50 cm den 2 kg demiri algılamıyor. karan musti yanlış kullandığımı düşünmüyorum ama doğrusunu bide senden duymak isterim adventis 2 hakkında bilgin varsa

karan musti

Yeni Üye
xp cihazları genel anlamda diğer vlf lere göre sarı metalde artısı olan cihazlar xp g max 2 goldmaxpover adventis 2 bu cihazlar kullanımı kolay ayrım neredeyse mükemmel ayrımdan kastım [demir ve demir olmayan anlamında ] derinlik oldukça iyi diğer vlf cihazlara göre dediğim gibi ya cihazında sorun var yada ayarlarda sorun var cihazı aç sens düğmesini parazit yapmaya başladığı yere kadar çevir toprak ayarı kırmızı oklu yerde olsun çok basit ayarlanabilen cihazlar bunlar bu ayarda 27 lik başlıkla algılama yapmıyorsa 2kg demiri yüzde yüz cihazında sorun var yinede emin olmak için yakınlarında aynı cihazı kullanan birileri var ise aynı şartlarda karşıaştırma yapmak gerekir elindeki cihaz vlf sınıfında iyi bi cihaz

Zaman

Bilgili Üye
Aynı şekilde kullanıyorum karan musti ..cihazda sıfır zaten aynısından arkadaşta vardı denedik değişen bişey yok oda aynı