At Nalı

baykan

Bilgili Üye
Oyma nala benzer görünümün iç kısmı yakın dönemde işlem görmüş.taşın diğer sathı ile oyma içi renk farklılığı kendini belli ediyor.her ne kadar nala benzesede oyma içinde kalan alttaki oval sınırda yanyana üç küçük kare görünüm nalın üst ovalinde yok.nalı tamamlamıyor.yani tam nal diyemem.burası için kendi çalışmalarımda da gördüğüm böyle bir oluşum için söylenebilecek oymanın bulunduğu taşı baz alıp alt kısmına gelebilecek noktalardaki odalar için boşluk bakmak.etrafta keskin hatlı yığma taş grubu odaları destekler.ayrıca oymanın sağ altındaki üçgen kesim görünen yeri yakından inceleyin.murç izleri o yöndeki odanın varlığını temsil edebilir.bence zor ve statü bir yer.kolay gelsin.
Tşkler ustad saygılar

baykan

Bilgili Üye
epy ustam yapmış oldugunuzda yorumda işareti nala benzetmemişsin lakin işaret birebir naldır. alt tarafta 3 çivisi üstte de 3 çivisi var. Lakin işaret azmanları bana yar olmayan başkasına da yar olmasın der gibi işareti kırmış. Nalın hemen çevresinde başka bir kayada tay ayagı var. Artık bu işaretin nal olmadıgından şüphe etmek yersizdir. Diger benzetmelerin hiçbir önemi yoktur işareti biraz hırpalamışlar orda üçgen falanda yok sadece 6 çivili bir nal var usta saygilar

orcun

Member
Öncelikle hayırlı ise olmasını dilerim baykan usta.

Bir nal tecrübem var. (Elbette sonu hüsran)

Rakımlı bir mevkide bir nal bulmuştuk. (3 nal yan yana) Sonrasında edindiğimiz bilgiler ile arslanı bulmamız söylenmişti son nokta olarak.(Arslanın arkasında tüneller ile 3 ayrı odalara gireceğimiz söylenmişti) Onuda çevresinde bulduk ama tabi bir sonuç elde edememiştik. (Bana kalırsa kaya arslan değildi ama, bazen inanmak istiyorsun ya o mesele işte..)

3 Nalın kraliyet ailesini temsil ettiğini söylemişlerdi, ayrıntı olarak da bunu belirtebilirim.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@epy ustam yapmış oldugunuzda yorumda işareti nala benzetmemişsin lakin işaret birebir naldır. alt tarafta 3 çivisi üstte de 3 çivisi var. Lakin işaret azmanları bana yar olmayan başkasına da yar olmasın der gibi işareti kırmış. Nalın hemen çevresinde başka bir kayada tay ayagı var. Artık bu işaretin nal olmadıgından şüphe etmek yersizdir. Diger benzetmelerin hiçbir önemi yoktur işareti biraz hırpalamışlar orda üçgen falanda yok sadece 6 çivili bir nal var usta saygilar
ustam ben gördüğümü söyledim.kırmışlarsa bilemem hayırlısı.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@<a href="https://definesohbeti.com/member.php?u=1208" target="_blank">epy</a> ustam yapmış oldugunuzda yorumda işareti nala benzetmemişsin lakin işaret birebir naldır. alt tarafta 3 çivisi üstte de 3 çivisi var. Lakin işaret azmanları bana yar olmayan başkasına da yar olmasın der gibi işareti kırmış. Nalın hemen çevresinde başka bir kayada tay ayagı var. Artık bu işaretin nal olmadıgından şüphe etmek yersizdir. Diger benzetmelerin hiçbir önemi yoktur işareti biraz hırpalamışlar orda üçgen falanda yok sadece 6 çivili bir nal var usta saygilar
ustam ben gördüğümü söyledim.kırmışlarsa bilemem hayırlısı.<br>
<br>

baykan

Bilgili Üye

Rakımlı bir mevkide bir nal bulmuştuk. (3 nal yan yana) Sonrasında edindiğimiz bilgiler ile arslanı bulmamız söylenmişti son nokta olarak.(Arslanın arkasında tüneller ile 3 ayrı odalara gireceğimiz söylenmişti) Onuda çevresinde bulduk ama tabi bir sonuç elde edememiştik. (Bana kalırsa kaya arslan değildi ama, bazen inanmak istiyorsun ya o mesele işte..)

3 Nalın kraliyet ailesini temsil ettiğini söylemişlerdi, ayrıntı olarak da bunu belirtebilirim.
tşkler ustam degerli tecrübelerin için

baykan

Bilgili Üye

Ustam internet ve sagda solda söylenenler dogru degil eger dogru olsaydı bu işareti görenler kimseye sormaya gerek kalmadan çıkarırdı. Kaç tane nal işaretini çözen malını alan var baksan yok gibi. Amma bilenlerde var yani yok degil. Bende kesin noktasını bilmemekle beraber tek bildigim işaretin uzagındadegil. İşaretin 10 mt civarinda bazen kaya içinde bazen toprakta saygılar.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konun eski yeni gördüm. Bölgeyi biliyorsanız, bölgede tepeye çıkan patika yol olmalı ve yukarıda yol ikiye ayrılmalı, işte tam orada bir yığma olacak, dikkat ettinizmi. Selametle kal

zaz12

Bilgili Üye
Degerli üstadlarım bu at nalının çözümü nasıldır, at nalının çevresinde bir kayada tay ayagı var bu işaret özerinde tecrübesi deneyimi olan bu işaret üzerinde sonuca varan arkadaşların degerli yorumlarını rica ediyorum. Biliyorum foto yetersiz pazar günü gidip detaylı foto çekecem inşaallah.Konuyu açmamın nedeni gitmeden biraz fikir sahibi olmak. İnternette anlatılan bilgilerin dışında gerçek bir bilgisi olan olan abimden kardeşlerimden yardım istiyorum saygılar.
Tay isareti evet ikinci genel de kayalık alanda olur. Yalnız burda senin bulman gereken ayak izidir. Eğer mezar var ise hemen ayağın solun da dik kayalıkta olacaktır.

baykan

Bilgili Üye
Tay isareti evet ikinci genel de kayalık alanda olur. Yalnız burda senin bulman gereken ayak izidir. Eğer mezar var ise hemen ayağın solun da dik kayalıkta olacaktır.
Degerli ustam degerli bilgilerin için sağol. Peki çevresinde ayak izi yokta mezarı simgelemiyorsa ne yapmalı? Kimisi kendi kayasında der, kimisi hem kendi kayasında hemde tay ayağı olan kayanın yanında yerde der. Kimisi de derki nal işaretinin 10 mt çevresindedir. Kesinlikle uzak olmadıgını iddaa eder. Sizin var mı bir tecrübeniz ne diyorsunuz?