BAŞ BELASI MİNERALLİ TOPRAK

Amisos

Bilgili Üye
Çubuk konusunda (elektronik olanlar hariç) bir şey diyemem. En iyi çubuk ustası bile yanılabileceğini kabul eder ki doğrudur da. Ben tuttum hareket ediyor tamamdır diye bir şey yok. Sistematik çalışıp her ayrıntıyı not ederek uzun bir yol gerekiyor. Çubukla en iyi bulunan şey boşluk ve su. Ortalama bir ön görüyle boşluğu bulduk, şeklini çizebiliyorsak ve bu şekil insan eliyle yapılmış gibi gibi düzgün bir şekildeyse yolun bir kısmı tamamlanmıştır. Bilmediğimiz yerde derinlik alıp teyit edebiliyorsak bir adım daha ileri gitmişizdir. sonrası metal metal tespiti ki en zor olan kısım bu zaten. Bende çubuk göğüs hizasında çalışıyor. Bel seviyesine inince tık yok. Zaten söylemeye çalıştığımız şey burası. Herkeste farklı çalışan bir şeyi niye satın alalım. Reklamdaki doğru olsa bile bizde aynı sonucu verecekmi? Sözün özü sabır, dikkat ve çalışmadan geçiyor. Siz denemenize devam edin mümkün olabilecek en iyi seviyeye ulaşın. Metal tespiti bana göre en son aşama. Numunelimi sonuç verecek, numunesiz mi sonuç verecek bu deneyerek anlaşılabilecek bir şey.
Malesef zaman ve sabır benim 35 senelik birikimimi bilgimi bir anda asla anlayamazsın der zaten usta , fırsat buldukça ufak ufak gösteririm bende yaptıklarını sende yapıp yapmadıklarını azari de anlarız kendi test alanımda gezersin saklı metalin cinsini ben biliyorum sen bilmiyorsun çubuk sende nasıl tepkime verecek incelemek lazım diyor biz de vaktinin gelmesini bekliyoruz sabır la ...

hayalet-define

Yeni Üye
selamun aleykum. kardeşlerim alan tarama , çubuk hepsi minerale gidiyor. değerli hedef olarak gösteriyor. Açınca kil veya mineralli toprak çıkıyor. bu sorunu aşmanın bir yolu varmı,özellikle çubuk kullanma tekniği olarak önerisi olan. şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler
Loren z1 . bendede suan loren z1 frekans ayarlari super mineral felan engel olmuyor

BMW-45

Aktif Üye
Uzun zaman çubuk kullandım, bakır saf gümüş ve altın çubuklar yaptım. Sadece altın çubukla oksidlenmiş çürümüş metal buldum. Tüm teknikleri denedim, uzun zaman çubukçu ustaların tecrübelerini okudum ve üzerinde çalıştım, ama sonuç 0 oldu. Boşluk su buluyordum derinlik aşağı yukarı doğru tespit ediyordum ama çürümüş çividen naldan başkasını bulamadım malesef. O gümüş çubuğu ve altın cubuğu paraya çevirdim, elektron cihazlara yöneldim ve bulduğum altın da oldu gümüşde oldu, bu yüzden çubukla harcanan zamanıma yazık oldu. Defineçilik benim hobbimdir ve bu işde usta olmak istedim olmadı çubukla. Ve çubuğun ustası olsa bile burada net altın var diyen ve yanılmayan birine rastlamadım. Ustaysan bu ilmin son noktasını koyman gerekir. Mesala üçgenin 3 tarafı var 4cüsü olamaz, olursa ismi değişir dörtgen olur. Bir çubukçunun burada altın var deyibde gümüş veya her hangi metal çıkarıyorsa o usta diyil ve onun bildiyi yaptığı işde ilim deyildir. Ben bunu anladım. Elektron çubuklara verilen paraların hepsi çöpe gider paraya yazık olur. Çok iyi bir dedektör ve görüntüleme cihazı çubuktan kat kat üstündür. Tecrübelerimi paylaşdım saygılarımla

