Bakır cubuk kullananlar yardım lutfen

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kurbanim kayin pederim bakir cubuk ve dut dali ile cok ezelden su bakar tum koylere gider hatta su arayanlar alir onu yeri gostermeden goturdum da 2 boslugu dedigim adimlarla cizdi hem bakir cubukla hemde dut dali ile mezarliga girmedi sondajci bir abimiz zeytin dali ile ayni 3 noktayi isaretledi burda su yok bosluk var buyuk dedi bunlar uzun olanin metre olarak olcusu uzunlugu 8 metreye yakin enide 3 metre.su olmadigi kesin bir bosluk olduguda kesin bakanlar bu isin ustalari ama icinde ne vardir yoktur gazmidir Allah kerim ?
Gaz ihtimaline karşı;
20-30 cm. bahçeni belle. Çıkan toprağı kenara koy. Yarım saat sonra tekrar kontrol et. Tepki alamazsanız gazdır.

Birazdan sana bir çubuk tarif edeceğim ve anlatacağım ve resimlerini yayınlayacağım.
Birde bu çubukla bakın. İlk denememda Altın ve Gümüşü tespit etmek nasip oldu elhamdülillah.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bakir cubuklar bilinmelidirki minerallere cok duyarlidir. Genelde ilk ida bos ikinci oda dolu olur. Ustte yazdigim yonde cubuk kullanirsaniz hem tuneli hemde diger odalari kayalayacaginizi umuyorum.

BulursamKader25

Bu çubuğu; kasa bulmada mahir bir ustamız vardı, geçenlerde tekrar bir kasa bulmuş.
Bende kendisine takılmıştım: "sende mıknatıs mı var, bütün kasaları çekiyor diye" O da bana şeklini çizip göndermiş.

Bende aynısını yaptım, amma çalışma usulüne kendime uyarladım.
O ustamız çalışırken aradığı madeni mıknatısın üzerine koyuyor ve teyit için yer değiştiriyormuş.

Ben ise ilk önce madeni elime almadan dolaşıyorum. Maden varsa çarpı yapıyor.
Sonra Altın-Gümüş-Bakır-Kurşun vs. elime alıp bakıyorum.
Hangi maden varsa onun işaretini veriyor.

Kullandığım çubuk 6mm. Pirinçten L çubuk.
İlk kez bu çubukta kundak olarak mavi renk pipet kullandım.
Süper çalışıyor. Yuvarlak olanlar Neodminyum mıknatıs 4 adet. 2 adet sağda 2 adet solda.
şeffaf gördüğünüz şey PVC parçası. Ambalaj malzemesinden kestim. Şekli önemli değil.
Kullanma kolaylığı açısından poşet lastiği ile sabitledim. Kutuya korken çıkarmak için.
İsterseniz sabitte yapabilirsiniz.

Bu sistem bende de yeni. Diğer malzemeler ile denemedim.
Gümüş çubukla daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Deneyince yine paylaşırım inşallah.
Bayramın 2nci günü bu resimde gördüğünüz anlattığım çubukla yaptığım tespitleri Dedektörde onayladı.
Bu nedenle sizinle de paylaşmak istedim.
Alan tarama kategorinde konuyu açıp, buradaki bilgi ve resimleri oraya taşıyacağım.
Oradan devam ederiz. Tüm üyelerle paylaşmaya ve istişareye vesile olur inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 146745

Ekli dosyayı görüntüle 146746

Ekli dosyayı görüntüle 146747

Ekli dosyayı görüntüle 146748

Ekli dosyayı görüntüle 146750

Ekli dosyayı görüntüle 146751

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
Bu çubuğu; kasa bulmada mahir bir ustamız vardı, geçenlerde tekrar bir kasa bulmuş.
Bende kendisine takılmıştım: "sende mıknatıs mı var, bütün kasaları çekiyor diye" O da bana şeklini çizip göndermiş.

O ustamız çalışırken aradığı madeni mıknatısın üzerine koyuyor ve teyit için yer değiştiriyormuş.

Süper çalışıyor. Yuvarlak olanlar Neodminyum mıknatıs 4 adet. 2 adet sağda 2 adet solda.
şeffaf gördüğünüz şey PVC parçası. Ambalaj malzemesinden kestim. Şekli önemli değil.
Kullanma kolaylığı açısından poşet lastiği ile sabitledim. Kutuya korken çıkarmak için.

Gümüş çubukla daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Deneyince yine paylaşırım inşallah.
Bayramın 2nci günü bu resimde gördüğünüz anlattığım çubukla yaptığım tespitleri Dedektörde onayladı.
Alan tarama kategorinde konuyu açıp, buradaki bilgi ve resimleri oraya taşıyacağım.
Oradan devam ederiz. Tüm üyelerle paylaşmaya ve istişareye vesile olur inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 146745

Ekli dosyayı görüntüle 146746

Ekli dosyayı görüntüle 146747

Ekli dosyayı görüntüle 146748

Ekli dosyayı görüntüle 146750

Ekli dosyayı görüntüle 146751
Elinize emeginize saglik ustadim o miknatisi ve pirinc cubugu nerden temin edebiliriz

poseidon2023

Uzman
aga sadece cubukları kullansa daha iyi sonuç alırsın derim mıtlatız itme ve cekme olayı oldugu için yanlış yonlendirir bu beim fikrim

gümüş cubuk evet çoook daha etkilidir BulursamKader25

BulursamKader25

Pirinç çubuklar HIRDAVATÇILARDA "pirinç kaynak çubuğu " olarak geçer. 6mm den al. 1 metre olur. 2 ye bölersin.

Neodminyum Miknatıs da 1 cm. çapında 3mm kalınlığında. İnternetten alıyorum ben.
Birçok site var. Hangi siteyi beğenirsen ondan al. Fiyatlarını da kontrol et.

BulursamKader25

aga sadece cubukları kullansa daha iyi sonuç alırsın derim mıtlatız itme ve cekme olayı oldugu için yanlış yonlendirir bu beim fikrim

gümüş cubuk evet çoook daha etkilidir BulursamKader25

Bu kardeşimiz acemi, :23: Bu çubuk madende iyi, pipetle kullanırsa başarı şansı daha da iyi olur şeklinde düşündüm.

mitology

Member

Hocam değişik bir çubuk şekli. Paylaşım için teşekkürler. Aklıma takılan birkaç soru var. Bu çubuk tek mi yoksa 2 tane olarak mı kullanılıyor. Birde 2 tane mıknatıs var çubuğun üstünde. Arayacağımız malzemeyi hangi mıknatısın üzerine koymalıyız?

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

2 tane L çubuk.
Sağ eldeki çubukta mıknatıs olacak.
Sol eldeki çubukda hiçbirşey olmayacak, yalın kullanılacak.

Bu çubuğu tarif eden ustam;
madeni yer değiştirerek kullandığını söylemişti.
Siz önce sağa, sonra sola veya tersini evde deneme yapınız.
Bilgi sahibi olduğun belli, bu şekilde deneme yanılma test etmiş olursun.
Bunu ben sormayı unutmuşum ustamıza, bu yüzden net bilmiyorum.

Ben mıknatısların üzerine koymadım. Sağ elime alıyorum.
@mitology

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
tam noktanın resimleri

üstadım tam noktanın resimlerini ekledim