Aynı konu yuvarlak oymalar (Devamı)

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
İlgi ve alakanız gerçekten yürekten teşekkür ediyorum hepinize. deli firat kardesim şişleme yöntemi ile ancak ilk katman normal yüzey toprağından sonra kile denk gelir çakılırsın.
Girilen yerden daha bir avuç toprak çıkmadı ..

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu kadar emek verilmiş birde benim dedigim yönde araştir zaten ilk 50veya70cm kendini beli eder allah yardımcı olsun selametlen

aslan81

Moderatör
Moderatör
Köyde çobanlık yapan arkadasım var .Bu işlerle ilgilenir görmüş denk gelmiş aradı beni .
Fırsatını bulunca basıp gittim .O kadar göze çarpacak bi halde değildi zeminle sıfır halde hatta biraz da temizlik yaptım .Dikkatli bakılmazsa üstünden basıp gecebilir bir insan. @aslan81 güzel yakaldın ama .Demi bu adamın orda ne işi var diye .
Ermeni bölgesi değil.
Roma dönemi kalıntıları mevcut.
büyük ihtimal sistemli gömü olayı bunuda ancak sayısal çözümler üreten arkadaşlarımız çözer ,bu oymalar matematik işlemli oyüzden bunu çözecek kişiler bir baksın bakalım ,tabii yazdıklarımıda emek değilde araştırma içerenleri değerlendir ,oymaların V yapan açık ağız ve sivri uçları yönünde araştır çökmüş yada tümsek yer ara işaret de olabilir haç vb.kly gelsin,
okadar uğraşmışsın o dikine taşlar kapağın üstünde olmasın altlarında kapak benim merakımı cezbediyor hem ona hemde kasa olabilirmiye bakmak isterdim ben ,

Son düzenleme:

Asil

Aktif Üye
Kazama ustam. Umarım yanlış anlaşılmaz yazdıklarım.. Fincan içi oyuk çukurların arkeolojide bir çok anlamı ve bilinmeyen unsurları var. Bunlardan bir kaçını yazayım. Ekim arazi ise bereket ve bolluk için dua taşı. Şamanizm de boyut için anahtar taşı... Göz hastalıkları ve bazı ilaçlar için kaya tozu her kayada olmuyor. Belli kayaların içi oyulup tozu ilac yapılıyor.. Astronomide gezegenler ile alakalı olduğu hakkında bir çok görüş var... Mezar sunağı olduğunu idda edenlerde var.. Daha tam olarak çözülmüş değil. Fakat uzun süre önce bu konu hakkında bir yazı okumuştum... yazıyı atayım sonuna kadar okursan. Belki yardımcı olur :;::::;Arkeolog ve kaya sanatı uzmanı David Whitley "Bu çöküntülerin taşlanmasının kaya ve bölgenin kendisi hakkında daha büyük inançlarla ilişkili olması muhtemel; Kayaçların doğaüstü dünyaya girişi olduğunu ve içerdiği doğaüstü güce erişebilmeleri için küplerin öğütülmesini sağladığını "belirtti. Diğer Güney Kaliforniya arkeologları, bu fincan işaretli kayaların" doğurganlık ayinleriyle ilişkili olduklarını ve kadın cinsel organlarını temsil ettiklerini teorik olarak ortaya koyuyorlar. "

Etnografik kanıt diğer kullanımları da göstermektedir. Hospital Rock'daki bir bardak taş işaretlenmiş,

Kings Kaliforniya'da Kanyon Milli Parkı depresyonları yaklaşık derin bir inç ve yağmur neden veya şamanlar tarafından kullanılmış olabilir çapı iki inç bir numarası vardır "çocuk gebe istenen çorak kadınlar tarafından bazı durumlarda." Bir fincan Kaliforniya'daki Roseville'de eski bir Maidu köyü sitesinde yer alan işaretlenmiş taşın, şamanlar tarafından diğer dünyaya giriş yolu olduğu söyleniyor. Bir trance devletine kavuştuktan sonra, kupa işareti boyunca yakındaki akışa uçarlardı ve burada yeni şifa teknikleri öğrenmek için ruh dünyasına gideceklerdi. Geri döndüklerinde bu yeni yolları öğrenecek ve halka uygulayacaktı.

San Diego İlçesi arkeologlarından Gary Fink, San Diego County'deki çok sayıdaki fincan kayaların genellikle köyler ve kamp alanları ile ilişkili olduğunu ve bunların son 500 yıl içinde olduğunu belirtti. Fink, "cupule petroglyph alanlarının etnografik açıklamalarına" yavru kayalar "gibi yavruları isteyen kadınlar tarafından yapılanlar dahildir. Yağmur kayaları ... bir alana yağmur yağmak umuduyla yapıldı. "

Asil

Aktif Üye
Yazı ingilizceden türkceye cevrilmiştir: imla ve tazım hatası var. 1900'lerin başında California'daki Ventura ve Santa Barbara ilçelerinde yapılan kapsamlı kazılar sırasında ayırıcı puro şekillerindeki iki cazibe taşı bulundu. İki inçten on üç santimetreden uzunluğa kadar olanları ölçerek, yerli olmayan taşlardan oyulmuşlardı ve yayılan bir dairesel desende serilmişlerdi. Bazıları "bir tişörtte golf topu gibi küçük bir fincan şeklinde kaya şeklinde" yerleştirildi. Eski bir Hintli, "Eski George" adlı eser, puro şekilli taşlardan birini gösterdi ve "ölü olmayabilir" diyerek dehşete düştü. Eski George'a göre, "Bu taşlar yaşıyor ve köstebeklerin arasında taşıyorlar. Birine bakmak, ciddi hastalığa, belki felce neden olur. Sadece bir tıp adamı bir tane yakalayabilir ve onu nasıl öldüreceğini biliyordu. "Bu taşların fincanla işaretlenmiş kayalarla ilişkisi belirsizdir - belki de" canlı taşları "kontrol etmek için bir yoluydu; böylece zarar zarar görmeyecekti. Bölgenin sakinleri.

Turko

Uzman
Diğer konuya yazdıklarımın arkasındayım :)