bilgi talebi

hayati534134

Member
Kardasim,

Sizde ki bu cubuk, elektronik cubuklardan mi? Pil veya batarya ile calisanlardan?

Cevap evet ise;
Normal çubuk ile bakan birisini goturun oraya. Ayni yerde altin-gumus-bakir- demir ile baksin, hepsine de burada var derse - bence oyle diyecek- hemen kapatin orayi insallah.
yani burdan ne cacık çıkar ne komposto diyorsun hocam doğru mu anladim başka yerlerde dolaş doğru mu

Jüpiter1

Engellendi
Kardasim,

Sizde ki bu cubuk, elektronik cubuklardan mi? Pil veya batarya ile calisanlardan?

Cevap evet ise;
Normal çubuk ile bakan birisini goturun oraya. Ayni yerde altin-gumus-bakir- demir ile baksin, hepsine de burada var derse - bence oyle diyecek- hemen kapatin orayi insallah.
üstadım bir sorum olacak. kazıalanında kemiğe ve altına tepki var ama gümüşe hiç yoksa hala mineral olma olasılığı var mıdır? saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
yani burdan ne cacık çıkar ne komposto diyorsun hocam doğru mu anladim başka yerlerde dolaş doğru mu
Yok, böyle demiyorum.
Dediğim şu: Elinizdeki çubuk elektronik bir çubuksa, yani hedef üzerine geldiğinde dönüp durup mal burada diyen cinsten ise;
Normal çubuk tutan birisini götür. Sadece maden tespiti yapsın aynı yerde. Altın-gümüş-bakır-sarı-demir vb. 4-5 madenle baksın.
Hepsi de burada işaretini verirse, aşağıdaki mineraldir. Boşa uğraşma o zaman.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
herturluuu kardesss ..senin yaptigin gider benim ancak hosuma gider..hala lafimin arkasindayim 3.4.metrede verim alinacak.degerli sinyali verecek islakta yasta nemli ortamda hemmii ..yok daha icat edilmedi O cihazz.anca akbil otobus karti gibi oter..caya gelince ben yanina geliimde menengic kahvesi yapim sana elcaazimla..sonada ver elini ani harabelerii..kilise mahsen kaya mezar.disini cekeceke dolasiriz yanliz sen bi kamyonet ayarla sirtimizdami tasicaz mallari..bide 7 basli samdanlari ben alirim..kahkaha. .Not= bu arkadasla nazimiz gectigi icin bu yazi yazilmistir..ciddiyet icermez
buraya gelince -ki yağmurlu havada gel- bak neler yaşatacağım sana.
Öyle bir cihaz yokmuş hemmii ?
öyle bakıp bakıp domates gibi kızarıp kahve yapacaksın bana. Ahanda bütün site şahit olsun :)))

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
üstadım bir sorum olacak. kazıalanında kemiğe ve altına tepki var ama gümüşe hiç yoksa hala mineral olma olasılığı var mıdır? saygılar
En az %60 olasılık vardır.
Minerali elemenin çok basit bir usulünü yazmak anlatmak bu memlekette bana nasip oldu.
Çok insanın duasını aldım, almaya da devam ediyorum, bundan da mutluluk duyuyorum inşallah.

Yöntem çok basıt:
Sadece metal tespiti yapmayı bilen acemide olsa bir çubukçu lazım.
Bu kardeşimiz eline:
ALTIN
GÜMÜŞ
BAKIR
KURŞUN
DEMİR
SİKKE
1 LİRA
BRONZ
gibi metalleri alacak. 3-5 metre geriden hedefe yürüyecek.
Hedefin üstüne geldiğinde elinde altın varsa altın işareti alacak.
Sonra gümüşü alacak tekrar 3-5 metre geriden yürüyüp hedefe geldiğinde gümüş işareti alacak.
Bütün metallerle bu şekilde bakacak. En az 3 metali aynı yerde tespit ederse bilecek ki aşağıdaki %99 mineraldir.

Sorunuza gelince; bazı mineraller bazı metallere tepki vermez.
Denemelerimizde 1-2 tanesine işaret vermemesi sorun değildir, yine o aşağıdaki mineraldir.