atasdibi

Bilgili Üye
Kopmlo kurmayalım lütfen hep de kapalı deyil pil yatağından birşeyler görünüyor 😊 alan tarama ayrım yapmıyor yaniltmayayim sizi ayrım kelimesi kullanmadım bana dediği öncelik boş luk tespiti çizimleri ölçümleri yaptın sonra metal tespiti yaparsın metali ayırmak zaman tecrübe cihazın sana ne demek istediğini öğren muhakkak ekmeğini yersin rızık ALLAH tan , cihazın yanılma payı çok , çoğunluk mineral çizimleri diyelim hicmi doğru sinyal tespit etmez acaba bunu mu demek istiyorsun , bunu bize zaman gösterecek abi ölmezsek , en sevdiğim aka ak karaya kara demek yıllarca kararsızlıktan cihaz alamadık almak istedik imkan yetmedi şartlar el vermedi derken bugünlere kadar geldik hapsi yer üstü emek artık birazda yerin altına inek bakak ne var ne yok ihtiyaç sahibi çok
Alan tarama konusunda yazdıklarım sana hitaben değildi. Vlkndal isimli kullanıcın söylediği frekanslı alan tarama içindi söylediklerim. Yalın çubuk en iyisidir. Kendin yaparsın olmazsa çöpe atacağın 50-100 Tl olur. Sen ustanın izinden ayrılma inşallah nasibini çıkaracak ustalığa erişirsin.

atasdibi

Bilgili Üye
Loren z1 . bendede suan loren z1 frekans ayarlari super mineral felan engel olmuyor
O kadar memnunsunuz ki bu yüzden satışa mı çıkardınız başkası da faydalansın diye. 1 kere kullanıldı yazmışsınız, nasıl anladınız 1 kerede cihazın o kadar iyi olduğunu.

Amisos

Bilgili Üye
Alan tarama konusunda yazdıklarım sana hitaben değildi. Vlkndal isimli kullanıcın söylediği frekanslı alan tarama içindi söylediklerim. Yalın çubuk en iyisidir. Kendin yaparsın olmazsa çöpe atacağın 50-100 Tl olur. Sen ustanın izinden ayrılma inşallah nasibini çıkaracak ustalığa erişirsin.
Eyvallah kral dediğin gibi yalın çubuk en iyisi gelişmeler oldukça paylaşmaktan memnuniyet duyarım bu çubuk olayına fena taktım işi kavrarsam bende birilerine hodri meydan diyecem azcık sabır

Derbeder Paşası

Yeni Üye
Alan tarama larda sever minerali kaçırmaz, cihazına göre değişiklik gösterir, ey gidi eski günler bizler çok konu aşınırdık çok cihaz markası konuştuk çubuğun üstüne tanımam en kral alan tarama mala shef hepsi yanında oyuncak kalır ille de çubuk anma en önemlisi de onu kullanan şahsiyet dir iyi bir çubuk ve iyi bir Usta nin çözmeyeceği olay yok artık çubuğa bakış açım çok farklı bu sezon alan tarama ile bazı tespitlerim oldu anma emin deyilim çünki tecrübe etmemisiz bulduğum yerlerin çoğu mineral çıktı sanırım bir de doğru var yine son noktayı çubukçu söyledi madem ki konusu açıldı elime resim geçerse paylaşırım demiştim çubuk ve sembol yeteneğine güvendiğim bu işlerden elini eteğini çekmiş 3 beş tane kıramadığı ahbabı sebebi ile keyfi gelirse ilgilenen nazlı bi abimizin çubuklarının resmi biri metal çubuğu hertürlü metal mineral de dahil
Boş luk sadece gazlı Boş luk krom olan ile de bir yapı arayacaksın yapı yok anma yeri belli misal kilise burda anma şimdi yok tarla var o görünmeyen kiliseyi bulurum diyor sözü var bana da bi tkm yapcak bayrağı bize devredecek inşeALLAH ustamız
Resimdeki çubukların hiçbiri değerli metali noktalayamaz.
İçinde değerli metâl olan boşlukta tepki de veremez.

