Alan Tarama Tavsiyesi

Memolii

Aktif Üye
Bulursam kader25 Ustam çok forum okudum şu mineral elemek için demir gümüş bakır vs bakın hepsine tepki verirse diye devam eden bir yazın var bende ona istinaden dedim ki zaten çubuklar kendinden başka tüm karışımlar için zaten söylüyor sağı kapatıp altın var ama solu kapatmayarak dikkat diyor neden bu kadar eminsiniz Ustam olmaz mı uygulama yapmak çok zor denemek yanılmak en güzeli ama kimi için tespit kimi için onu oradan almak zor gelir zaten deneme yanılmayı uyğulayabilsem tüm cevapları öğrenmiş olurduk
Nick in önüne @ koymazsan etiketledigin kişiye bildirim gitmez @meteorxp bu şekilde yaz

meteorxp

Member
Ustam mineral demiyorum saf element diyorum mineral karışım element saf değilmi ustalarım karışımı ayırmak sorun değil yani minerali baryum bor çinko gibi elementler birde karışım mineraller karışıma sorun yok diyorum keşke bana deseniz böyle yap çubuğun neyapacak daha somut olurdu benim için

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu konu üzerine çokça çalışmak gerek radyestezi çalışmaları yapılmalı kimi profları deli diye yurtdışına yollasalarda geri planda devlet bu gibi kişileri hem hastalık hemde arazide kullanır .

meteorxp

Member
@BulursamKader25 Ustam çok forum okudum şu mineral elemek için demir gümüş bakır vs bakın hepsine tepki verirse diye devam eden bir yazın var bende ona istinaden dedim ki zaten çubuklar kendinden başka tüm karışımlar için zaten söylüyor sağı kapatıp altın var ama solu kapatmayarak dikkat diyor neden bu kadar eminsiniz Ustam olmaz mı uygulama yapmak çok zor denemek yanılmak en güzeli ama kimi için tespit kimi için onu oradan almak zor gelir zaten deneme yanılmayı uyğulayabilsem tüm cevapları öğrenmiş olurduk

amora

Member
Bende ustalık da yok öğreniyorum hala ama vardığım sonuçlara varan çok kişi yok gibi geliyor bana
selamin aleyküm @meteorxp
yukaridaki yaziyi neye istinaden yazdiniz bilmiyorum

bende oreniyorum ciragim
ama tecrube icin cok ter doktuk dokucezde sonuca ulasmak kolay degil formu bastan sona okuyup ezberleyin bu da yetmez test edin tecrube edin ben ciragim bunlari yaptim hala yapiyorum ustalsrimiz sayesinde

ustamiza yaziniz altta

neden bu kadar eminsiniz Ustam olmaz mı uygulama yapmak çok zor denemek yanılmak en güzeli ama kimi için tespit kimi için onu oradan almak zor gelir zaten deneme yanılmayı uyğulayabilsem tüm cevapları öğrenmiş olurduk

usta bosa soylemez tecrubeyle soyler her usta farkli da soyler ama kendi tecrubesinden soyler
bos oldugunu bilsen bile ac gor tecrube olsun dedigi yeri ac ki tecrube olsun gercek arazi olmadan kendinizde soylediniz yanilmadan olmaz herseyi bilseniz aklen yada bilimsel birisi formulde verse arazideki calismalar tecrubeler olmadan hic sayilirsiniz malesef ustalarin tavsiyeleriyle devam insallah

amora

Member
Ustam ben şöyle anlatayım tüm metaller gümüş dahil sol kapanıp üzerine sağ kapanıyor altın karışımı olmayan metal gruplarına x çarpı yaparken altına sağ kapatıp sol kapama içinde altın karışımına burası çok bence can alıcı sağ kapatıp sol düz kalıyor onun için mineral ide önemsemiyorum niye çünkü sağ ve üstüne sol kapanırsa herşey bitmiştir öbür türlü altın olsada bakmam diye kendimce fikrim var boşlukta 180 derece açılım veriyor zaten boşluk kafama hiç takılımıyor basit bir olay benim tek ilerleme kaydettiğim nokta elimde altınla çubuk tutardım şimdi şükür ona da ihtiyaç yok bendeki çubuklar diyorum ya 1 m desem bana gülersiniz bende hoşnut değilim sıkıntı taşımak kısaltım olmadı kısaltım olmadı birdaha kısaltım olmadı 10cm kadar düştüm olmadı düştükçe özelliğini yitirdi şimdi aynı uzunlukta devam geçen arkadaş almış 1500 liraya kullandım yerdeki makası demirin bile göstermedi garip ama böyle işte diyelim başka bir metal var cinsi ne bulmak sorun mu evet sorun her bir metali sağ elime alıp bakmam gerekiyor zaten bu da önemsiz hangi metal var altın yoksa bize ne ?
bu cubugun kapama olaylarini nasil test edip kanaat getirdiniz yardimci olabilmek adina soruyorum yanlis anlasilmasin
cok karisik geldi bana burada ustalarin izinden giden cogu cirak numune kullanmiyor zaten
mineral elemede kullanmak cok bos kazmayi onluyor
bosluguda baya kucumsemissiniz sadece tepki acisindanmi boslugu bulma acisindanmi

