Bakır cubuk kullananlar yardım lutfen

Shekiller

Aktif Üye
Daha once resimli konu acip resimleri paylasmistim simdi birtek resim ve onun isaret ettigi sey olduguna inandigimiz bulgulari paylasicam ve siz degerli ustadlarimdan yorumlarinizi yonlendirmelerinizi bekliyorum saygılarimla

yerimize gittik ilk once bosluk tespitini ve isaretlemesini yaptik
15 adim uzunluk var
boslugun doguya bakan kismi 6 adim batiya bakan kismi ise basi 3 adim genisliginde

ama doguya dogru 3.adimdan sora yine boslugun icinde yine eni 6 adima cikiyor

mineral tespiti icin 30 cm capinda en az 15 cm topragi kazdim onu cubuklarin tepkii vermedigi bi noktada 15 dk kadar beklettim sonra ustunden gectim yine tepki vermedi

boslugun bati tarafindaki noktasindan doguya sirayla demir aliminyum gumus bronz vs ile yurudum.
cubuklar tek birinde tam 12 adim capraz sekilde kaldi ki normalde bosluk 15 adim her yonden teyit ettim

dogudaki noktadan basladim 3 adim sora isaret verdi ki degisik birsey; sag cubuk bosluktan 3-4 metre ciktiktan sonrada hep o noktayi isaret etti sol duz kaldi kendi etrafimda dondum ama sag cubuk o noktada sabit kaliyor sonra bu madenlerle cikardigim toprakta yurudum hic birinde tepki vermedi

bu odanini dogu noktasinin 3 adim onunde bir bosluk daha tespi ettik 7 adima 5 adim ve iki odanin tam kuzeyinde 5 adimda 10 adima 6 adim bi bosluk daha var ama hicbir madenle tepki vermiyor sence dogru yolmu izlemisim ve siradaki adim nedir

sizce bu kayadaki isaretlemeyi mi bulduk birde elimden geldigince cizmeye calistim resmim cok kotumus ��

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
derinlik tespiti yapmadınız mı?

Kullandığınız çubuk hangi madendendir, Bakır, Aleminyum, Gümüş vb.???

Shekiller

Aktif Üye
Bakir cubuk kullandik kurbanim derinlik yanlis hesaplamadisak 4-4.5 mtre

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 146730

Sizin arazi veya mezarlık eğim ve yükselti olarak bu kaya üzerindeki şekle benziyor mu..?

Benzemiyorsa;
Bu kayayı güzelce yıka. Tozu toprağı kalmasın.
Kurumaya yakın eğilerek tüm taşı alacak şekilde 5 cepheden resimle.
Bu işe bir nokta koyalım inşallah, var-yok şekline getirelim.

Bu kayayı sabit kaya olarak kabul edip yazdım hepsini.
Seyyarsa zaten değerlendirmeye almayacağız.

Çubukla yaptığınız çalışmaya da çok güvenemedim.
Sizden daha tecrübeli birisini bulsanız iyi olur.
Mesafeleri adımla değil, metreyle belirtiniz.
Odaların derinliklerini de alınız.

Odalar tespit olduktan sonra; etrafında dolaşınız. Tünel varsa yakalarsınız.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
Kurbanim kayin pederim bakir cubuk ve dut dali ile cok ezelden su bakar tum koylere gider hatta su arayanlar alir onu yeri gostermeden goturdum da 2 boslugu dedigim adimlarla cizdi hem bakir cubukla hemde dut dali ile mezarliga girmedi sondajci bir abimiz zeytin dali ile ayni 3 noktayi isaretledi burda su yok bosluk var buyuk dedi bunlar uzun olanin metre olarak olcusu uzunlugu 8 metreye yakin enide 3 metre.su olmadigi kesin bir bosluk olduguda kesin bakanlar bu isin ustalari ama icinde ne vardir yoktur gazmidir Allah kerim ��

