bilgilerinize ihtiyacım var..

edirne22

Editör
valla ben de merak ettim. 1x1 metre bişey yani yaklaşık.
ne için inşa etmişler acaba...
tünel falan değildir, tünel gizli olur, niye yer üstüne böyle bişey inşa etsin, herkes görsün diye mi...
belki bir çeşme vardı temeli kaldı, yahut üstüne heykel konulan bir kaide inşa ettiler...
aklıma başka bişey gelmiyor...

ozdoganlar

Member
valla ben de merak ettim. 1x1 metre bişey yani yaklaşık.
ne için inşa etmişler acaba...
tünel falan değildir, tünel gizli olur, niye yer üstüne böyle bişey inşa etsin, herkes görsün diye mi...
belki bir çeşme vardı temeli kaldı, yahut üstüne heykel konulan bir kaide inşa ettiler...
aklıma başka bişey gelmiyor...
valla bilmiyorum abi bide etrafında şöyle bir taş var deve gibi benzettim ben ama bide karşısında böyle kayalıklar var.. aşagıda yol görünüyor onun kenarından yeşil ağaç olan yerden dere geçiyor.Ekli dosyayı görüntüle 113193Ekli dosyayı görüntüle 113194

Son düzenleme:

edirne22

Editör
karşı kayalıkta kare şeklindeki açılmış bir kaya mezarı sanırım...
belki oralarda başka mezarlarda olabilir, komple oraları gezmek gerek, yüzey araştırması, işaret bulmak lazım...

ozdoganlar

Member
karşı kayalıkta kare şeklindeki açılmış bir kaya mezarı sanırım...
belki oralarda başka mezarlarda olabilir, komple oraları gezmek gerek, yüzey araştırması, işaret bulmak lazım...
çok teşekkür ederim abi görüşleriniz için hepiniz sagolun

ozdoganlar

Member
slm arkadasım.. müsaitsen bişiy sorucaktım. ben bu yere gittim..tekrar baktım..o örülü yerin altına dogru kaya var abi..yani 2sıra taş örülmüş altına dogru devamı kaya..bide kaya daralıyo alta dogru..sanki o iki sıra tası üstteki kapak için örülmüş gibi .. etrafında devamı yok koruma duvarı gibi degil.. ne olabilir acaba bi fikrini almak istedim

ozdoganlar

Member
ya bi anlam veremiyorum..en üstteki kapak gibi olan taşın bi tarafı traslanmıs..dümdüz.. asagıları 2sıra örülü taş en dibe dogru kaya..acaba kaya kasamı.? yada başka ne olabilir? yuans

Son düzenleme:

yuans

Aktif Üye
ya bi anlam veremiyorum..en üstteki kapak gibi olan taşın bi tarafı traslanmıs..dümdüz.. asagıları 2sıra örülü taş en dibe dogru kaya..acaba kaya kasamı.? yada başka ne olabilir? @yuans
O traşlanmış yer, normalde yüksek olması gerekir. 2 adam boyunda. Buranın uzunluğu tam nedir? Ayrıca kayada işaret olması şart. Hiç gözüne takılan birşey var mıdır?

Asil

Aktif Üye
dedektör ile araştırma yap..çıkan buluntular hangi döneme ait olduğunu gösterir..

ozdoganlar

Member
O traşlanmış yer, normalde yüksek olması gerekir. 2 adam boyunda. Buranın uzunluğu tam nedir? Ayrıca kayada işaret olması şart. Hiç gözüne takılan birşey var mıdır?
kayanın üzeri deforme olmuş o yüzden bişiy belli olmuyo etrafındaki deve sekli bu kayanın oldugu tarafa bakıyo etrafında tepenin aşagısında dere var etrafında daha baska bişiy dikkatimi çekmedi

Son düzenleme:

SLayer

Bilgili Üye
Revzitivete iş görür burda en saglami boşluk bakmak yoksa çok yorar adamı kolay gelsin