Bakim zamani

sef_er

Operatör
_Mithra_ guzel kardesim,

Kötülük yapilinca günahtır

İyiliği ise düşünmek, hayal etmek, tasarlamak, konusmak, yazmak ve yapmak ayri ayri, kat ve kat sevaptir

Canı gonulden, bizim ve kardedlerimiz icin istedik ve dua ettik, nasip et ya rab ve gor dedik

Amelimiz salih ama nasip ve kismet Allah'tan

sef_er

Operatör
GERMO
@sef_er kardaşım Yetiş @_Mithra_ ustam bizi ucurmus
hic dert etme ustam bende onu ucuracam, iki kisiden olusan bir resim atacam, yuzleri gözükmüyor ama aralarinda metalden sarikizlar uzuniyor olacak,

Arkadas yer tamam, cihaz tamam, tespit tamam, tecrübe tamam, ekip tamam, ZİKRULLAH tamam islem tamam olacak insaallah

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
eyvallah ustam..siyah kutu frekans yayarak çalışıyor ustam.derinlikli olan 3 dalga moduyla frekans vermiyorum onda.bu yazdıkların onjn içinde gecerlimi acaba.
3 dalga mantığı ile çalışan cihazınız toprağa bağlandığı an dalga göndermeye başlayacak bu dalgarın ne kafar surede ilerlediğini bilmenizde fayda var. Şöyle bir test yapabilirisiniz cihazınızı kurun 25m öteye bir altın bırakın. Cihazı kurduğunuz gibi çubuğu tutun ilk gittiği noktayı belirleyin. Sonra 10 dk kadar bekleyin tekrar çubuğu tutun çubuğun ilk belirlediğiniz noktayamı giti yoksa başka bir noktayamı yöneldi bunu gözlemleyin şayet başka bir noktaya gitti tekrar 10 dk bekleyin yine çubuğu tutun bu işlemi altını net bulana kadar devam edin diyelim 30 cu dakikada altını tespit etiniz tekrar 10 dk daha bekleyiniz çubuğunuz tekrar tutun çubuğunuz yine altına gitiyse sorun kalmamış demektir. Bu şekilde altını kac dakika içinde net bir şekilde tespit etiginizi belirlemiş olursunuz araziye çıktığınızda buna göre cihazı kurduktan sonra kac dakika kadar beklemeniz gerektiğini öğrenmiş olursunuz.
Ha ben cihazı ilk kurduğum an altını tespit edebiliyorum dersen bende zihinsel olarak hareket etiğini söylerim.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
3 dalga mantığı ile çalışan cihazınız toprağa bağlandığı an dalga göndermeye başlayacak bu dalgarın ne kafar surede ilerlediğini bilmenizde fayda var. Şöyle bir test yapabilirisiniz cihazınızı kurun 25m öteye bir altın bırakın. Cihazı kurduğunuz gibi çubuğu tutun ilk gittiği noktayı belirleyin. Sonra 10 dk kadar bekleyin tekrar çubuğu tutun çubuğun ilk belirlediğiniz noktayamı giti yoksa başka bir noktayamı yöneldi bunu gözlemleyin şayet başka bir noktaya gitti tekrar 10 dk bekleyin yine çubuğu tutun bu işlemi altını net bulana kadar devam edin diyelim 30 cu dakikada altını tespit etiniz tekrar 10 dk daha bekleyiniz çubuğunuz tekrar tutun çubuğunuz yine altına gitiyse sorun kalmamış demektir. Bu şekilde altını kac dakika içinde net bir şekilde tespit etiginizi belirlemiş olursunuz araziye çıktığınızda buna göre cihazı kurduktan sonra kac dakika kadar beklemeniz gerektiğini öğrenmiş olursunuz.
Ha ben cihazı ilk kurduğum an altını tespit edebiliyorum dersen bende zihinsel olarak hareket etiğini söylerim.
anladım ustam.testlerde zaman tuttum desem yalan olur ama 10 dakika gibi bir zamn gecirıyordum..ama acele ettiğimde kili aşamadım malesef.dediğin şekilde tekrar deniyeceğim mutlaka yaptığım bir hata olmalı ozam

