Bana yardımcı olacak birisi var mı?

Ankara1991

Yeni Üye
Öncelikle selamın aleyküm
üZerimde bi ağırlık var işlerim sürekli terse gidiyo dinden imandan sürekli uzaklaşıyorum ilim sahibi hocalarımdan yardım bekliyorum Allah rozası için bana fikir verin başımda kötü şeyler mi var

saftilki

Moderatör
Moderatör
alekümselam, ilim sahibi değilim:

önerilerim var, bende de uyku problemi vardı, halen daha var, bir yabancı film izlerken bir söz duydum, uyumaya çalışmanın en iyi yolu uyanık kalmaya çalışmaktır, uyanık kalmaya çalıştıkça uyku bastırır,
sende inad'a bağla gideceğim camiye ve sohbetlere diye,

her hocanın sesi veya sohbeti çekilmez, bazıları soğutur, ben iki cami nin ezanını duydummu hüngür hüngür ağlamak gelir içimden,
biri bağcılar yenimahalle, biride bağcılar yavuz azeri cami,

sende bulunduğun yere yakın bir caminin ezan sesine özellikle sabah ezanına kulak ver, alışınca bir durum olurda gitmezsen zaten kendini suçlu hissedersin,

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ankara1991 arkadaşım öncelikle geçmiş olsun şimdi şöyle yap ....

mahallendeki caminin imamına git ona deki .............hocam çok özür dilerim beni okumanı istiyorum seni kırmayacaktır belki sohbet etmek isteyebilir edebilirsin sorun olmaz

şimdi gelelim buradaki önemli olan kısma hocadan hocam özellikle ..... Rahman suresi 1 den 15 dahil ... ve saffat suresi 1 den 15 e kadar olan ayetleri okumasını iste diğer okumasını zaten o yapacak

şimdi geliyoruz senin dikkat etmen gerekene ... hoca bu 2 ayetten okuyacak olduğu 15 + 15 ayetleri okurken kendini dinlemeye çalış ve bu halleri iyi analiz ettikten sonra neler olduğunu ve neler hissettiğini bana burada yaz ...

seni ondan sonra yönlendireyim ..... İstanbulda olsaydın yanıma uğra der gerekli incelemeyi ben yapardım senin kendini inceleyip analiz etmene gerek yoktu .. o ayrımı okuyan yapabilirdi ... tekrer geçmiş olsun ....

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardesim aleykumselam ve rahmetullahi
Degerli kardesim, sunu soyleyebilirimki bir musluman sunneti hafife alirsa zamanla ibadetlerinden eksik kalir ve hatta bazi kotu huylara yine doner hatta zamanla namazin terkine kadar gider, bundan ALLAH subhanehu ve tealaya siginiriz. Kardesim sizden bir ricam olacak sadece bir hafta bunlari yaparsaniz kendinizdeki degisikligi goreceksiniz. Oncelikle namazi kilinca sunneti,vitiri ve gece namazinida kilin, sabah namazindan sonra kurani tevsiriyle beraber mealen okuyun, bu sizde harama bakmayi dahi engelleyecek INSALLAH u teala. Kendinizi elestirmeniz sizin doguyu bulacaginizin delilidir, o guzel kalbinizle ALLAH u tealanin rizasi icin bizede dua edin, TEVHID e dikkat edin. Selametle saglicakla kalin kardesim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ankara1991 kardesim sizden ve buradaki degerli hocalarimdanda ozur dilerim haddimi astiysam sayet. Hakkinizi helal ediniz

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut kardeşim söylenen kuran ve sünnet üzere olduktan sonra sıkıntı yok .... bu arkadaşımızdaki belirti benim söyledklerimi yaptıktan sonra çıkar meydana ...

eğerki uğrama .hatasından dolayı gibi sıkıntıysa kolay olabiliyor fakat büyü sihir veya bizim gibi define işinden yakalandıysa bu dediklerin bu arkadaşımızı sıkıntıdan kurtaramıyor ...

inşaallah böyle 1 şey yoktur ... senin söylediklerinide uygulasın sıkıntı yok ......