Shekiller

Aktif Üye
anlattıkların bana minarele yakanmışın diyor
Eline saglik hocam tam sormak istedigim soruyu isaret ettin zeytindali dut dali ve bakir cubuk ucu de santimetresine kadar ayni noktayi verdi birbirinden bagimsiz habersiz 8 metreye yakin uzunluk 3 metre en lakin materyellerle bakar iken sadce birinde capraz konuma geldi oda 8 metrelik yerde da 6 metre boyunca sormak istedigim 6 metre ye 3 metre minarelli toprak olabilir mi tesekkur ediyorum

timur964

konularim
ölçü itibari ile olmazda yaydığı senin algıladığın sinyal öyle gösterir ölçuyu

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oncelikle 3 mde cubugun tepkimesinde olan degisiklik icte bir kemer olabilecegi veya hizli gecilerek duvardan diger bosluga gecmenize delalettir. Bakir cubuklarla 3 m gelen yeri birkac yerden alacak sekilde bakabilirmisiniz yukaridaki yazdigimi teyyit etmesi acisindan. Ayrica oda icine girdiginizde elinize farki metal aldiginizda oda boslugu da bir yere yonelme yapiyormu. Metal tesbitinde ayrica oda boslugu icerisinde yarimsar metre ararla abkir cubukla elinize hicbirsey almadan duz yurudugunuzde altta metal yada mineral varsa uzerine geldiginizde cubuk acma kapama yapar ve uzerinde beklerseniz alttaki metale gore seklini alir, beklemez ilerlersenuz yine boslugu veren sekle geri doner.
Odanin etrafindan yavas hareketle ortalama 1 m mesafeden cubukla dolanirsaniz varsa bir oda gecisi yada tunel bu sekilde bulabilirsiniz. Tuneli bulursanizda sizi tunelin ilk girisine kadar goturur ve girisi bulabilirsiniz.
Selametle

Shekiller

Aktif Üye
Oncelikle 3 mde cubugun tepkimesinde olan degisiklik icte bir kemer olabilecegi veya hizli gecilerek duvardan diger bosluga gecmenize delalettir. Bakir cubuklarla 3 m gelen yeri birkac yerden alacak sekilde bakabilirmisiniz yukaridaki yazdigimi teyyit etmesi acisindan. Ayrica oda icine girdiginizde elinize farki metal aldiginizda oda boslugu da bir yere yonelme yapiyormu. Metal tesbitinde ayrica oda boslugu icerisinde yarimsar metre ararla abkir cubukla elinize hicbirsey almadan duz yurudugunuzde altta metal yada mineral varsa uzerine geldiginizde cubuk acma kapama yapar ve uzerinde beklerseniz alttaki metale gore seklini alir, beklemez ilerlersenuz yine boslugu veren sekle geri doner.
Odanin etrafindan yavas hareketle ortalama 1 m mesafeden cubukla dolanirsaniz varsa bir oda gecisi yada tunel bu sekilde bulabilirsiniz. Tuneli bulursanizda sizi tunelin ilk girisine kadar goturur ve girisi bulabilirsiniz.
Selametle
Oda icerisine girdigimizde baska metallerle hic bir tepki vermiyor cubuklar duz duruyor odanin bati tarafinda bahsettigim 3 adima 3 adim olan kisim bahsettiginiz giris gibi birsey olabilir cunku 3 adimdan sonra genislik 6 adima cikiyor orayi her yonden teyit ettim burda bizim aklimizi karistiran diger 2 boslukta hic bir metal ile tepki vermemesi cubuklarin duz halde kalmasi ama metalsiz baktigimizda boslugu yani capraz olarak gostermesi bir de bir ustamizin minarel tespitini okumustum capraz yapan noktadan 30 cm genisliginde 15 cm derinligin topragi cikarin 15 dk civari bekleyin ve o topragin ustunden gecin ayni tepkiyi veriyorsa mineraldir diye buda gecerli bir yontem midir