GERMO

Engellendi
@Aliömer ve @Mhmt82 ustam selamunaleykum, Cumamız mübarek olsun, işte bende bunu diyorum, 3 dalga sistemi dediğimiz elektronik çubuğun özellik katılmış olması ayrı bir güç katıyor, nedenide birçok ustamın araştırarak tecrübe ederek gördüğü, her toprak yapısı aynı olmadığından, hemen hemen her yerde bulunan yüksek gerilim hatları, gsm şebeke vericileri, sade çubukta hata ve yanılma payını yükseltiyor, hangi demir çelik fabrikası ülkemiz adına milli bir hizmet veriyor, bir buğday tanemiz bile yerli olmadığı halde, sizce arama tarama da hata sadece kişide değilki, çubuk telinin içindeki katkı maddesi, topraktaki yapı ve serpistirilmis mineral farkindaligi, çevresel elektromanyetik enerji dalgaları ve daha birçok etkenler varken, batılı bir bilimadami araştırmacı bunları araştırıyor milimetrik hataların peşinde koşuyor, haaa ben çubukla buluyorum diyenler de, elindeki metalin, kullandığı metalin gidiş yolunu yani dilinden anlayarak elde ettiği bir sonuç uzun yıllar isteyen bir emek, yoksa dediğimi yap git teli al bük çık ara ile yapılacak bir durum değil, çevresel faktörler dedik ya, işte şu güneyden kuzeye doğru 3 mt lik sapma içinde bir çözüm üretmek lazım, belkide gerçekten birseylere sinyal verdi çubuk, amma o sapma dediğim manyetik yanılma araştırılmalı, birde 1 mt den sonrası 1 gr altının 1 mt kare alanı kaplayan manyetik dalga boyu sapma sinyalini araştırmak lazım, işte bu yüzden diyoruz elektronik ama ustasının elinden yapılmış katkılı çubuk ayrı keyif, genc beyinler arastirarak emek vererek guzel isler yapabilirler, cunku tecrube sahibi buyukler ustalar var, bizler yorgun savascilariz bu çarkıfelek dunyada, gorevimiz emek verenleri dualarla desteklemek ve alkışlamak, öyle çakma dolu bu dünyada 5 10 bin TL lik cihaz konusu ise siz ustalarımın ve kullananların yorumuna göre ise enayi sopasindan başka bir işe yaramaz, kalitesi belli olana sözüm yok, fakat kalitelidir diyede 3 veya 5 bin TL lik cihaza güven verende yok, neymiş 20 30 cm, @Mal bulanındır ustamın dediği gibi onu 5 tl lik radyo ve hesap makinesi de buluyor, işte böyle, sizlere sevgi ve saygılarımı nedenmi sunuyorum, çünkü bilerek konustugunuzdandir, hani bazen alttan aldığımız idare ettiğimiz, hani laf olsun diye konuşanlardan olmadığınız için, kardesim ustam dediğim için sevgi ve saygılarımı sunuyorum hepinize.

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO HAYIRLI cumalar inşallah..20-30 cmler tek tek için iyi rakamlardır..40 cm ise mükemmelldir..hani hesap makinası varya o görmez onları o göeebilcek cihaz azdır ustam.cihazlar veya cubuklar düzgün kullanıldıgında iş görür ama kapasitesi kadar..tanıdığım bildiğim bir zat 3binlik pulseyle sarıkız yakaladı hemde sağlam bir malzeme..oyuzden hiçbir cihazı bulmaz demiyelim inanki hepsi bukur.sadece dogru yerde dogru sekılde calısalım..senn bilgin tecruben mutlaka vardır buna saygımda var..cok boş konusan.larda oluyor ama onlarında vrdr bir bildiği herhalde.sapmaya gelince vururuz kafasına sapmaz biryere bekler bizi o sarıkız....

GERMO

Engellendi
@GERMO HAYIRLI cumalar inşallah..20-30 cmler tek tek için iyi rakamlardır..40 cm ise mükemmelldir..hani hesap makinası varya o görmez onları o göeebilcek cihaz azdır ustam.cihazlar veya cubuklar düzgün kullanıldıgında iş görür ama kapasitesi kadar..tanıdığım bildiğim bir zat 3binlik pulseyle sarıkız yakaladı hemde sağlam bir malzeme..oyuzden hiçbir cihazı bulmaz demiyelim inanki hepsi bukur.sadece dogru yerde dogru sekılde calısalım..senn bilgin tecruben mutlaka vardır buna saygımda var..cok boş konusan.larda oluyor ama onlarında vrdr bir bildiği herhalde.sapmaya gelince vururuz kafasına sapmaz biryere bekler bizi o sarıkız....
Mhmt82 ustam teşekkür ederim kardeşim benim, ustam dedim ya, kaliteli olana sözüm yok, ortalık çakma cihaz kaynıyor diyorlar, onun için güven yok ustam, aboooooooo kafasına vuralim bayilsin uyusun diyorsun, nasılsa mal benim diyorsun Hemi, dilinden anlayacağımiz cihazı bulana kadar uyusun, oğlan bizim kız bizim, sonrası Allah Kerim diyorsun,

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam teşekkür ederim kardeşim benim, ustam dedim ya, kaliteli olana sözüm yok, ortalık çakma cihaz kaynıyor diyorlar, onun için güven yok ustam, aboooooooo kafasına vuralim bayilsin uyusun diyorsun, nasılsa mal benim diyorsun Hemi, dilinden anlayacağımiz cihazı bulana kadar uyusun, oğlan bizim kız bizim, sonrası Allah Kerim diyorsun,
yüzlerce senedir yatıyor yerinde kime ne zararı var bırazdaha yatsın ne olsa elde ediceğiz allahın izniyle...