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ucmus kardesim butur seyleri yani sizin bahsettiginiz seyleri bilmem anlamamda. Herseyin en iyisini bilen ALLAH azze ve celledir o pek yucedir. Ilim derseniz bende yok sadece ogrenmeye calisan bir muslumanim omrum boyuncada ogrenecem ALLAH teala nasip ederse. RABB im c.c bizleri mttakilerden eylesin firdevs cennetine alsin, merhamet etsin rahmetiyle kusatsin. Gun gelir insanin ne ameli nede imani bizi kufurden kurtaramaz. Sahabelere dahi bazi vakialarda hataya dusmus, buze lazim olan ALLAH subhanehu ve tealanin merhameti. Kime hidayet ederse sebepler yaratir hidayet eder, kimide saptirmak isterse yine sebepler yaratir ve saptirir. Tevhid oyle birseydirki ALLAH subhane ve teala diledigine verir. Tevhid uzere canimizi almayi masip etsin en buyuk servet tevhidimizdir. Zaten peygamberlerin selat ve selam uzerlerine olsun gelis gayesi ALLAH i c.c birlemek degilmi. Konunun disina ciktim biraz kardesim. Selametle kal

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Amenna benim dediğim de ayni zaten kuran ve sünnet uydunmu sıkıntı yok .... sorun nerede başlıyor ... büyü ve sihir de ... onu da şöyle izah edeyim diyelim benim diz lerimde ağrı var doktora gitmem lazım ... ama ben gitmiyorum
kendim ağrı kesici alıyorum ... ne kadar iyileşirim ..... diyelim doktora gittim ama diş doktoruna gitttim ... nekadar iyileşirim ......

şurayı tekrar üstüne basarak tekrarlıyayım ........büyü ve sihir varsa .... teşhisi iyi yapmak lazım ... anlatabildiğimi zannediyorum .... yoksa senin söylediklerinde yanlışlık yok .....

Şirvan

Operatör
Bu dünya bir sınav yeri bu sinavda her daim deneniriz hayır ve şerrin allahtan geldiğine iman ettik. Hayirda şerde bizler için şükretmek gerekir. İmanimizda itikat olarak biraz zayıflik olsa vesvese ve şeytan nefis devreye giriyor. Zikir nefsi terbiye eder. Namaz dinin direği direk olmazsa yapı yıkılır önce 5 vakit namazımızi kilacağız allahtan isterken şartları yerine getirmek lazım. Ne zaman namaz sonrası dua ile huzura çıkiyorsun çünki orda taleb edeceksin. Oruç tutacaksin niye hem vucuda sihhat hende vucudun zekatı.

Şirvan

Operatör
Söylenecek yazilacak çok şey varda bunlari yapan huzur bulur zaten. İmanin şartlari islamın şartlarini yerine getiren rahat eder

Son düzenleme:

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir hoca vardi butun dediklerinde ona katilmasamda tevhidi anlamda, derdi muminin pisikiyatri doktoruna gitmesine sasarim. Gercektende oyledir bizler islamiyete sarilsak hepki kilit vurur kapisina. efendimize s.a.v defalarca buyu yapildi hicbir sonuca varamadilar. Mumine ALLAH c.c dilemezse ne buyu nede cin musallat olamaz. Elhamdulillah karesimizde boyle bir etki gorunmuyor, durduk yere onda olmayani aklina sokmayalim INSALLAH c.c dayanagimiz O tek yuce olduktan yonra sikinti yok.

Son düzenleme:

bluee

Member
Allah senden dua istiyor ona yalvarmani yakarmani istiyor.eger ki durumun maddi olaraksa hergün vakia suresini baştan sona oku arapça bilmiyosan türkçesini oku (iza vakiatial vakia )diye bunu ya hergün okuyacaksin yada her perşembe gece 12 densonra 7kez okuyacaksin.çok tesirlidir bizzat kendimdenbiliyorum.perşembe günü bu sureyi okuduktan sonra 11salavat çek niyetini arz et ve tekrar 11 salavat çek.birdesürekli estafirullah çek buyuk günahlar işlemekte nasibinizi keser.....selam ve dua ile hemşerim ankara 1991