"Metali noktalamak zor, değerli metal olan boşluğu bulmak kolay" felsefesini bu sektöre kimler, nasıl monte etti bilmiyorum.
Bu ikisi elmanın birer yarısıdır.
Elmanın bir yüzünü tanır, bilir,başarırım. Diğer yarısına ısırık atamıyorum deme lüksü yoktur.
Elmanın ya tamamına hakim olursun ya da avucuna elmayı alamazsın.

Çubuklarımı kurarım, boşluğun üstüne giderim. Boşlukta içe kaparlar ya da dışa açarlar diyen, bu tespitlerini doğru zannedenler,açıp baktıklarında hüsrandan başka bir şey göremezler.

Elimdeki metal tespit çubuğu, boşluk sınırında şu hareketi yapar,içeri girdigimde şöyle metali tespit ederim,böyle hareket çekerim diyenler hüsranla dost olurlar.

Elimdeki çubuk her tutuş şeklinde çalışmaz. Bunu göbekte, göğüste, belde, orada burada şu kadar cm açıklıkla tutmalisin diyenler, acı gerçek ile her kazma vurduğunda göz göze gelirler.

Her metâlin çubukta bir işareti vardır. Altında şu çubuk kapar, gümüşte şu çubuk kapar, ya da hepsi çarpı olur ama çarpı yaptıkları yerler farklıdır diyenler, maalesef başarısızlığa gebedirler.

Ben metâli, hedef 12 den noktalarim ama derinlik alamıyorum diyenler,kısır döngü içinde yıllarını tüketirler.

Çubuk herkeste tepki vermez diyenler, yanlış kodlanan bilgilerin bir ömür kurbanı olurlar.

Mineral denen şeyin, toprağın her zerresi olduğunun farkına varamayan, minerali değilde sadece "yanlış yeri" noktaladigini ve bu önemli farkı idrak edemeyen, sürekli yanlış yer noktalayip, arada illâ doğru yeri noktalayabilecegini zanneden, 100 yılda çubuk kursa hüsrana uğramaya devam edecektir.

Test alanlarındaki edindiği tecrübeyi doğru bilgiler sanıp, test alanı ile beyni arasındaki baskın güç arasındaki köprüyü koparmanın "üst düzey" zor olduğunu anlayamayan, test alanında aldığı tepkinin bire-bir aynısını arazide aldığında, doğru tespit yaptığını zanneden, açıp baktığında hüsrana uğrayacaktır.

3000 sene evvelki gömülen metâl ile, 1 gün önceki gömülen metalin, farkli karakteristik özellikleri olacağını zanneden, 14-18-22-24 ayar gibi karışımların farklı davrandıklarını sanan, ya da farklı ayardaki karışımı, elde tutulan numune ile bagintili olduğunu sanarak hareket edenlerin de sonu hüsran olacaktır.

Frekans ile başarıya ulaşilacagini zanneden,içinde belki bir umut diye yol alanın sonu istisnasız aynı kapı olacaktır.

Konu uzar gider.
Ustan gibi bir 35 sene kaybetme diye böyle uzun uzun yazdım. Elbette bu yazdıklarımın büyük bir bölümüne karşı çıkacaksın. Belki hakaret bile edeceksin. Kodlanmış doğruların ve aklındaki dokunulmaz kıldıkların çoğunu kabul etmeyecek.

Ama tek bir şey değişmeyecek. O da yolun sonunda çıkacağın kapı.
Rast gelsin..

Amisos

Bilgili Üye

"Metali noktalamak zor, değerli metal olan boşluğu bulmak kolay" felsefesini bu sektöre kimler, nasıl monte etti bilmiyorum.
Elmanın bir yüzünü tanır, bilir,başarırım. Diğer yarısına ısırık atamıyorum deme lüksü yoktur.

Çubuklarımı kurarım, boşluğun üstüne giderim. Boşlukta içe kaparlar ya da dışa açarlar diyen, bu tespitlerini doğru zannedenler,açıp baktıklarında hüsrandan başka bir şey göremezler.

