Arkadaşlar Görüşlerinizi ve Alabilirmiyim

ragıp

Uzman

ustam, yerin bir kaç saatte çözülecek bir yer değil
ilk resimlerdeki yuvarlak, kapak değil
yuvarlağı güzelce temizleyip ıslak fotoğrafı ile belki bir şeyler elde edilebilir
yukarıdaki fotoğrafta, odanın yeri aşikar belli es geçilmemeli
oturak taşları, başka mezarlar daha bir sürü bir şeyler
yerin çok ama çok güzel
daha göremediğimizde bir çok işaret muhakkak vardır

büyük bir çalışma, uzun soluklu bir iş olarak görüyorum
ilk gözüme çarpan, bariz olanları size yazdım. asla atlamayın

selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Evet fakat ben eski konumu birturlu bulamadım fotograflar o zamandan fakat son olarak 2 hafta önce gittim bi değişiklik herhangi bir teşebbus yok ustam
Buraya emek vermek lazim.
Cihaz ve cubuk destegi alarak burayi cozun insallah ustam.

ragıp

Uzman

bu yuvarlak olan kapama değil ama
bu yuvarlağın sağındaki alan muhtemelen kapama
muhakkak inceleyin ses ve boşluk kontrolü yapın

selametle

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yerleşim yeri oldugu ilk aklıma gelen olmuştu görseller bazen anlatıyor kendileri dili olsa da konuşsalar.Seviyeli bir aileye ait yapı kalıntıları olabilir.Şimdi burası eğer benim düşünüp çizdiğim gibi bir yapı ise önceleri ,bu gördüğümüz yuvarlagın oldugu yüzeyler iç duvarlara denk gelir.Buraları şimdinin dolapları felan gibi kullanıp saklama yapmış olabilirler.Mezar olsa böyle bir yerin güzel güzel oymaları olur kabartmaları olur .Belkide vardı kendisi dökülmez ama kırılıp yok edilmiş olabilir orası soru işareti.Bu ailenin mezarı uzakta değildir .Bölgeyi iyi araştırmanızı önerebilirim .
- Kolay Gelsin iyi Şanslar.

Scurty

Member

ustam, yerin bir kaç saatte çözülecek bir yer değil
ilk resimlerdeki yuvarlak, kapak değil
yuvarlağı güzelce temizleyip ıslak fotoğrafı ile belki bir şeyler elde edilebilir
yukarıdaki fotoğrafta, odanın yeri aşikar belli es geçilmemeli
oturak taşları, başka mezarlar daha bir sürü bir şeyler
yerin çok ama çok güzel
daha göremediğimizde bir çok işaret muhakkak vardır

büyük bir çalışma, uzun soluklu bir iş olarak görüyorum
ilk gözüme çarpan, bariz olanları size yazdım. asla atlamayın

selametle
Ustam yorumun için çok teşekkur ederim en yakın surede tekrar gidip fotoğraflamaya çalışacağım birde bu taşların kuzey batı kısmı var araları mesafeli fazla yakın değil onuda ayrı bir konu olararak paylaşacağım teşekkurler

Scurty

Member

bu yuvarlak olan kapama değil ama
bu yuvarlağın sağındaki alan muhtemelen kapama
muhakkak inceleyin ses ve boşluk kontrolü yapın

selametle
Ustam teşekkur ederim daha öncesinde kalas yardımı ile ses ve boşluk kontrolu yaptık fakat boşluk sesi alamadık

Scurty

Member
Yerleşim yeri oldugu ilk aklıma gelen olmuştu görseller bazen anlatıyor kendileri dili olsa da konuşsalar.Seviyeli bir aileye ait yapı kalıntıları olabilir.Şimdi burası eğer benim düşünüp çizdiğim gibi bir yapı ise önceleri ,bu gördüğümüz yuvarlagın oldugu yüzeyler iç duvarlara denk gelir.Buraları şimdinin dolapları felan gibi kullanıp saklama yapmış olabilirler.Mezar olsa böyle bir yerin güzel güzel oymaları olur kabartmaları olur .Belkide vardı kendisi dökülmez ama kırılıp yok edilmiş olabilir orası soru işareti.Bu ailenin mezarı uzakta değildir .Bölgeyi iyi araştırmanızı önerebilirim .
- Kolay Gelsin iyi Şanslar.
Ustam kıymetlı yorumların için çok tesekkur ederim ilk yuvarlak kısım yerinden çıkıcak gibi değil kalas yardımıyla boşluk konturolu yaptık fakat boşluk sesi alamadık diğer buyuk parça ve işaretlemiş olduğunuz kısımlar için boşluk konturolu yapmadık en yakın surede kontorol edeceğim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yuvarlak kısımamı ugrastınız sadece ?Yuvarlak çıkacak gibi durmuyor evet dışardan yontularak yapıldığı ve orda bir görevi olduğunu düşünüyorum ,kandırmacada olabilir ..Kayanın bittiğini arkasının dolu olduğunu gösteren yanıltıcı bir görevdeymiş gibi duruyor.Yuvarlagın oldugu kayanın bütün hali ayrı bir parça gibi Yapıştırma olduğu belli acaba arkasında bosluk varmı o önemli .Yani zili çalmak gerekir .
Konu 1 sene önce açılmış ,burasına 1 sene içerisinde arkeolojik kazı yapsanız ince ince boya fırçasıyla çalışsanız şimdiye çözülürdü.
Kalasın hangi konuda size yardım ettiğini de anlayamadım :20: .

Scurty

Member
Yuvarlak kısımamı ugrastınız sadece ?Yuvarlak çıkacak gibi durmuyor evet dışardan yontularak yapıldığı ve orda bir görevi olduğunu düşünüyorum ,kandırmacada olabilir ..Kayanın bittiğini arkasının dolu olduğunu gösteren yanıltıcı bir görevdeymiş gibi duruyor.Yuvarlagın oldugu kayanın bütün hali ayrı bir parça gibi Yapıştırma olduğu belli acaba arkasında bosluk varmı o önemli .Yani zili çalmak gerekir .
Konu 1 sene önce açılmış ,burasına 1 sene içerisinde arkeolojik kazı yapsanız ince ince boya fırçasıyla çalışsanız şimdiye çözülürdü.
Kalasın hangi konuda size yardım ettiğini de anlayamadım :20: .
ustam o butunun arka veya ustkısmana bakma ımkanımız olmadı kalas ile yuvarlak kısma ve yan tarafına vurmak suretiyle boşluk sesi baktık yani sadece bu konuda yardımı oldu kalasın yada olduğunu dusunuyoruz :beguiled:

Şirvan

Operatör