Bilgi İstiyorum, Sunak Taşı

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Yerli kaya değilse dur bakalım nerden yuvarlandı. Yok zeminde sabitse detaylı fotoğraf yükleyiniz

kaplumbağa1

Member
genel sunak

Ekli dosyayı görüntüle 251455ustalarım benzer bir yer 3 sene kadar önce sitede değil de bir usta tarafından
statüsü düşük mezarlar için genel sunak alanı diye yorumlanmıştı
buna rağmen
arkadaşlar baya uğraştılar ve bu ağızda diş olmadığı kararına varmışlardı

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Oymalar mezarı ifade ettiği gibi, oymanın yanına yapılan değişik şekil ve kanal gibi benzeri şeylerde mezarı ifade eder aradaki fark bu oymalar mezar içi ile alakalı yada ölen insan ile alakalıdır, bir çeşit mezar taşı yazıtıdır, ölen insanın hayatta iken aktiviteleri olabilir, mezarın yönü ve derinliği ile alakalı değildir mezarla ilgili mevki mesafe bilgisi vermez, içerde yatan meftaya hitaben yapılan bir çeşit statü südür.Ekli dosyayı görüntüle 251466 ...Ekli dosyayı görüntüle 251467....Ekli dosyayı görüntüle 251468...tesadüfen yol çalısması ile açılmış bir mezar odası ve içindeki şekilleri, oymasının yanında benzeri şekilleri olduğu ifade ediliyor. resimleri kırılmış, Bunlar benim düşüncemdir, başka anlamda ifade ediyor olabilir. Saygılar sevgiler

adem44

Bilgili Üye
4 kanal 4 mezar var biri işaretli kayanın sagında digerleri kanalların gosterdiği istigamette kanalın uzunlugu kaç metre cm kac metre bunu bılmıyorum buyuk oymanın yanında asagı doğru fiden kanal var olç işlem yap mezar kac metredeyse o kanalın olxuaunw gore diger kanalları olc mezarları bul yere dogru kanal ile yatay kanal olcumleri aynımı bil iyorum cubuk kullan.

asi dadaş

Yeni Üye
Kaya kesinilkle yerli başka bir yerden gelme ihtimali çok düşük

asi dadaş

Yeni Üye
4 kanal 4 mezar var biri işaretli kayanın sagında digerleri kanalların gosterdiği istigamette kanalın uzunlugu kaç metre cm kac metre bunu bılmıyorum buyuk oymanın yanında asagı doğru fiden kanal var olç işlem yap mezar kac metredeyse o kanalın olxuaunw gore diger kanalları olc mezarları bul yere dogru kanal ile yatay kanal olcumleri aynımı bil iyorum cubuk kullan.

asi dadaş

Yeni Üye
En sağdan kanal uzunlukları 82 cm,75 cm, 107 cm üstten birleştiren oyma kanal ise 96 cm dir

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bolge Paflagonya mi..??

BulursamKader25

Evet Paflagonya.

Kardasim,
Bu isarete benzer bu cevrende ( 5 km eninde 3 km genisliginde belkide ) daha bircok buna benzer sunaklar vardir.

Alanda YASTİK TASİ denen,
Yigmalarin yakininda, mezarin kafasina veya ayak tarafina konan, arazide dikine duran, 1 metrelik kismi toprak ustunde duran, kalinligi 18-30 cm. Civarinda taslar gordun mu??

asi dadaş

Yeni Üye
Var hocam
Evet Paflagonya.

Kardasim,
Bu isarete benzer bu cevrende ( 5 km eninde 3 km genisliginde belkide ) daha bircok buna benzer sunaklar vardir.

Alanda YASTİK TASİ denen,
Yigmalarin yakininda, mezarin kafasina veya ayak tarafina konan, arazide dikine duran, 1 metrelik kismi toprak ustunde duran, kalinligi 18-30 cm. Civarinda taslar gordun mu??

BulursamKader25

İsin zor kardasim maalesef.
Cozersen bize de haber ver.
Biz caresiz kaldik.
Ne mezarlari bulabildik ne de metallerine ulasabildik.
Bu kavimler Altin kullanmamislar.
Altin para hic basmamislar.
Gumus paralari mevcut.
Bulunani da cok az.

Metal tespiti yaparken altinla hic ugrasmayin. Gumusu bulursaniz, bircok kavmin altin parasindan daha kiymetlidir.

Allah cc kolayliklar versin.