anlayan ustalarım bi bakabilirmisiniz

eski

Editör
İşin uygulamasını tam olarak bilsek en azından denemiş oluruz.
Bende orjinal poloroid film depoda biryerde var galiba .

sef_er

Operatör
Bu flash olayı dogru galiba, ben direk kullanilan ekipte olan birinden duydum, flash gibi caktigi zamsn toprak altındaki heykel gorunmus, kartusunun çok pahalı oldugu soylenmisti, kanimca bu makine gercektir, kimbilir gemi, ucak sanayinde kullanılan bi cihazdir...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Duydum ama ne şahit oldum nede nasıl yapıldığı konusunda fikrim var.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Allah aşkına akıllı olun nasıl böyle şeylere inanırsınız :D

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
poloraid fotoğraf makinası ile yer altı çekimi yapiliyormuş hakkettende yapiliyo çünki bi akrabam götürtüp bi yere baktırdı adamın dediği herşey çıktı malzemeyide çıkardılar anlayan ustalarım varsa banada yardımcı olurlarmı elimde makina ve pozlardan var ama nasıl yapıldığını bilmiyorum gelen adamda çok para istiyo malum durumda el vermiyo anlayan ustalarımdan ricamdır

krl kardeşim yorumlardan istediğin cevabı alabildinmi bilmiyorum...fakat ben sana bildiğim kadarıyla anlatayım.... bu bahsettigin poloraid le defineyi küpü yeraltında görebiliyorsun olayını taktı 4 sene civari öncesinden bildiğim 1 konu ... fakat benim poloraid makinem ve pozum olmadığı için denemedim yapmadım.....
Bildiğim kadarıyla şöyle yapıyorsun.. yerini tespit ediyosun veya şüphelendiğin yere geliyosun maksimum yarim mt çap noktaliyisun yerini ....makinayj o belirledigin noktanın üzerin e zemine yani toprağa dayiyorsun ve çekim yapıyorsun....
Benim bilgim bukadar .... mademki sende bu makina var .... denemesini yapabilirsin.... flaşlı yap dene ..flassiz yap dene .gece yap dene gündüz yap dene .. seçenekleri çoğalt......
Olmaz sa sen yarim metre çukur kaz cukura 1 kup gibi 1 seyin içersine metal koy sonra üstünü toprakla kapat gerekirse ilave olarak 1 de kaya ile kapat dene ..... tecrübelerini burada paylaşır.. hangi işlemleri yaptın ne sonuç verdi ....bilgilendirir sin . Bizlerde senin tecrübelerinden + bilgi sahibi oluruz.... rast gelsin

palaks

Aktif Üye
internetten bakarsan aradığın makinede filmide satılıyo bulunmayan bişey değil rastgele

legal35

Member
dönem itibarı ile artık dijital fotoğraf makinesi ile yapıyorlar bu işi

legal35

Member
poloroit çileri 15 yıl önce den biliyorum tamamen tokat işiydi
ama bu dönümdeki dijitalci lere bişey diyemiyorum