Balkaya, Yörük Yaylası - Volçan Belgesi

balkaya34

Bilgili Üye
yaklaşık 48 yıldır aradım Ağrı dağında aradım . Diyadinde aradım Igdırda aradım. Dogubeyazitta aradım Van erçiş de aradım , Zilan deresinde aradım ,Van Muradiyede aradım Mersin Erdemlide aradim Kütahya Tavşanlıda aradim.Erzurumda ve erzurum ispirde aradım 2 defa dükkan yedim bu güne kadar bir kibrit kadar dahi biriye raslamadım. Meger ben bu işaretlerin içindeimişim şimdi anladım .Keşke bulsakda sevinsek ve sevindirsek, Hiçbir zaman umudumu kesmedim....

bu beyaanati veren birinin artik tamam pes deme vakti gelmistir..darilmaca gucenmece yok...

Pes eden adam inandığı şeyden vaz geçmiş demektir, Müslüman hiç bir zaman ALLAHDAN umudunu kesmez, Yukarda senin yazdigin yazı bana aitdir, Eğer bu gibi yazılar seni Sıkıyorsa okumazsın,
Ben ne zaman artık ALLAHA canımı teslim edersem o zaman son nefesde kendiliğinden bırakılmış olur,
Sen kendine gel birdaha böyle yaklaşımda bulunma kibarcası bu. LÜTFEN.

murat5164

Bilgili Üye
Aslında bazı resimleri ,telefonda çok yer kaplıyor ve ,yavaşlatıyor diye flaşa almıştım, Aşağıdaki resim 7 adet taş yığını mezardan bir tanesidir, Tekke olan köyde halen o türbe var,Ve 700 yıllık olduğu tahmin edilen bir kavak ağacı ve çok güzel bir kutsal şu sarnıcı duruyor, burası bence vezir kale ,bazan tariflerde bunu andırıyor, Üstelik dana göz köy dediği Yer in sadece arazide adı car orayada danacı derler orada çok büyük bir mer mer aslan çıkarıldı ce müzede,Bir başka işde BOZ KAYA dediği yer, halen hastanelik ce türkiyenin en gözde bir mantık yeridir,
Ayrıca hamamlar devam ediyor yaşamaya.Ve hamamların arkasındaki kayalıklara bir hamile kadın karnı yapdık der , evet aynen var ,Daha neler neler hepsi var ama ben bunlardan bir zerre kadar bişiy alamadım demekki kısmet degilmişEkli dosyayı görüntüle 262302Ekli dosyayı görüntüle 262302
Ustan tek merak ettiğim sey il olarak nerede veya kac ilde mallar

balkaya34

Bilgili Üye
Ustan tek merak ettiğim sey il olarak nerede veya kac ilde mallar

Selam murat ustam : Sizde takdir edersinizki bu sizin istediğiniz ulu orta söylenecek, anlatılacak bir şey değil, Malları konusunda hiç bir bilgim yok ,Ben hiç bir işareti kırmadım, hiç bir yere bir kazma vurmadım ben sadece bu işaretleri aradım,

murat5164

Bilgili Üye
Selam murat ustam : Sizde takdir edersinizki bu sizin istediğiniz ulu orta söylenecek, anlatılacak bir şey değil, Malları konusunda hiç bir bilgim yok ,Ben hiç bir işareti kırmadım, hiç bir yere bir kazma vurmadım ben sadece bu işaretleri aradım,
Sağol ustam en azindan bolge olarak neresi

balkaya34

Bilgili Üye
Buradaki Yörük yaylasına gidecek yolda TÜRBE tepe VEZİR hanı KUDRET HAMAMLARINA inen üç yol ağzında SARI KIZIN mezarı vardır…

Yukarda alıntı yapdığım yazıda ENGURU , SİVAS yolu,,bu yol ŞAM BAGDAT YOLUDUR, maniks çifligi nin sınırlarından geçer, burada bir yolda çifligin üst kısmından Hamamlara gider, ara mesafe 2 klm tahmini mesafededir ,Tam bu kavşakta bir hafif yığma var ve bu yığmanın üstünde bir murat 124 taksi ebatında taş var ve bu taşıñ uştünde HAÇ var, Bu yazıya göre Sarı kızın mezarı olma ihtimali yüksek, Zaten eşkıyalar kışı bu hamamlarda geçirirlermiş, Saygılar

balkaya34

Bilgili Üye
Buradaki Yörük yaylasına gidecek yolda TÜRBE tepe VEZİR hanı KUDRET HAMAMLARINA inen üç yol ağzında SARI KIZIN mezarı vardır…

Aynı yazıya uyan ikinci bir yer daha var , TAHTALI köyden gelen patika yoldan Bir SAAT li kayayı görüp geceriz, ambar kaya yaķinindan gelen yol, TABİATTAN kale ve dana göz köyü tarafından gelen, Çimenika kalesine giden yol ile kavuşur bu 3 yol kavşağında ÇOLAK Manolun kesik kolunu gömdük oraya mezar yapdık ve meşé ağaçları çâkdık ve orada yakdık dediği yerdir, Oysa Çolak.manol bursa taraflarında yaşadı, Buna göre SARI KIZ mezarı bu iki yerden birisi, Bu iki yerde Kudret hamamlarına gider, İyi araşdırmak gerekiyor Yıllarca Sarı kız mezarı arandı, Yukardaki Belge iyi bir belge dahada ayrıntılı bir çeviri olsaydı çok daha farklı olurdu, Saygılar

The Thing

C*
Süper Moderatör