Birşey daha yaparsınız tereddüt ederseniz:
Çubuk işaretini verdi.
Misal bu işaret ALTIN işareti olsun.
İşareti aldığınızda olduğunuz yerde 1 dakika bekleyin.
Çubukların işaretini bozmaması lazım.
Mineralse kesinlikle işareti bozar, en azından 1 defa açılıp kapanır.
1 defa açılıp kapanması dahi aşağıdakinin mineral olduğunun delilidir.
Zira metallerin -bilinen kavramla- sinyali kesilmez, daimidir.
Sinyal daimi ise işaret bozulmaması gerekir.
Mineral olan yerde, sinyallerin baskınlığı değişken ve zayıftır.
Bu nedenle çubuk ya işareti bozar yada açılıp açılıp kapanır zaman içinde.

İnşallah meramımı anlatabilmişimdir. Durum budur kardaşım.

hayati534134

Member
En az %60 olasılık vardır.
Minerali elemenin çok basit bir usulünü yazmak anlatmak bu memlekette bana nasip oldu.
Çok insanın duasını aldım, almaya da devam ediyorum, bundan da mutluluk duyuyorum inşallah.

Yöntem çok basıt:
Sadece metal tespiti yapmayı bilen acemide olsa bir çubukçu lazım.
Bu kardeşimiz eline:
ALTIN
GÜMÜŞ
BAKIR
KURŞUN
DEMİR
SİKKE
1 LİRA
BRONZ
gibi metalleri alacak. 3-5 metre geriden hedefe yürüyecek.
Hedefin üstüne geldiğinde elinde altın varsa altın işareti alacak.
Sonra gümüşü alacak tekrar 3-5 metre geriden yürüyüp hedefe geldiğinde gümüş işareti alacak.
Bütün metallerle bu şekilde bakacak. En az 3 metali aynı yerde tespit ederse bilecek ki aşağıdaki %99 mineraldir.

Sorunuza gelince; bazı mineraller bazı metallere tepki vermez.
Denemelerimizde 1-2 tanesine işaret vermemesi sorun değildir, yine o aşağıdaki mineraldir.

Birşey daha yaparsınız tereddüt ederseniz:
Çubuk işaretini verdi.
Misal bu işaret ALTIN işareti olsun.
İşareti aldığınızda olduğunuz yerde 1 dakika bekleyin.
Çubukların işaretini bozmaması lazım.
Mineralse kesinlikle işareti bozar, en azından 1 defa açılıp kapanır.
1 defa açılıp kapanması dahi aşağıdakinin mineral olduğunun delilidir.
Zira metallerin -bilinen kavramla- sinyali kesilmez, daimidir.
Sinyal daimi ise işaret bozulmaması gerekir.
Mineral olan yerde, sinyallerin baskınlığı değişken ve zayıftır.
Bu nedenle çubuk ya işareti bozar yada açılıp açılıp kapanır zaman içinde.

İnşallah meramımı anlatabilmişimdir. Durum budur kardaşım.
şimdi hocam bu konuyu sana şöyle anlatmalıyım elimizde pilli bir alan tarama çubuk pirinç bakır nikel de hatta normal çubuklar var 3 5 metre geriden değil 100 150 metreden yürüdük 2 yerde saptı birinde kara şu olduğunu biliyorum daha sonra kuyuya doğru gotürdu bizi çubuk elimizde gümüş yüzük ama tek olarak gümüş denedik kuyunun içine kadar indik pilli olan gümüş birlikte deli gibi dönüyor güçlü bir çekim noktası var dere yanında hemen 3 nokta çekim yapıyor güçlü olan tarafı dere tarafında yani gumuş elimizde iken pilli olanda pilsiz olanda dönüyor. çekimi 100 150 metreden aldığı için bize cazip geldi mineral olma ihtimali tabi yüksek olabilir. çalışmaya yine ara verip bahara erteliycez. tek taşın uzeri bize işaret gibi geldi kayaların çıkan küp parçaları hepsi devam diyordu ama beklemeye çekilmek yada orayı kapatmak zorunda kalicaz gibi duruyor cevaplarınız için teşekkür ederim tüm forumculara