arkofilli

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mal bulanındır alem adamsın, güldürdün beni kahkaha Açık etme dedim sana, direk vermissin. birkaç küçük detay vereyim bari. geçidin daha önce güney amerikadan hacılanan geçitle karşılaştırması yapılarak neden çalıştıramadıkları konusunda baya bir ilerlemişler. çalıştırmak için tekrar getirmek zorunda kalabilirlermiş :) yani başka memleketlerde çalışmıyor. birde bunun yanında 1:1 bir at çıkarmışlar onu görmek isterdim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır alem adamsın, güldürdün beni kahkaha Açık etme dedim sana, direk vermissin. birkaç küçük detay vereyim bari. geçidin daha önce güney amerikadan hacılanan geçitle karşılaştırması yapılarak neden çalıştıramadıkları konusunda baya bir ilerlemişler. çalıştırmak için tekrar getirmek zorunda kalabilirlermiş :) yani başka memleketlerde çalışmıyor. birde bunun yanında 1:1 bir at çıkarmışlar onu görmek isterdim.
Yapmasam garnim agrirdi illa bi muziplik yapmaliydim...
Ekli dosyayı görüntüle 243467=&= yapiyom

İstnblaybrs

Aktif Üye
@Mal bulanındır alem adamsın, güldürdün beni kahkaha Açık etme dedim sana, direk vermissin. birkaç küçük detay vereyim bari. geçidin daha önce güney amerikadan hacılanan geçitle karşılaştırması yapılarak neden çalıştıramadıkları konusunda baya bir ilerlemişler. çalıştırmak için tekrar getirmek zorunda kalabilirlermiş :) yani başka memleketlerde çalışmıyor. birde bunun yanında 1:1 bir at çıkarmışlar onu görmek isterdim.

Üstatlarım şifreli konuşuyorsunuz biz acemiler anlamıyoruz diyeceğim, sizde daha yolun başındasınız anlamak için çoook vaktiniz var diyeceksiniz
en iyisi demeyeyim :)

İstnblaybrs

Aktif Üye
Yok ustam sifre filan buyur ne ilgini cekiyosa sektor ile ilgili sor
Üstadım Allah razı olsun sizlerden.Bütün yorum ve görüşlerinizi kitap gibi okuyoruz.Bazen böyle bilmediğimiz dil oluncada kalıyoruz öyle :).
Soruya yada merak ettiklerimize gelince çok varda mübarek ramazanda uzun uzun yazıp yormayalım kimseyi.
örneğin neden bütün kazılarımızda ( çoğunluğunda )kazı başkanları yabancı
veya insanlağın ilk başladığı topraklar olan ve dünyanın en büyük medeniyetlerüine ev sahipliği yapan topraklarımız neden bir türlü Dünya kültür merkesi olamadı...
Yada Hangi anlaşmalara imza atmışızki ;yeraltı kaynaklarımızı ve yeraltında bulunan kültürlerimizi bir türlü çıkartamıyoruz gibi.
Yine yer altlarında gizlilierde var olduğu söylenen tonlarca altınlar kime yar olacakta bekletiliyor gibi....
birçok soru var ama dediğim gibi yormayalım kimseyi :)

Hayırlı ramazanlarınız olsun inşallah

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Üstadım Allah razı olsun sizlerden.Bütün yorum ve görüşlerinizi kitap gibi okuyoruz.Bazen böyle bilmediğimiz dil oluncada kalıyoruz öyle :).
Soruya yada merak ettiklerimize gelince çok varda mübarek ramazanda uzun uzun yazıp yormayalım kimseyi.
örneğin neden bütün kazılarımızda ( çoğunluğunda )kazı başkanları yabancı
veya insanlağın ilk başladığı topraklar olan ve dünyanın en büyük medeniyetlerüine ev sahipliği yapan topraklarımız neden bir türlü Dünya kültür merkesi olamadı...
Yada Hangi anlaşmalara imza atmışızki ;yeraltı kaynaklarımızı ve yeraltında bulunan kültürlerimizi bir türlü çıkartamıyoruz gibi.
Yine yer altlarında gizlilierde var olduğu söylenen tonlarca altınlar kime yar olacakta bekletiliyor gibi....
birçok soru var ama dediğim gibi yormayalım kimseyi :)

Hayırlı ramazanlarınız olsun inşallah
Bu bahsettiklerinin. Hepsi sorgulanması gereken şeyler ancak yanlizca sorgulanir uygulanamaz.arkeolojik eser çıkarımı kullanımı işini merak ettiyseniz.uluslararasi arkeoloji Malta anlaşmasına tabiyiz.kafamiza göre bişey çıkarıp kullanamayiz.dedigin gibi çok mal baakır yer var ancak bulup tespit etmesi çocuk oyuncağı.aslolan çıkarıp kişisel kalkınmada okutupufletmekte kullanilamamasidir.((altın obje hariç)) karşımda kültür bakanı da olsa aynı şeyi derim çünkü durum bu.