Aliömerin çubuk hakkındaki görüşleri

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Trakyalı81 saydığın sınıflara isnaten N/A diye bir sınıf daha var.

Düşünceni anladım ...
Çubuk bunu başaramıyor...

kaynak

Trakyalı81

Doğru bir düşünce ile mevzuya yaklaşımından dolayı teprik ederim.

Bunu başarırsan olay biter.

:320:

kaynak

Ustam bakkala girersin bisi sorarsın "yok" derler ya..
Ardından şöyle bir soru gelir , "hiç mi yok" :)
Kimyada geçimsizlik diye bir tabir vardır.
Kırık mıknatısları nasılki ters koyduğun zaman birbirini iter...

Bu element işlerindede böyle.
Örnek vermek gerekirse; Bor'da diamanyetik altında aynı sınıf...Sülfürde diamanyetik vs vs :)

Herşeye rağmen kafa yormaya devam et.
Bunun için elinde bir hayli malzeme olması lazım demedi deme :)

Bunlarda bakkalda yoggg ))

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kimyada geçimsizlik diye bir tabir vardır.
Kırık mıknatısları nasılki ters koyduğun zaman birbirini iter...

Bu element işlerindede böyle.
Örnek vermek gerekirse; Bor'da diamanyetik altında aynı sınıf...Sülfürde diamanyetik vs vs :)

Herşeye rağmen kafa yormaya devam et.
Bunun için elinde bir hayli malzeme olması lazım demedi deme :)

Bunlarda bakkalda yoggg ))
Ümidimi kıramam.
Vizyonumuzda yok yok olmak zorunda :)
Olmalı bir çıkış kapısı..

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam ,

Ağırlıklı olarak yapay sensör argelerimizde manyetik alan kullandığımızdan , metallerin tepkimelerine bakıldığında (literatürde) , 3 e ayrılıyorlar bildiğiniz üzere. Diya,para,ferro olarak , dikey,yatay ve çekim gücü olarak alana tepki verdiklerine göre ;
Bu metalleri bu grup siniflandirmalarinda, eldeki çubukların tepkilerinden (gözle veya baska birşeyle) ayırt edebilme durumumuzun mumkunlugu sizce nedir ?
Bu konuyla ilgili bir iki püf noktasını dillendirebilmeniz mümkün müdür acaba ?
Evet mümkün. Bu konuda anlaşılır şekilde bir açıklama yapamak isterdim. Fakat son zamanlarda gelişen olaylar karşısında Aldığım karar neticesinde bundan böyle ne define sohbetinde nede başka bir yerde özelikle çubuklarla alakalı paylaşımlarda bulunmayacağım aynı şekilde üyede olmayacağım belirtmek isterim. Bilinmesini isterimki bu kararı alırken kimseye küs yada dargın değilim. insan ancak dostuna arkadaşına küser darılır. Bu sitede dostluğunu kazandığımız her bir arkadaşla irtibatımız elbete devam edecektir.
Ayrıca araştırmacı kişiliğin kararlığın seni amaçladığın hedefine ulaştıracak buna gönülden inanıyorum. Ve bu işe en yakın duran ustalardan biri olduğunu belirtmek isterim. Bu vesileyle tüm üyeleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allaha emanet

dersu

Bilgili Üye
Bir başka konu altında yazdıklarımı aynen buraya da yapıştırıyorum, duruştan kastım tam da buydu. Yolunuz bahtınız açık olsun. Allah muvaffak etsin, biz de şapkayı önümüze koyup bu durum üzerinden bir düşünelim, neden böyle oluyor, neden kalpler kırılıyor, ne yapmak gerek diye.

Sayın ustam, bu işe verdiğiniz emek, ilgili konulardaki katkınız, kimsenin tazyiki olmaksızın açmış olduğunuz konu ve paylaşımlarınız, ölçülü seviyeli duruşunuz, sitedeki aklı başında herkes tarafından takdir görüyordur eminim. Konularınızı takip eden birçok insan olduğundan da siz emin olun. Gidersiniz kalırsınız sizin bileceğiniz iş siz yine bildiğinizi yapın fakat kalbiniz şevkiniz kırılmasın. Sizi ve birkaç değerli ustayı daha gözlerimiz her daim arıyor bilginiz olsun.

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Evet mümkün. Bu konuda anlaşılır şekilde bir açıklama yapamak isterdim. Fakat son zamanlarda gelişen olaylar karşısında Aldığım karar neticesinde bundan böyle ne define sohbetinde nede başka bir yerde özelikle çubuklarla alakalı paylaşımlarda bulunmayacağım aynı şekilde üyede olmayacağım belirtmek isterim. Bilinmesini isterimki bu kararı alırken kimseye küs yada dargın değilim. insan ancak dostuna arkadaşına küser darılır. Bu sitede dostluğunu kazandığımız her bir arkadaşla irtibatımız elbete devam edecektir.
Ayrıca araştırmacı kişiliğin kararlığın seni amaçladığın hedefine ulaştıracak buna gönülden inanıyorum. Ve bu işe en yakın duran ustalardan biri olduğunu belirtmek isterim. Bu vesileyle tüm üyeleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allaha emanet
Teşekkür ederim ustam.
Siz de Allaha emanet olun.
Sağlıcakla kalın..

Nasip34

Bilgili Üye
Allah yolunu önünü açık etsin. Gözümüz arayacak kesinlikle. Şimdiye kadarki emekleriniz için teşekkür ederiz. Ara sıra uğramanızı umuyoruz.

hasantopay

Member
Bir Maden Mühendisi olarak altın ocakları tamamen farklı bir olay. Gerekli Ar-ge çalışmaları neticesinde altın rezervinin olduğu yer tespit edilir. Çalışılabilir olması için 1 ton toprakta 1 gram altın parçacıklarının olması gerekiyor. Aynı kömür ocaklarında ki kazı gibi kazılır altın ocaklarında ve gerekli zenginleştirme işlemlerinin ardından 1 ton toprak içerisinde ki 1 gram altın ayrıştırılır. Definecilik ile alakası yoktur