Bakır çubukta derinlik

Nikneym

Member
Merhaba arkadaşlar,

Açılmış konular var ama şu bilgileri bulamadım.

Bakır çubukta derinlik neye göre değişiyor acaba?

En fazla ne kadar derini gösterir bakır çubuk?

2 metreyi geçmeyen çubuk yapabilir miyiz?

İyi günler.

MendereS

Bilgili Üye
çubukların derinlik verirmi bilmem hiçte sanmıyorum; verse bile bunu belli grafiklerle bize aktaran ekran olması lazım bu varmı onu bilmiyorum. şahsım adına konuşayım çubuklar olmazsa olmazlardandır ama her çubuğun yanında bir dedektör şarttır çubuklardan verim almanın en kestirme yolu budur.

Kristof34

DogacıyıZ
Vallahi ben dedektor ile derinlik alamiyorum sen çubukla aliyosan ne ala. Dedektorler bile derinliği net vermez.

Nikneym

Member
Sağolun yorumlar için.

Menderes hocamın dediği gibi en iyisi dedektörle beraber çubuk galiba.

Ben çubuğun fiziksel özellikleri ile acaba alıcı özelliğini düşürebilir miyiz diye merak etmiştim.

ÖMER HATTAB

Editör
Çubuklarda ,derinlikten kast edilen
eni ve boyu şeklinde
torak altı derinliği hiç duymadım.

adem44

Bilgili Üye
çubukla tahmını derınlık olcuyorlar ama ne kadar ısabetlı oda mualla hıc yoktan iyidir

bermina

Aktif Üye
Cubuklarla boslugun disindan bosluga dogru yuru ve bosluga girdiginde cubuklar kapanir kapanmaz dur. Cubuklari yere indir ve durdugun yere bir isaret koy. Cubuklari tekrar tut LL seklindeyken yurumeya basla. Cubuklar biraz yurudukten sonra geriye doner. Isaret koydugun yer ile cubuklarin geri dondugu mesafe derinliktir.

Nikneym

Member
Teşekkür ederim arkadaşlar.
bermina hocam daha önce 1-2 videoda görmüştüm ama tam anlam verememiştim. Aynı boşluk boyu gibiydi demek ki olay çubukları tekrar paralel tutmakmış.

Kalhiyu denen arkadaşın 1 videosunda sağ el kapandı sol açık kaldı arkadaş altın var dedi.
Sonrada boşluk moduna alalım çubuğu dedi.
Bu altına tepki ve mod değiştirme ne manada biliyor musun acaba?

Şimdiden çok teşekkürler.

bermina

Aktif Üye
Videosunu izlemedim ama su sekildedir tahminim. Bosluklari bulup mezarin seklini cizdikten sonra yapilan islemler su sekilde. Kalhiyu usta bosluk tepkisini ice kapali aliyor cunuklariyla. Ice kapali bir sekilde kucuk adimlarla mezar boslugu aldigi alanin her cm mini yavas adimlarla dolasir. Oyleki basmadik yer birakmaz. Cubuklar ice kapali bir sekilde ilerlerken metale geldiginde cubuklar hizla acilir ve geri kapanir. Metal bu sekilde goz kirpar size. Daha sonra cubuklari asagiya indirerek cubuklari bozar. Tekrar tuttugunda LL seklinde tutar ve metal.tepkisi aldigi noktanin uzerine yurur. Altin varsa sol dik sag sola yatar. Gumus ise sag dik sol saga yatar. Bahsetmeye calistigi budur uatanin.

Nikneym

Member
Sağolasın senin sayende bir şeyler yerine oturmaya başladı.

bermina

Aktif Üye
Sadece cubuga dikkat et o nerye giderse oraya git. Elini bukerek cubuga yon verme.

kadirkadir

Engellendi
kardeşim çubukla derinlik alacaksan inaatcılatın kulandığı şerit metreden al bunu 40 cm den kes kestiğin 40 cm üzerine bir nedyum mıknatıs yapıştır
1 cm kısmını tam noktanın üzerine koy 40 cm kısmıs enin sağında olacak şekilde toprağın üzerine bırak sadece sağ eline çubuğu al ve tut ilk nokta gösteren çubuk 1-2-3-4- cm diye metre üzerinde gezecek örnek 12 cm de kitlendi kaldı diyelim sen elini sağa sola götürsende çubuğun ucu 12 cm yi bırakmaz DERİNLİĞİN 120 CM demektir 8 de kitlenirse 80 cm
20 cm de kitlenirse derinlik 2 metre demektir yani her bir cm 10 cm yi teşkil eder bir kaç pratikten sonra
bire bir derinlik çıkar şaşmaz.bahtınız açık şansınıznız bol olsun kardeşim Saygılar

Son düzenleme: