Anahtar Deliği

arahnikaya

Bilgili Üye
Bugün tespite gittim oda derinliği kapı yaklaşık 1.80 de oda yüksekliği yer tavan 2 metre civarı ideal geldi yağmur geliyo diye çok net tespit edemedim yalnız giriş yokuş aşağı 1 metre tünel gibi bişey var ortalama genişliğide 1 mt den az işaretleyip fotoyuda atıcam oda girişi güney gibi şuanki tespitle girişte sol tarafta duvar kenarında değerli tespiti ettim bide sağ tarafında sanırsam 2 mezar bulunuyor ortaya bakamadım biraz sonra fotoyla herşeyi anlatıcam

arahnikaya

Bilgili Üye
Yağmur başladığı için foto başka açıdan çekemedim burdan köye inmek 30 dk sürüyor motorla zaten sıçan gibi olduk yağmurdan :D

Bu açıdan oda çok küçük görünüyor ama bu kadar küçük değil tünelde bu kadar kısa değil tabiki 1 metre 20 cm kadar tüneli var tespitim bu şekilde zaten bi taraf taşlık yerli kaya bi taraf dere bi toprak alan güneyde var giriş şuanlık güney gibi görünüyor yokuş aşağıdan yukarıya doğru giriş yapılcak odaya aşağı açıdan çekseymişim hepimiz çok net görücektik yorumları alabilirim yine

Ekli dosyayı görüntüle 167135

Ekli dosyayı görüntüle 167136

arahnikaya

Bilgili Üye
ilk fotoda bi köşeyi yanlış işaretlemişim 2.fotoda doğru yerleri daha net herşey.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yağmur başladığı için foto başka açıdan çekemedim burdan köye inmek 30 dk sürüyor motorla zaten sıçan gibi olduk yağmurdan :D

Bu açıdan oda çok küçük görünüyor ama bu kadar küçük değil tünelde bu kadar kısa değil tabiki 1 metre 20 cm kadar tüneli var tespitim bu şekilde zaten bi taraf taşlık yerli kaya bi taraf dere bi toprak alan güneyde var giriş şuanlık güney gibi görünüyor yokuş aşağıdan yukarıya doğru giriş yapılcak odaya aşağı açıdan çekseymişim hepimiz çok net görücektik yorumları alabilirim yine

Ekli dosyayı görüntüle 167135

Ekli dosyayı görüntüle 167136
Tahminimce ikinci bir oda daha olmali resmi ceken kardesin oraya dogru. Fakat girisi net tesbit etmeniz lazim kardesim. Ayrica birdaha nasip olurda giderseniz odanin derinligini ve tunelin odayla birlesen yerinin, toprakla yani zeminle tavan arasindaki toprak katmaninin derinliginide alip paylasabilirmisiniz. Selametle kal

arahnikaya

Bilgili Üye
@Mirkut odanın yerle tavanı 2 mt 2 2.20 civarı odanın derinliği kapıda ortalama 1.70 1.80 derinlikte evet 2 oda olmalı benim odanın batı yani sağ tarafında havalandırma gibi olan yerin üstüde oda gibi değerli vermişti orda birini bulalımda inşallah resmi çeken benim bu arada aynen benim durduğum yerin sağında bi oda daha olabilir

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Daha genis acidan reami varmi kardesim. Ayrica havalabdirma deligini genelde direk idanin ustunden degilde sagindan solundan verirler vabzen bu havalandirma deligi odanin cok uzaginada goturulur. Birde kardesim tesbitiniz net olmali nasip olursa tekrar bakip incelemenizde fayda var yanilmamak adina. Saglicakla kal kardesim.

arahnikaya

Bilgili Üye
Mirkut allah razı olsun güzel abim güzel birşekilde tespit yapıp resimlemede yapıcam yer güzel inşallah çok iyi ekmek çıkıcak hayırlısıyla yağmur var 2 3 gün sonrasında her adımı yazıcam

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut allah razı olsun güzel abim güzel birşekilde tespit yapıp resimlemede yapıcam yer güzel inşallah çok iyi ekmek çıkıcak hayırlısıyla yağmur var 2 3 gün sonrasında her adımı yazıcam
Sizdende ALLAH azze ve cell razi olsun kardesim. RABB im subhanehu ve teala muvaffak etsin zorlastirmasin kolaylastirsin. Amin