GERMO

Engellendi
yüzlerce senedir yatıyor yerinde kime ne zararı var bırazdaha yatsın ne olsa elde ediceğiz allahın izniyle...
Mhmt82 ustam Allah a şükür sabirliyim kardeşim, korkum birileri buğday hangarina dadanmadan birseyler le sevinmek, yoksa hepsi bana, hepsi bana diyecek biri değilim, hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum.

GERMO

Engellendi
anladım ustam.testlerde zaman tuttum desem yalan olur ama 10 dakika gibi bir zamn gecirıyordum..ama acele ettiğimde kili aşamadım malesef.dediğin şekilde tekrar deniyeceğim mutlaka yaptığım bir hata olmalı ozam
Mhmt82 ustam Aliömer ustam, burdaki yere daha çok önem verdim, çünkü bizden biri izmirde bir Ermeni ile karşılaşıyor, aynen her yerin tarifini yapıyor, diyor git orada şurayi aç, al götür, bana dua edin diye, 10 dan fazla gittim 3 çubuk, pirinç tel alüminyum tel birde pazar sepeti teli ile, cam ve pirinc şakül le, ne yapsam altın işareti verdi, derinlik 180 cm, işlemde 210 cm de bu taş çıktı, şakülü sağında solunda tutuyorum hareket yok, sadece ortada sola 22 tur veriyor şakül, tabi 73,66 cmde. Her işlemden önce bakır sülfat ve sistemi hergün kurdum, tarla taşlı zaten temizlenecek, hergün düşünüyorum evde bile çeşitli testler yapıyorum, bir defter dolusu çubuk şakül konusu, bütün ustalarımın verdiği bilgiler, bazıları yanlış anladı belkide, o kadar bilgi verdik bizi ve sistemimizi kötüledi diye düşünen oldu, benim aklimdaki tek soru hata nerde, bende mi, elimdeki malzemedemi, toprak yapisindami, yoksa şu manyetik sapma sinyali dedigimizdemi, ben her adımı not ettigimden, birini bir çözsem, bak bakalım sonrası neler olur inşallah. Hep diyoruz sabır kader kısmet nasip.

Ekli dosyayı görüntüle 225493Ekli dosyayı görüntüle 225494Ekli dosyayı görüntüle 225495

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam Aliömer ustam, burdaki yere daha çok önem verdim, çünkü bizden biri izmirde bir Ermeni ile karşılaşıyor, aynen her yerin tarifini yapıyor, diyor git orada şurayi aç, al götür, bana dua edin diye, 10 dan fazla gittim 3 çubuk, pirinç tel alüminyum tel birde pazar sepeti teli ile, cam ve pirinc şakül le, ne yapsam altın işareti verdi, derinlik 180 cm, işlemde 210 cm de bu taş çıktı, şakülü sağında solunda tutuyorum hareket yok, sadece ortada sola 22 tur veriyor şakül, tabi 73,66 cmde. Her işlemden önce bakır sülfat ve sistemi hergün kurdum, tarla taşlı zaten temizlenecek, hergün düşünüyorum evde bile çeşitli testler yapıyorum, bir defter dolusu çubuk şakül konusu, bütün ustalarımın verdiği bilgiler, bazıları yanlış anladı belkide, o kadar bilgi verdik bizi ve sistemimizi kötüledi diye düşünen oldu, benim aklimdaki tek soru hata nerde, bende mi, elimdeki malzemedemi, toprak yapisindami, yoksa şu manyetik sapma sinyali dedigimizdemi, ben her adımı not ettigimden, birini bir çözsem, bak bakalım sonrası neler olur inşallah. Hep diyoruz sabır kader kısmet nasip.

Ekli dosyayı görüntüle 225493Ekli dosyayı görüntüle 225494Ekli dosyayı görüntüle 225495
peki ustam butaştan örnek alıp çalışma yaptınmı..demiştim saana mutlaka yap diye..bundan bir parça alıp gezdir yanında verdimi işaretini bakardın