anlayan ustalarım bi bakabilirmisiniz

kabakburgiba

Operatör
Beyler bu sadece Amerikada swap'ta operasyonlarda evin icini görüntüleyen bir cihaz gelistirdiler, ama ceken kisi cok fazla radyasyona maruz kaldığınından proje ipal edildi. Belgeselde seyrettim, yani amatör makina bunu nasil yapabilir, amerikan teknolojisi gerimi kalmış
@sef-er ustam zamanında işini görenler görmüş.pozları yok şimdi.orjinali için fabrikasını dahi aradık yok üretimi.

kabakburgiba

Operatör
bi arkadaşım yere ters ayna koyup altınada iğne gömüyorlarmış dedi. bide yer çok kuru olacakmış.güneş tepede olacakmış,falan filan.

saftilki

Moderatör
Moderatör
15 yılın üzerinde zaman geçti bunu duyalı, bir kuruyemişçi elindeki fotoraf makinasına flash topluyordu 15 tanesini bir araya getirip toprağa öptürüp flash patlatarak röntgen makinası yapıcam diye konuştu, 15 tane olması daha derin röntgen için diye yani :20:

olmaz diye bir şey yok sadece nasıl yapılır,
fazlada bilgim yok malesef

szihoprenic

Bilgili Üye
ustam şipşak makine bunlar nasıl yapsın bu dediğini.kayıtlı fotoyu içine nasıl koyar bilmem.
Ustam bu isi yapan arkadaslar gelir arazide sorar tespitiniz ne ne bekliyirsunuz gibi dersin ki lahit sana tik bi belli belirsiniz bulanik bi resim bak bu lahit vs küp der yoluna bakar 100 tli lik poz parasini insaflisi 500 den baslar 1000 ne kadar cikarlar

kabakburgiba

Operatör
Ustam bu isi yapan arkadaslar gelir arazide sorar tespitiniz ne ne bekliyirsunuz gibi dersin ki lahit sana tik bi belli belirsiniz bulanik bi resim bak bu lahit vs küp der yoluna bakar 100 tli lik poz parasini insaflisi 500 den baslar 1000 ne kadar cikarlar
almanyadan geldi,çinden bizzat kendim aldım,istanbuldan aldım,kimisi eski ,bunların pozlarının kutusunun altında üretim tarihi falan var.hepsi eski sakın almayın.kazıklanmayın.isteyen varsa bende var pozlardan.

kabakburgiba

Operatör
konuyu açan arkadaşım.aç bi kuyu orda dene kendini bi kaç poz çek.akrabanıda yanına al.öyle yapın.

Gri

Aktif Üye
Bizzat gormustum bildigin topraga makinayı dayayıp yerin altının resmini cektiler sonra fotoyu bi cıkardıki ohoo tesaduf kocaman kup tam aşagıda duruyo sonra baktık deneyimledik ki sonuç boş iş

Gri

Aktif Üye
Oyle biteknoloji varsada (ki bence yok) senin benim elimdeki fotografmakineleriyle olacak iş deyil

szihoprenic

Bilgili Üye
almanyadan geldi,çinden bizzat kendim aldım,istanbuldan aldım,kimisi eski ,bunların pozlarının kutusunun altında üretim tarihi falan var.hepsi eski sakın almayın.kazıklanmayın.isteyen varsa bende var pozlardan.
Ustam 2-3 yil kadar oldu cok yakin tanidiklarim bu olaya giristiler iki bin kadar bu cekime para verdiler adam bunlara burada küp burada mezar vs 4-5 metre derinde demis almis parayi yoluna bakmis calisma esnasinda kepce ile 6 metre indiler sonuc yok adam sonra telefonu bile acmadi

kabakburgiba

Operatör
15 yılın üzerinde zaman geçti bunu duyalı, bir kuruyemişçi elindeki fotoraf makinasına flash topluyordu 15 tanesini bir araya getirip toprağa öptürüp flash patlatarak röntgen makinası yapıcam diye konuştu, 15 tane olması daha derin röntgen için diye yani :20:

olmaz diye bir şey yok sadece nasıl yapılır,
fazlada bilgim yok malesef
ustam flaş patlatarak ,çekim yapılma işini bende duydum.ama 15 adet olduğunu bilmiyorum.bir loda buldum.odanın fotosunu çektim.içerde kırmızı bi top gibi birşey pas pas parlıyordu.güvenemediğimizden bıraktık.yer öyle duruyor.tecrübe olmadığı için elden birşey gelmiyor.

krl

Member
akrabam yapiyo demedimki akrabama yaptılar dedim şimdi orjinal poz olmazsa olmuyomu orjinal pozun özelliği ne

kabakburgiba

Operatör
Ustam 2-3 yil kadar oldu cok yakin tanidiklarim bu olaya giristiler iki bin kadar bu cekime para verdiler adam bunlara burada küp burada mezar vs 4-5 metre derinde demis almis parayi yoluna bakmis calisma esnasinda kepce ile 6 metre indiler sonuc yok adam sonra telefonu bile acmadi
2 o00 iyi imiş be usta.