AY YILDIZ (ED) Ragıp

S:W:A:T

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 151297Merhabalar ragıp Hocam ,

Gördüğüm kadarıyla alt taraf açık hocam o yönde araştırmanı yönlendir. Yıldız 5 uçlu gözüküyor bunun tuzak anlamına geldiğini duymuştum bir ustamdan . BulursamKader25 ustamında dediklerine katılıyorum.. Oralarda Tümülüs yoksa çok güzel oda mezarın var .

TATVANLI

Engellendi
Gördüğüm ve anladığım kadarıyla bunun defineyle alakası olmadığını düşünüyorum
Yinede allah kolaylık versin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardeşim,
Güzel amma kesinlikle tuzaklı bir yerdir.
Muhakkak dikkatli olacaksınız.

Çevreyi göremediğimden şurası demek zor.
Ancak Ayın uçları arasındaki mesafe sana uzaklığı ve yine uçları arası sana yönü verecek.

Sağda kalan murçlu alan kafamı karıştırdı. Burası mezarları simgeliyorsa içlerindeki en büyük mezarı bulacaksın.
Zemin altı güzel ve geniş bir oda.

Ayın uçları karşıda kayalık veya kapalı mağara / oda gösteriyorsa, uçlar arası mesafe katlayarak gidebilir,
Buraya yoğunlaşacaksınız.

Bunlar bilinen standart şeyler. Benim en önem verdiğim; ay ve yıldızın bulunduğu kayanın yüzeyi.
Bu yüzey sana kesinlikle aradığın şeyin bulunduğu yerin yüzeyini verecektir.
Arayacağın yer, kayanın yüzeyi kadar bir yerdir.
Murç izlerine özellikle dikkat edelim.
İnşallah hedefe ulaşır, sizde Entep Baklavası hediye edersiniz bize :)

ustam, emeğine sağlık teşekkürler
bilmem bilirmisin, bizim burada peynir tatlısı diye bir tatlı vardır
kesinlikle çok hoştur. ikramımız olur
Bilmez miyim ustam,
Canakkaleli arkadaslarim getirirdi. Bazilari hosmerim diyorlardi. Konyanin da hosmerimini buraya gelince gordum. Her ikiside guzel. Entep baklavasini da bir kardesimiz bugun konusunda yazmis. Hepinize bir tepsi deyince senden de bir tepsi gelir diye dusundum. :))
İnsallah gelip yerunde tatmak nasip olur.

ragıp

Uzman
Bilmez miyim ustam,
Canakkaleli arkadaslarim getirirdi. Bazilari hosmerim diyorlardi. Konyanin da hosmerimini buraya gelince gordum. Her ikiside guzel. Entep baklavasini da bir kardesimiz bugun konusunda yazmis. Hepinize bir tepsi deyince senden de bir tepsi gelir diye dusundum. :))
İnsallah gelip yerunde tatmak nasip olur.
o işler kolay be ustam
önemli olan gönüller bir olsun
allah sağlık sıhhat, ağız tadı versin ki tadına varabilelim

Şirvan

Operatör
Avare hep bolge soruyor zaten niye ise ragıp ustam bende anlamadim

Şirvan

Operatör
BulursamKader25 ragıp ustalarım ağzimızı şirelendirdiniz şimdi helvami.kavurayım bu sıcakta. Adananin altinda sanki kazan kaynatıyorlar bu nasil bir sıcak bunada şükür

ragıp

Uzman
Hilal Yıldız: Hilal yıldızla birlikte ise yön bulmak için ayın hilal yaptığı geceyi beklemeniz gereklidir, hilal takvim gibidir, ayın hilal yaptığı gecelerde işaret ve ay birbiriyle ilişkilendirilip yön bulunuz bu oldukça zor bir hesaplamadır uzmanından destek almadan bu işlemi gerçekleştirmeniz kolay değildir.

bir üstadımın özelden yaptığı yorumdur
yıllar sonra birilerinin işine yarar belki ümidi ile
paylaşma gereği duydum

üstadım, teşekkürler
allah razı olsun

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hilalin icindeki parmak izimi ragip hocam. Butur isaretlerde yetersizim fakat sunu soyleyebilirim. Yildiz hilalin bir ucunu kapamis ve diger ucu acik, acik olan ucda sunaka bakiyor. Bende ermeni isi olduguna inaniyorum. Hilalin arka tarafindaki kayayi ve kayanin arkasini birde sunagin akinti yaptigi yeride incelemekte fayda var. Gecmisini bilemedigimizden dolayi yakin zaman askeriyeye ait malzemede olabilir. Yakininda kilise varsa isler degisir hocam ve oldugu alanda acik bir magarada olabilir. Oldugu kayada yada yakininda duz bir kayada hac isareti bakilmali. Selametle

Selin96

Yeni Üye
Sorum var size büyük bir kaya 9 tane delik var bir ucundada yarim ay işareti oymalı ay isareti

Şirvan

Operatör
Hilal Yıldız: Hilal yıldızla birlikte ise yön bulmak için ayın hilal yaptığı geceyi beklemeniz gereklidir, hilal takvim gibidir, ayın hilal yaptığı gecelerde işaret ve ay birbiriyle ilişkilendirilip yön bulunuz bu oldukça zor bir hesaplamadır uzmanından destek almadan bu işlemi gerçekleştirmeniz kolay değildir.

bir üstadımın özelden yaptığı yorumdur
yıllar sonra birilerinin işine yarar belki ümidi ile
paylaşma gereği duydum

üstadım, teşekkürler
allah razı olsun

Doğru söylemişte bu hesaplamayı bilmek lazım ustam. Yazdikları birebir doğru dur

jeolog

Co Admin
Co Admin
@ragıp ustam ay hangi yöne bakar?
açık uç ile oyma arası kaç cm?
hilalin ve yıldızın ölçüleri (bir uçtan bir uca)?
Zeminle işaretin yüzeyi arasındaki eğim de önemli tahmini ölçebilirsen bunları bana özelden yollarsın ki bende bakalım hesabı yapabilecekmiyim... :)
Mezarda olabilir malzeme odası da olabilir...

Hilal ve iki yıldız olarak düşünüyoruz bu işareti. Yıldız ve oyma ikiside yıldız manasındadır.