ayımıdır dıye sormustum ustalar

kertenkele

Editör
Turko ustam tmm bakıcam haçlar yıgmadakı kayalardamı küçük haç ben göremedim ikisinin ortasında merdiven mi var yani büyük haçı bulacağız merdiven altında yani anladıgım kadarı ile

kertenkele

Editör
Ustalar ben kayaya tuz ruhu döktüm horasan tesbiti için köpürmedi por çöz tuz ruhu değilmi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam buranın arkasında yıgma bildiğin hüyükmü tümülüsmü çok büyük üzerinde koca koca kayalar var kayalar sonradan konmuş büyüklü küçüklü koca koca oymalar var kayalarda yanlarında üzerlerinde ugraşan çok olmuş ora ile bildigin yığma tepe küçük bi dagin tam zirvesine yapılmış agaları orda yatıyor galiba ama oraya bizim girmemiz imkansız paletli olması lazım bizim ayı olan tepe ile arasında bi yol var bizim tepe ayrı bitepe
Bu dedigin yigma ile ayucuk arasindaki tahmini mesafe ne kadar?

BulursamKader25

BulursamKader25 ustam daraltmama sen sebep oldun hatırlatırım matamatiğinin iyi olduğunu benim o kadar param olsa dağda taşta ne işim var ben aradığımı bulsam bile senin desiğin parayı gine bulamam
Kirsehir de o paranin 10 kati yatiyor. Verirse Allah cc neden olmasin. Kimi kosar kimi yurur. Kimi de durur. Ya Nasip diyelim.
Klasik bir soz amma guzel:
Aramakla bulunmaz.
Bulanlar ise arayanlardir.

Devam insallah.

BulursamKader25

Ustalar ben kayaya tuz ruhu döktüm horasan tesbiti için köpürmedi por çöz tuz ruhu değilmi
Degil.
Bim magazalarinda 1.75 kurus./Litresi
KİREÇ ÇÖZÜCÜ yazar ustunde.

Horasana takilma. 1 saatlik isi olur.
Resimlemeyi iyi yap.

Oraya gitmeden once her ustanin sordugunu ve isteklerini A4 kagidina not al. Cevap yazacak bosluk birakarak her talebi kagida yaZ. Kendi suzgecinden gecenleri de not al. Not almazsan yine eksik bilgi ve resimlerle donersin. Yer musaitmis. İlk ve son isin olabilir. Zor oldugu kadar dolu yerlerdir bu yerler.
1.000 adet kaya mezarindan iyidir. Nasil bir yerde oldugunu anlayasin diye ornek verdim.

Alanin yeralti haritasini cubukcu ustam cikarsin. Cukaramiyorsa cikaracak olani bulun. Veya cihaz bulun. Tunelleri bulmaniz lazim.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

kertenkele

Editör
BulursamKader25 ustam resimleri cekerim sikinti yok ustam bunda kac tane tunel var tunelleri dedin bu yigmada birden fazlami tunel

BulursamKader25

@BulursamKader25 ustam resimleri cekerim sikinti yok ustam bunda kac tane tunel var tunelleri dedin bu yigmada birden fazlami tunel

Arka kısım düşündüğüm gibi olmadı. O nedenlerle tüneller demiştim.
Tünel; Yığma da var mı yok mu bakmak lazım. Çoğu zaman olmaz.
Olanlar da kısadır. Çubukçu arkadaşınız tespit eder zaten.

kertenkele

Editör
O zaman bizim resimdeki yığmayla ilgileneceğiz bu yığma nasıl ustam işimizi görürmü

kertenkele

Editör
Ustam bişey soracagım bu yığmaların girişleri suyamı bakar yani dere kuyu vs gibi yerlere yutup da bi kel adam var videosu vardı aşağıda dere var su akıyor halen aktif yani bizim tesbit ettiğimiz tünel suya bakıyor vazıyette doğruluk payı nedir bilmiyorum ama

BulursamKader25

Ustam bişey soracagım bu yığmaların girişleri suyamı bakar yani dere kuyu vs gibi yerlere yutup da bi kel adam var videosu vardı aşağıda dere var su akıyor halen aktif yani bizim tesbit ettiğimiz tünel suya bakıyor vazıyette doğruluk payı nedir bilmiyorum ama

Standartı yoktur.
Emin olmak için çubuk/cihaz desteği almanız gerekir.

Yığmalar kolay gözükür amma zordur.
Usulünce açılmazsa çok uğraştırır.

Tespitte emin olduktan sonra işleme geçilmelidir.
Hep söylediğim krokisini çıkarın. Çünkü;
Eni boyu derinliği tünelin başlangıcı bitimi hepsi netleşir.

Krokisi olan yerin işlemi hem kolay olur hemde kısa zamanda çözüme kavuşur.

Şu çubuk kullanan arkadaşa sorun, kroki çıkarabiliyor mu?
Çıkarırsa sorun yok. Çıkaramıyorsa ekibe 1 kişi daha dahil edin, kroki çıkaracak olanı bulun.
Palas pandıras dalmayın. Yorulursunuz. Sonra da olan bizim Entep Baklavasına olur :))