Elimdeki metal tespit çubuğu, boşluk sınırında şu hareketi yapar,içeri girdigimde şöyle metali tespit ederim,böyle hareket çekerim diyenler hüsranla dost olurlar.

Elimdeki çubuk her tutuş şeklinde çalışmaz. Bunu göbekte, göğüste, belde, orada burada şu kadar cm açıklıkla tutmalisin diyenler, acı gerçek ile her kazma vurduğunda göz göze gelirler.

Her metâlin çubukta bir işareti vardır. Altında şu çubuk kapar, gümüşte şu çubuk kapar, ya da hepsi çarpı olur ama çarpı yaptıkları yerler farklıdır diyenler, maalesef başarısızlığa gebedirler.

Ben metâli, hedef 12 den noktalarim ama derinlik alamıyorum diyenler,kısır döngü içinde yıllarını tüketirler.

Çubuk herkeste tepki vermez diyenler, yanlış kodlanan bilgilerin bir ömür kurbanı olurlar.

Mineral denen şeyin, toprağın her zerresi olduğunun farkına varamayan, minerali değilde sadece "yanlış yeri" noktaladigini ve bu önemli farkı idrak edemeyen, sürekli yanlış yer noktalayip, arada illâ doğru yeri noktalayabilecegini zanneden, 100 yılda çubuk kursa hüsrana uğramaya devam edecektir.

Test alanlarındaki edindiği tecrübeyi doğru bilgiler sanıp, test alanı ile beyni arasındaki baskın güç arasındaki köprüyü koparmanın "üst düzey" zor olduğunu anlayamayan, test alanında aldığı tepkinin bire-bir aynısını arazide aldığında, doğru tespit yaptığını zanneden, açıp baktığında hüsrana uğrayacaktır.

3000 sene evvelki gömülen metâl ile, 1 gün önceki gömülen metalin, farkli karakteristik özellikleri olacağını zanneden, 14-18-22-24 ayar gibi karışımların farklı davrandıklarını sanan, ya da farklı ayardaki karışımı, elde tutulan numune ile bagintili olduğunu sanarak hareket edenlerin de sonu hüsran olacaktır.

Frekans ile başarıya ulaşilacagini zanneden,içinde belki bir umut diye yol alanın sonu istisnasız aynı kapı olacaktır.

Konu uzar gider.
Ustan gibi bir 35 sene kaybetme diye böyle uzun uzun yazdım. Elbette bu yazdıklarımın büyük bir bölümüne karşı çıkacaksın. Belki hakaret bile edeceksin. Kodlanmış doğruların ve aklındaki dokunulmaz kıldıkların çoğunu kabul etmeyecek.

Rast gelsin..
Eyvallah kral sağolasın , maşaALLAH destan yazmışsın yok kral ne gücenirim nede darılırım bilgi sahibi oluyoruz amacımız da bu sanıyorum bu sitenin amacı bir birimize yardımcı olmak bilgi aktarmak kaç senedir surdayım daha birinden ben buldum duymadım ama youtubirlarimiz hep buluyor sorunda yaşamıyorlar , şu yaşıma kadar bu camiadayim çok çubuk cu gördüm çook cihaz gördüm ne emekler harcadım eskiler bilir Anlayacan bi kulanızın ardı kaldı nice kişiler gördüm anma bu adam gibisini görmedim ilteablı romatizması ve yaşı var yaşayan efsane desem yeri var kendim için demiyorum resimde o gördüğün çubuklar metali dahi minerali çeker gerisi ustanın işi
Boş luk çubuğu ile metali tespit edebileceğine Boş luk da dahil fazla kurcalamaya gerek yok ya bu çubuk lar dualı
yada usta çok başarılı hastalık halleri devam ettiği için temasa geçemiyorum gelişmeler oldukça daha detaylı imkan olursa çubuk sanatın inceliklerini öğrendikçe paylascam anma resimli anma videolu bu söylemlerim zaten laf ile olacak iş deyil icrat ister oda zaman ister ölüm olmadan bu işi kavrarsam ( bu sektörün ayarları ile oynayacağım bütün cihazlara reset atacam ömrümüz yeter ise )

atasdibi

Bilgili Üye

Konu uzar gider.

