Antik Define Haritasi Tas yardim lutfen

romAntik

Bilgili Üye
ragıp ustanın "kale" dediği yere "ayak" diyorum ..5 parmağı görebilirsiniz..hatta tırnak detayı bile var..!
yine "ibadethane" dediği yer içinde bir figür olan "el" işareti..yine 5 parmağı rahatlıkla görebilirsiniz..
son olarak "mezarlık" dediği yere "değirmen" diyorum..
güneşin pozisyonunu netleştirebilirsek (doğuyormu? batıyormu?) birçok şeyi çözebiliriz..

Pscyhe

Engellendi
rgıp ustamızın anlattığı tasvirlerin çoğına katıkıyorum ama mezarlık alanından şüpheliyim değirmen tasviri yad maden aranan bi uer gibi geldi bana eğer o kanallar su akarı değilse tünel diyecem.kilisse var demişsiniz zaten kilise haritaya göre tepenin dibine tasvir edilmiş tepenin hakim noktasındada mezar işaretlenmiş tahminen kiliseyi yapan papaz yada baş papazın mezarı orada kiliseye bakıyor. arkadaki çarpi işaretine bakarsak eğer yeminli bir gömüden bahsediyor yüklü ve sağlam mal var. ama almak kolay değil bol tuazaklı ve tılsımlı bunları göze alarak işlem yapmak gerekiyor burda

Turko

Uzman
Bu arada harita Ermeni işi medeniyet ile alakalı değil sinsice tasarlanmış tam manası ile usta işi . Taşın kendisi bile tarihi değer taşıyor. işiniz bitince saklayın.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@ragıp ustanın çoğu yorumuna katılmakla birlikte, diğer ustalarında söyledeği gibi alttaki hattı dere, ve kollu çarkı degirmen olarak görüyorum. büyük para değirmen ile kilise arasında. kiliseden yada değirmenden tünel olabilir. veya ikisi arasında oda içinde. yerleşim yeri ve mezarlıktaki oymalar da komple bir tünel hattının giriş yerleri olabilir. selametleEkli dosyayı görüntüle 160470

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
Rgip Usta yeri gosteren bi fotograf atayim nereden baslayalaim sen soyle
Ekli dosyayı görüntüle 160506
Kilisenin bulunduğu mekanı 100 metrelik üç beş resim al
dikkatini çeken bir alan olursa, onu ayrıca çek
kilise ile derenin çatal yaptığı yerdeki yığma, başpapazın mezarıdır
onuda uzaktan da olsa fotoğrafla
kuyu araçtır
kilise ile yüksek tepenin arasından geçen dere kenarında dolaş
dere kenarında, kilise tarafında moloz taş yığını bulacaksın, fotoğrafla

sonra ustalar değerlendirsin

selametle
güzel, daha da güzel olacak

Avare

Member
Degerli birsey oldugu kesin nerden cikardiniz bunu neye istinaden buldunuz .bolge neresi usta mahsuru yoksa

poseidon2023

Uzman
taşı ışık ve gölge olmadan cek taşın genişligi uzunlugu ölcerek yükleyin

riyala

Aktif Üye
@ragıp ustanın çoğu yorumuna katılmakla birlikte, diğer ustalarında söyledeği gibi alttaki hattı dere, ve kollu çarkı degirmen olarak görüyorum. büyük para değirmen ile kilise arasında. kiliseden yada değirmenden tünel olabilir. veya ikisi arasında oda içinde. yerleşim yeri ve mezarlıktaki oymalar da komple bir tünel hattının giriş yerleri olabilir. selametleEkli dosyayı görüntüle 160470
dağın katmanlı oluşu işin zorluğunu gösteriyor.zirvesinde dağa yönelmiş bir balık var el işaretinin içinde bir göz var .yerleşim yeri diye gösterdiğiniz yer ayak parmakları şeklinde çok net .parmaklarına küçükle büyük parmak karsi yi aradaki ler ise sola eğimli.niteliğini kaybetmiş işaretler var