meteorxp

Member
Birçok test yaptım faydalı olacaksa her soruya cevap bulunur inşallah boşluk bulmak kolay demişim yani kolay özellikle boşluk aramak anlamsız denemedimde değerli sinyali varsa peşinden boşluk bakarım değerli sinyali var sağ kapandı sol da kapandı sonra boşluk bakarım sol kapanmazssa benim için önemsiz der geçerim

amora

Member
Birçok test yaptım faydalı olacaksa her soruya cevap bulunur inşallah boşluk bulmak kolay demişim yani kolay özellikle boşluk aramak anlamsız denemedimde değerli sinyali varsa peşinden boşluk bakarım değerli sinyali var sağ kapandı sol da kapandı sonra boşluk bakarım sol kapanmazssa benim için önemsiz der geçerim
bosluk bulmak kendi adima 2 cubuk ile zordur hic kolay deildir ozellikle icinde degerli metal olan boslugu bulmak dahada zordur sizin bunu asmaniza sevindim simdi bu yaziniza istinaden ben sizin vardiginiz sonuclara varamamisim buda benim eksigim demekki
tabiki testleriniz bize faydali olur mesala
gercek bosluk olusturup icine 1 gr altin koyup test yaptinizmi yaptiysaniz
sonuclar nasildi paylasirsaniz sevinirim
yada bosluk sizin icin onemli degil
ise
altin metali ile alakali nasil test yapabiliriz sizden bi fikir alabilirmiyiz cunku altinin yalin cubuk ile bulunamadigi kanatindeyim sahsen de hic testlerde tahi altina yaklasamadim yalin cubuk ile tabi gorerek bilerek testlerden bahsetmiyorum

KULT

Aktif Üye
Öncelikle kabul edilmesi gereken şudur. Elimizdeki altı üstü 40-50 cm uzunluğunda metaldir. İster kendimiz yapalım üç Beş kuruşa maledelim, ister kazıklanıp 1000 liraya çubuk alalım. Sonuçta elimizdeki metaldir. Sanki uzay mekiği almışız gibi tüm kerameti çubukta ararsak, arazidede sadece hayal arayıp amelelik yaparız. Çubuk altın,gümüş, boşluk yada bronzu tek başına bulmaz. Bunları bulan ustalık ve tecrübedir. Çubuk sadece bu ustalık ve tecrübeyi uygulayacak kişi için araçtır. Biz sanıyoruz ki 50 liraya çubuk yapıp roma imparatorluğunun hazine deposunu bulacağız. Yok öyle bir dünya. Adamlar 6_7 yüz bin lira veripte aldıkları cihazlarla altını bulamıyor. Bizlerse 50 liraya çubuk yapıp, daha elimize alır almaz, hadi bakalım bana şu hazineyi bul moduna giriyoruz. Çubukta esas olan kuralları uygulayıp bu kurallar doğrultusunda çubuğun kendi elimizde nasıl tepkiler vereceğini öğrenmemiz bile aylar alır. Hele ustalık yıllar alır. Çubuk her bedende aynı tepkiyi vermez. Sürekli deneyerek kendinizde verdiği tepkiyi öğrenmeniz lazım. Hangi çubuk olursa olsun minerale yakalanır. Mineralden kurtuluş yoktur. Eleme yöntemleri ve minerali tespit yöntemleri tamamen kişinin beceri ve tecrübesiyle doğru orantılıdır. Selametle...

meteorxp

Member
Burada eksiklik yok birçok arkadaşım çubuğu tutar ama yok ya der gülümser geçer bazıları boşluğu görür çubukla metali bir türlü beceremez yetenek de değil farklı bir durum ben iyiyim demiyorum asla bunu desem burada bilgi dilenmem ama sanki bu iş kişiye özel ona verilmiş gibi hissediyorum ben bir boşlukta denemedim yani özel bir boşluk oluşturup ne olacak diye bakmadım keşke bir iki işlem yapma fırsatım olsaydı ama mezar boşluklarının baş kısmında mesela 100 mezardan 3 ü sinyal veriyor diş diye düşünüyorum ama işlem yapmışlığım yok bu da boşlukta da sinyal veriri gösterir bence birde size desem ki beş tane tabak ayrı yerde her biri altı kat bakr cam krom demir çelik ve küp bunlardan birine altın koysam bulunurumu bak her tabak altı kat bende sıkıntı olmuyor açık alanda saklanan yüzük bu da olmuyor

meteorxp

Member
@KULT Ustam senin yazını okumadan aynı şeyleri yazmışız kişi önemli çubuk değil ama ben çubuğu değiştiriyorum sıfır hiçbirşey kalmıyor bende birtek boşluk bulma hissi değişmiyor ama o da azalıyor buradan da şu çıkıyor doğru kişiye doğru çubuk hepsi bu olsa gerek ben sodalarla çeşitli topraklara hem tekli hemde karışımla çalıştım saf altın dışında ayrım yaptığını gördüm çubuğun nasıl ilk önce sağ sonra sol kapatan çubuk mineraller de sağ kapatıp evet tam altın dediğimiz yerde sol kapatmayarak ayrım yapması gerçekten ilgi çekici geldi