Anlamını bilen ? Bu nedir biraz hakkında bilgi verseniz

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Yatır mevzusunu mu diyorsun hocam. Onu diyorsan burayla alakası ypk burası farklı bi bölge. Bizim oradaki yatırı kazmak cok sıkıntı ne hocalar geldi gitti bana mısın demedi. Bulunduğu yerden ağaç dalı dahi alsan başın beladan kurtulmuyormuş. Öyle söyleyeyim o yüzden can kıymetli
alakası olmadığını biliyorum
o konudaki mesajımı iyi oku ayrıca dikkat edersen devamını yazmamışım
soran olmayınca da devamını yazmaya gerek görmemişim demek ki

Storm

Editör
Resimleri düz cektim hepsi bu şekilde dizili sayfaya bu sekil attım düz bi şekilde :D

Storm

Editör
alakası olmadığını biliyorum
o konudaki mesajımı iyi oku ayrıca dikkat edersen devamını yazmamışım
soran olmayınca da devamını yazmaya gerek görmemişim demek ki

Ben meraklıyım ağa bu işe altından Ziyade hani kendim bulup kendim görmek istiyorum o tarihi o dokunuyu. Mesela bak o yatırın hemen dibinde küçükken bizim koyun güttüğümüz yerde adamlar taşlardan örülü duvarlı oda bulmuş odadan tünelle baya gitmiş. 3x3 oda dan tünele giriş tünel yaklaşık olarak 100-200 metre civarı falan. Adamlar dagın bi ucundan bi ucuna gitmiş nerdeyse . O kadar içim gitti ki. İl işten geçtikten sonra Hemen bi başka tarafı kazıldı yatırın orayı bizimkiler kazdı saç ile orak çıktı. Yatıra dokunan yok. Neden dersen yatırın 3 tane koruyucusu var 3 Kartal sürekli yatır etrafında dolaşır birden bi kişi gelince. Hocalar vesaireler getirirdiler ama nafile.

Kamhi Leonard

PiSaGoR

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ha unutmadan ordaki yigma normal de yil
Ve ordaki kayaların uzerinde de isaret olmalı veya
Bu büyüklükte bir kaya ya şekil verilmiş olabilir ama üstünü hafif acman gerek

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ben meraklıyım ağa bu işe altından Ziyade hani kendim bulup kendim görmek istiyorum o tarihi o dokunuyu. Mesela bak o yatırın hemen dibinde küçükken bizim koyun güttüğümüz yerde adamlar taşlardan örülü duvarlı oda bulmuş odadan tünelle baya gitmiş. 3x3 oda dan tünele giriş tünel yaklaşık olarak 100-200 metre civarı falan. Adamlar dagın bi ucundan bi ucuna gitmiş nerdeyse . O kadar içim gitti ki. İl işten geçtikten sonra Hemen bi başka tarafı kazıldı yatırın orayı bizimkiler kazdı saç ile orak çıktı. Yatıra dokunan yok. Neden dersen yatırın 3 tane koruyucusu var 3 Kartal sürekli yatır etrafında dolaşır birden bi kişi gelince. Hocalar vesaireler getirirdiler ama nafile.
tamam işte olay budur
bizim çalışmada da tünel tespit ettik ve hava akımı mevcut başka bir yerden hava geliyor yani
oradan çıkan ve uçan canlı da kelebek falan değil yarasa idi
kokunun sebebi de yarasa dışkısı idi
bizim tünelin nereye çıktığı sorusuna henüz cevap bulamadık çünkü kimse girmeye cesaret edemiyor
ertesi gün zaten çalışma alanını kapatıp düzledik
the end

Turko

Uzman
Çubuk çek dikili tasa , yarım lahit yada açılmış mezar o taşlar hırpalanmış. Başka lahit muhakkak olmalı , düzlük ten ayrılma Hepsi duzlukte tarlada . Rast gelsin.