At Nalı

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bence çoban işi gibi duruyor. Ya yeni yapılmış yada belli etmek için üzerinden geçerek işareti mahvetmişler.

baykan

Bilgili Üye
Degerli üstadlarım bu at nalının çözümü nasıldır, at nalının çevresinde bir kayada tay ayagı var bu işaret özerinde tecrübesi deneyimi olan bu işaret üzerinde sonuca varan arkadaşların degerli yorumlarını rica ediyorum. Biliyorum foto yetersiz pazar günü gidip detaylı foto çekecem inşaallah.Konuyu açmamın nedeni gitmeden biraz fikir sahibi olmak. İnternette anlatılan bilgilerin dışında gerçek bir bilgisi olan olan abimden kardeşlerimden yardım istiyorum saygılar.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
işaretle oynamışlar müjde aramak için usta
Nalı bilmem ama nalın altındaki kalp harika duruyor. Kalbin ortasında bir murç ve sol tarafında da bir daire çizili. Kalp malın ya bayan mezarında olduğunu söylüyor ve sıkıntılı olduğunu söylüyor, yada sadece malzemenin sıkıntılı olduğunu söylüyor. Yani zehir, tuzak yada tılsım olaylarından biri malı korumada tutuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 243683

Son düzenleme:

baykan

Bilgili Üye
Nalı bilmem ama nalın altındaki kalp harika duruyor. Kalbin ortasında bir murç ve sol tarafında da bir daire çizili. Kalp malın ya bayan mezarında olduğunu söylüyor ve sıkıntılı olduğunu söylüyor, yada sadece malzemenin sıkıntılı olduğunu söylüyor. Yani zehir, tuzak yada tılsım olaylarından biri malı korumada tutuyor.
usta ben kalbi göremedin işaretlermisin?

baykan

Bilgili Üye

Ekli dosyayı görüntüle 243683
Ustam eger bu kalpse ne yapmalıyız çok uzak mı mezarı yada yönü hangi tarafta tşkler

baykan

Bilgili Üye
Yada ustam kalp ve nal bir arada olur mu?

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oyma nala benzer görünümün iç kısmı yakın dönemde işlem görmüş.taşın diğer sathı ile oyma içi renk farklılığı kendini belli ediyor.her ne kadar nala benzesede oyma içinde kalan alttaki oval sınırda yanyana üç küçük kare görünüm nalın üst ovalinde yok.nalı tamamlamıyor.yani tam nal diyemem.burası için kendi çalışmalarımda da gördüğüm böyle bir oluşum için söylenebilecek oymanın bulunduğu taşı baz alıp alt kısmına gelebilecek noktalardaki odalar için boşluk bakmak.etrafta keskin hatlı yığma taş grubu odaları destekler.ayrıca oymanın sağ altındaki üçgen kesim görünen yeri yakından inceleyin.murç izleri o yöndeki odanın varlığını temsil edebilir.bence zor ve statü bir yer.kolay gelsin.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Maşallah yok, yok.
Hemi de ufacık bir alanda.
Bu kadar verimli bir tarla olacağını düşünmüyorum.
Gittiğinizde güzelce bir arge ve resimleme yapınız.

baykan

Bilgili Üye
Maşallah yok, yok.
Hemi de ufacık bir alanda.
Bu kadar verimli bir tarla olacağını düşünmüyorum.
Gittiğinizde güzelce bir arge ve resimleme yapınız.
tşkler ustam ben sadece nalı görüyorm diger şeyler benim gözümde sadece benzetmedir.