Bilgisi Olan?

svs

Engellendi
Merhaba yunan dönemine ait antiyakos . Madeni gümüş gramajini soylermisiniz merak ettim de

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaç gram acaba.Zahmet olmazsa sikkenin yandan (dik) fotoda atarmısınız.

Çünkü arka senaryoda oturan kadının saçı toplu olması lazım ve oturdugu sepet ve tutuğu yay biraz değişik.

siz bulduysanız dönem sahtesi olabilir.Bulmadıysanız Antakyaaki ustanın yine iyi bir sanat eseri.

Son düzenleme:

designstudie

Yeni Üye

Çünkü arka senaryoda oturan kadının saçı toplu olması lazım ve oturdugu sepet ve tutuğu yay biraz değişik.

siz bulduysanız dönem sahtesi olabilir.Bulmadıysanız Antakyaaki ustanın yine iyi bir sanat eseri.
Gramını tam olarak söyleyemiyorum hassas tartım yok maalesef. Elime alınca, tahminen 10 ile 14 gram arasında bir ağırlığı olduğunu düşünüyorum. Olmadı bi yerde tam olarak ne kadar ağır olduğunu öğrenmek için tarttırabilirim.
İnternette pek eşine rastlayamadım. Sahteliği konusunda belki haklı olabilirsiniz. Ya da çok nadir parça, bilemiyorum. Ama sahte olduğunu sanmıyorum yıpranmışlığı çizgileri kabartması bana öyle gelmiyor.
Biz bulmadık elimizde mevcut bir miktar yakın tarih ile ilgili paramız vardı, bu antik sikkeyi de onların arasında daha yeni fark ettik. "(Böyle önemli bir parçayı görmemek içinde kör olmak gerek sanırım" =)
Akşam dik açıda istediğiniz fotoğrafı sayfaya yükleyebilirim. Teşekkürler ilginiz için.

designstudie

Yeni Üye

Ayrıca sikkenin arkasında ki senaryo da ki figürün yaşlı bir erkeğe mi benziyor bayan mı tam olarak netleştiremedim. Ama dediğiniz gibi internettten baktığımda bayanların ki topuz şeklinde oluyordu. Önde bulunan silütinde tam olarak kim olduğunu diğer paralarla karşılaştırdığımda çözemedim.

Son düzenleme:

designstudie

Yeni Üye

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Fotolar için teşekür ederim
Müzeye götürün derim.

Son düzenleme:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Orjinalinin saçları toplu. Muze en iyisi.