Alibey degirmenleri

degirmenci

Aktif Üye
alibey degirmenleri yedi tane bunlar bir dere üzerinde üçü bir yerde dördü bir yerde...altısı boş biri dolu çarkı bile altın domuzluğu altından degirmen taşı ile kapalı...bu değirmenin önündeki bir taşta küçük istavrozla işareti bırakılmış...bu degirmen yeraltı degirmeni...yer karadeniz bölgesi karadere namında bir derede

mayhem

Co Admin
Co Admin
hmmm alıntımıdır duyummudur usta ilgimi çok çekti :20:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
degirmenci dostum bizim eskişehirde bu da bizim köyde alibey in değirmeni girişinde okunamayan yazılar var...

Kristof34

DogacıyıZ
Etrafında ki kayalarda şu meşhur tavuk civcivi arayın önünden akan suyu kesin su icinde hilal ve zinciri bulun. Degirmencinin esegine yük yükledigi tek basamaklı yer duruyormu? Akan suyun basamak yapan yeri kucuk selale yaptigi yer olmalı bunlar varsa soygun yemediyse hayrını görün.

MendereS

Bilgili Üye
böylesi derelere genelde değirmen deresi derler sizin derenin adı ne ?

mayhem

Co Admin
Co Admin
değirmenle alakalı olabilirmi diye sorumu bu sayfada sormak isterim 2 metre civarında sütün ve üzerinde hemen hemen her işaret mevcut ne anlam ifade eder. şuan için resim yok ben şahsen böyle birşey gördüm ve bu resimlerde kısa süre içinde eklenicek derken 2 veya 3 ay gibi :)

jupiter

Member
şu eskiydan bahs etmeyin içim cızz ediyor :)

S

sercan33

Misafir
Bu alibey degirmenlerindeki 17 senelik soy parasinin yerini anlatan haritanin burada cikmasi ve bende olmasi nasil oluyor anlamadim ben bu isi ya