• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Balkaya, Yörük Yaylası - Volçan Belgesi

balkaya34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustan tek merak ettiğim sey il olarak nerede veya kac ilde mallar

Selam murat ustam : Sizde takdir edersinizki bu sizin istediğiniz ulu orta söylenecek, anlatılacak bir şey değil, Malları konusunda hiç bir bilgim yok ,Ben hiç bir işareti kırmadım, hiç bir yere bir kazma vurmadım ben sadece bu işaretleri aradım,

murat5164

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam murat ustam : Sizde takdir edersinizki bu sizin istediğiniz ulu orta söylenecek, anlatılacak bir şey değil, Malları konusunda hiç bir bilgim yok ,Ben hiç bir işareti kırmadım, hiç bir yere bir kazma vurmadım ben sadece bu işaretleri aradım,
Sağol ustam en azindan bolge olarak neresi

balkaya34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Buradaki Yörük yaylasına gidecek yolda TÜRBE tepe VEZİR hanı KUDRET HAMAMLARINA inen üç yol ağzında SARI KIZIN mezarı vardır…

Yukarda alıntı yapdığım yazıda ENGURU , SİVAS yolu,,bu yol ŞAM BAGDAT YOLUDUR, maniks çifligi nin sınırlarından geçer, burada bir yolda çifligin üst kısmından Hamamlara gider, ara mesafe 2 klm tahmini mesafededir ,Tam bu kavşakta bir hafif yığma var ve bu yığmanın üstünde bir murat 124 taksi ebatında taş var ve bu taşıñ uştünde HAÇ var, Bu yazıya göre Sarı kızın mezarı olma ihtimali yüksek, Zaten eşkıyalar kışı bu hamamlarda geçirirlermiş, Saygılar

balkaya34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Buradaki Yörük yaylasına gidecek yolda TÜRBE tepe VEZİR hanı KUDRET HAMAMLARINA inen üç yol ağzında SARI KIZIN mezarı vardır…

Aynı yazıya uyan ikinci bir yer daha var , TAHTALI köyden gelen patika yoldan Bir SAAT li kayayı görüp geceriz, ambar kaya yaķinindan gelen yol, TABİATTAN kale ve dana göz köyü tarafından gelen, Çimenika kalesine giden yol ile kavuşur bu 3 yol kavşağında ÇOLAK Manolun kesik kolunu gömdük oraya mezar yapdık ve meşé ağaçları çâkdık ve orada yakdık dediği yerdir, Oysa Çolak.manol bursa taraflarında yaşadı, Buna göre SARI KIZ mezarı bu iki yerden birisi, Bu iki yerde Kudret hamamlarına gider, İyi araşdırmak gerekiyor Yıllarca Sarı kız mezarı arandı, Yukardaki Belge iyi bir belge dahada ayrıntılı bir çeviri olsaydı çok daha farklı olurdu, Saygılar

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@balkaya34 aga eline sağlık yağdırdın gene, inan heyecanla takip ediyoz devamını.

Hoplit

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ben bursa balıkesir çorlu buralara girecektim buralarla ilgili kesin kaynaklar var iç anadolu ilk defa denk geldim. iyice bakayım ne var ne yok

Üst Alt