Rast gelsin..
Sorunu anlattınız, çözüm için öneriniz varmıdır

oymak beyi

Bilgili Üye
Ben malum bir cihaz aldım, bir kaç defa burada ismi geçdi konularda. Henuz elime ulaşamadı geliyor karkodadır. Ben bu siteye video koymam için onu youtube üzerinden yüklemem gerekir onuda yapamam,, benim ülkemde onu kullanmak yasak,, Ama merak eden arkadaşlara vatsap üzerinden videolar atarım, yalnız bu şekilde yardımcı ola bilirim. Ben merak etdiyim tüm cihazları bugüne kadar aldım kullandım, iyi ve kötü yanları var tüm cihazların ama bu iş nasip işi, Allah verirse tabii bulursun cihaz fark etmez
sizi hatırlıyorum usta cok takip ettiniz cihazı umarım işinizi görür. memnun kalip kalmadiginizi paylasirsaniz sahsen ben merakla bekliyorum. hayırlı olsun cihaziniz

BMW-45

Aktif Üye
sizi hatırlıyorum usta cok takip ettiniz cihazı umarım işinizi görür. memnun kalip kalmadiginizi paylasirsaniz sahsen ben merakla bekliyorum. hayırlı olsun cihaziniz
Tamam kardeşim cihaz elime ulaşdığında mutlaka canlı çıkara bilirsem videolarını atarım telegram üzerinden, ayrıca ben reklam yapmam bir cihaza para vermişim cihaz kötüyse yine üzülmem, bu hobiyi çok seviyorum, kayb etsem bile yinede adrenalini o kaybı kapatıyor.

t 964 R

Member
Uzun zaman çubuk kullandım, bakır saf gümüş ve altın çubuklar yaptım. Sadece altın çubukla oksidlenmiş çürümüş metal buldum. Tüm teknikleri denedim, uzun zaman çubukçu ustaların tecrübelerini okudum ve üzerinde çalıştım, ama sonuç 0 oldu. Boşluk su buluyordum derinlik aşağı yukarı doğru tespit ediyordum ama çürümüş çividen naldan başkasını bulamadım malesef. O gümüş çubuğu ve altın cubuğu paraya çevirdim, elektron cihazlara yöneldim ve bulduğum altın da oldu gümüşde oldu, bu yüzden çubukla harcanan zamanıma yazık oldu. Defineçilik benim hobbimdir ve bu işde usta olmak istedim olmadı çubukla. Ve çubuğun ustası olsa bile burada net altın var diyen ve yanılmayan birine rastlamadım. Ustaysan bu ilmin son noktasını koyman gerekir. Mesala üçgenin 3 tarafı var 4cüsü olamaz, olursa ismi değişir dörtgen olur. Bir çubukçunun burada altın var deyibde gümüş veya her hangi metal çıkarıyorsa o usta diyil ve onun bildiyi yaptığı işde ilim deyildir. Ben bunu anladım. Elektron çubuklara verilen paraların hepsi çöpe gider paraya yazık olur. Çok iyi bir dedektör ve görüntüleme cihazı çubuktan kat kat üstündür. Tecrübelerimi paylaşdım saygılarımla
buradaki sonuç 0 noktasına değinelim hassas nokta kullanıcın anteni yorumlaması günumuzde keşfedilen yer altı şehirleri mimarlık öğrencilerinin projeleri değil o dönemde bunu kullanmış olan çubukçuların yön belirlemesiyle oluştürulmuş ki 5 mt yükarda yer altı nehri akıyor ve5 mt aşşağısı zayıf kayaç hesaplamalarnı yapabilen çubukçuların kurduğu şehirlerdir çubuk değip geçmeyinmesela altın çubukla paslı malzeme buldum yazmışın çubuğun kaç ayardı ve kaç çeşit ayarla denedin numunen ne idi bunlar birer etkendir,,,.