Bilgi

İndiana jones

Editör
İndiana jones :) gerçekten anlamadım konuyuda okumadım ayrıntılı :) sadece isaretlere baktım.

Sen orda farklı isaretlermi var diyorsun ASA var diyorsun üç oyuk birde küçük oyukmu ?
Aynen ustam 1 asa = mağra 2 oyuk 1 ufak hemen asanın yanında çok ufak uyuk var dikkatimi çekti bunuda ayak işareti×asala ufak oyuk= mağra mesafesi geçen arkadaşlardan biri mağraya girdi bişey bulamıyom diyo çünkü mağrada zate bişey yok çünkü ben düşündüm mağra yem işaretler yem yazıyem çünkü malı bulamasın mağrada oyalanıp dursun zamanını mağrada harçasın tabi bu teori söylediklerim çünkü gerçek mağra kapalı uzaklarda değil o şaşırtmaca mağra gibi

İndiana jones

Editör
Güzel cizmişsin de kardeş bu işaretler varmı?
Ustam sadece 2 fotorafta gördüğün haritayı ben yaptım 2 hedef. mağra 1 çizim felam benim işarete yola çıkaraktan oluşturdum çünkü asa var mağra bulamıyor bende onu 2 hedefe göre hesapla ayakçaÅ•pı xasa ile ufak oyuk =mağra mesafesi zaten dedim şahsa 2 hedefi bul kulaç dirsek arşın hesabıyla tek tek ayrı ayrı ayak boyuyla çarp dedim maraýı bulursun şahıs dedi mağra yakalıysa bende dedimki işareti vardır anlalarız bi şekil

İndiana jones

Editör
Güzel cizmişsin de kardeş bu işaretler varmı? İnsan olmayan yada varsayılan isaretlere göre yorum yaparmı ? :) gerçekten asa dediğin şeyi varsa bulamadım kanalı ASA olarak görüyorsan bana göre o bir sunu yeri!

Haçlar ve magra cizmişsin görmeden bir şey söyleyemem çünkü ben tek bir Haç işaretine 6 yıl uğraştım bundan çok önceleri. Bakmak gerek Haç nasıl bir şey.

Ayrıca kafanda cözdügün bir şeyi tekrar çözüme sunmak doğru bir şey değil. Ayrıca vesaire dediğin şeyler nedir?
Ustam şahıs dedim bilgisiz ok yönünde git carpı sonucu mesala 500 metre çıktı git mezarla karşılaşcan dedim bu anlamaz heralde mezarda dedim haç olur ayak işareti varsa ganimette vardır dedim haç yoksa anlaki başka işaret bak dedim vesayreden kastım işaretler

İndiana jones

Editör
Ustam yarın devam edelim uykun geldiyse arada böyle çalışalım çok güzel işareti olanlar oluya kral makina bulamıyor çözüm yolları ariyalım çünkü

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
İndiana jones kardeş senin hesapla benim hesap çok farklı. Kulaç diyorsun arşın diyorsun bu yada buna benzer metrajların nerde, kimler ve hangi medeniyetler tarafından hangi isaretlere istinaden kullanıldığını biliyormusun.

Yakın bir dönem örnekle Osmanlı hangi hesabı hangi metrajı kullanırdı?

Gerçekten orda ben ASA yada Haç işaretine götürecek yada bir magrayı hedef gösterecek işaret göremedim bu yüzden

Ancak kolay gelsin diyebilirim.

İndiana jones

Editör
Çözülecek yer olduğunda bildigimizi yazıyoruz. Bilmedigimizi ögreniyoruz Hayırlı sabahlar.
Bu sate kaldik ustam yaktim biraz beynini ama olsun başta zaten bilgi yazdım çalıştık hiç bi çıkarım yoktur bu konuda arkadaşlar bilginize zatece bilgi amaçĺi zate kız gelmemiş kafa datıyorum ustam bulamadın çözemedin yer varsa 1 haritada sana yapıyim illa vardır böyle yerin hayırlı sabahlar

Bafra55

Bilgili Üye
Hayırlı sabahlar gördüklerimden yola çıkarak iki kelimede ben yazayım ayak izi sağ ayak sanirim sağ tarafında aranmalı