Bahçemde çıktı acaba anlamı nedir neyi ifade ediyor ustalarım

Adreposs

Yeni Üye
Kaya çok sert kaya doğal olacak birşey değil ve ayriyeten önceden mezarlık olarak kullanılan alan burası yan komşuların ewinde şunu çanağı ve kare kaya mezar oymaları var yanlız onlar da dönem soygununa uğramış o yüzden kim baksa içinden çıkamıyor işaretlerin ?

Adreposs

Yeni Üye
Ve gördüm. Lâkin herhangi bir işaret göremedim. Doğal görünmekte. Boşluk veyahut değerli tespiti yaptınız mi ?
Boşluk tespiti yapıldı boşluk var tünel şeklin de gidiyo deniyor yanlız aşırı sert kayalık elle bi yere gidilemiyor o yüzden burda işareti azda olsa çöze bilir isem fikir yürüteyim dedim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kaya çok sert kaya doğal olacak birşey değil ve ayriyeten önceden mezarlık olarak kullanılan alan burası yan komşuların ewinde şunu çanağı ve kare kaya mezar oymaları var yanlız onlar da dönem soygununa uğramış o yüzden kim baksa içinden çıkamıyor işaretlerin 😊
Sizde de öyle sabit bir emare olsa kare oyma sunu çanağı gibi mesela işin rengi değişir .
Komşu şanslıymış ama dönem soygunu olup olmadıgını nasıl anlamışlar işin içinden çıkamadıkları işareti .

Adreposs

Yeni Üye
Sizde de öyle sabit bir emare olsa kare oyma sunu çanağı gibi mesela işin rengi değişir .
Komşu şanslıymış ama dönem soygunu olup olmadıgını nasıl anlamışlar işin içinden çıkamadıkları işareti .
Çünkü halen açık duruyor anlaşılmayacak gibi degil ki adamlar içini kiler yapmışlar ???o işaret bnde olsa neden sorayim ki allah der herkes bn elimdeki ile yetineyim yeter ?

Adreposs

Yeni Üye
Hani hiç gelmedi ise 30 dan fazla alet çubuk geldi hep aynı nokta ya geldi düştü ama yanlız giriş çıkmadı ortaya bnm maksadim da anlayan çıkar ise bide bn sorayim dedim işarete bakan çok güzel dedi murç izleri de mevcut işarette yanlız anlamını özen olmadı tek sorun o ??

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kayadaki cizgiler icin konusuyorsak eger bunlar dogal. Tesadufen bir sekil, bir harita gibi goruluyorlar fakat degil.
Bolgenin gecmisi, cevresinde bulunmus yapi kalintilari veya isaretler olabilir ama kesinlikle sizin bahcenizde buldugunuz kayalar ile alakali degiller. Hem ilk fotograflardaki hem de sonradan eklediginiz tamamen dogal. Genellikle toprak altinda kalmis kirec taslarinda bu tip cizgilere cok sık rastlanmaktadir. Benzer sekilde baska kayalarda da gorulmektedir.
Bunlar dogal olduklari icin vaktinizi baska emarelere yonlendirmenizi tavsiye ederim.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Jeolog usta benim söyleyeceklerimi kapsayan bi yorum yapmış... Doğal kardeşim bu kayalar...

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu ilk defa karşılaştığım bir işaret değil ama sonuca ulaşmış bir işaret de değil malesef. Kilise ne kadar yakın ? Bendeki işaret kilisenin yakınında ters gömülmüştü dereye mesafesi 30mt civarı idi. Taş ile dere arası mezarlık e kilisede dein için kullanılan kilise idi. Tabi yerinde yeller esiyor. Çözersen haberdar et bakalım sonuç aynı olacakmı :23: