bilen gören varmı arkadaşlar

Nil

Engellendi
şişman adamı bende elmaya benzettim
Geniş açılı resim sağdaki çizim öküz ve üzerine işlenmiş 3 adet çöp adam, bu bir hikayeyi anlatıyor... Herhalde öküzün öldürklerini resmetmişler... Soldaki şişko amcanın hikayesini bilemedim... belki de kendisini çizdi...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Karınca, öküz, yaprak,su,insan,tabiat döngüsü, yaşam ölüm...vs vs. Gün dönümlerinde hayatın yeniden canlanması... Yani tabiata yapılan bir minnet ayini

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
5. Merdivenin bir odaya açıldığı kesin. Ama mezar mı vardır? Gizli bir ayin odası mıdır bilmem. Define işareti gibi durmuyor. Her çizimin sonucunu değerliye bağlamak hatadır diye düşünüyorum.

akyol

Bilgili Üye
günlük yaşantılarından ama önemli bir olayı anlatıyor heralde timur964 usta haklı cevirdikce şekiller değişiyor enteresan bir çizim ama define ile alakalı değil

Esteban74

Editör
eveeet ustalık burda devreye giriyor. biz acemiler bunlardan anlamayız. 2 mantıklı cevap var. takipteyiz.inşallah. jeolog bozoklu :4:

Slatrokh

Member
Su matarasına benzettim ben ayrıca da kaftanına çekilmiş bir alimi de andırıyor. Çözümlemesi zor bir işaret.

Son düzenleme:

Storm

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 213197 Merdivenlerle çıkılan bi yerde ağaçlık bi alanda bi dini ritüel yapılmış ya da 3 kişi tarafından büyük birşey vurulmuş gibi ustam. Mevzu şu elma gibi olan şeyde. Mızrakla ya birşey vurulmuş gibi. Bi nevi önemli olay anlatılmış, alan ve yapılan şey resmedilmiş gibi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Eskiya isareti.
Oncesindeki silsile bilinmeden bu cozulemez.
Velhasil cok zor.
Herbir sekil ayri ayru bir oncekini tamamlayan seklinde gider.
Yalniz bu isaretlerin yakininda azda olsa bir meblag olur. Etrafda degerli tespiti yapmakta fayda vardir.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Nil eşkiya işi oldugunu düşünüyorum..cunkü buna yakın bir işaretim mevcuttu merdivenle inilen odadan bahsediliyor..çözümü yapıldı.etrafında hedefe getirecek ilaret aranmalı fazla uzakta degildir..

timur964

konularim
buraları ragıp iyi bilir girmiyor epeydirtelini bilen varsailetsin sana gerçi sitalanı ne yapılırki:227:mad:Nil

Nil

Engellendi
evet bayadır yok hemsehrim olur kendisi :) numarası vardı bende tlf birlikte gitti :( hatta belki yerini bile biliyor olabilir
buraları ragıp iyi bilir girmiyor epeydirtelini bilen varsailetsin sana gerçi sitalanı ne yapılırki:227:mad:Nil