Bilim ve Çubuk

@ibrhm

Bilgili Üye
Çubukla yürüyeceğiniz alan steril,sizin bıraktığınız maddeler olmalı.
Üç kaba ayrı miktarlarda çeşme suyu koyun,bir pet şişeyede aynısından numune.
Üç,dört metre uzakta değişik köşelere koyun,ve yürüyeceğiniz istikamete 1mt ara ile maden ,mineral koyun. Numuneyi +koltuk altınıza sıkıştırarak çubukları çekin,
Üzerine geldiğiniz maden ve minerali tanımlar,hareketlerini sergiler , hiç kıpırdamadan yön vermesini bekleyin, aynı şekilde ilerleyin.
Sizi en az olan suya götürecek.
Ve küçükten büyüğe doğru yön vererek aynı şekilde hepsini tanımlayacak.
* Burada çubuk telleri,mineraller diğer( ilerde )etkileyecek faktörler önemsiz kalır.
* Numune ile hareket ettigimiz sürece diğer çekimleri kesecektir.
*Çubuğu kaldırdığımızda yön verdiğine emin olmadan yürümeyeceğiz.
* Yere koydugunuz maden ve minerallerin tam üzerinden geçmezseniz çekim yapmayacaktır.
*Birde numuneyi (-)eksi yanımıza koltuk altımıza koyarak deneyin farkı görün.
*Çubuğu sürmeden , hareketlerini bekleyin verdiği yönü takip edin.
*Burada yüz defada test yapsak ,kameraya çeksek, çubukların genel hareketleri aynı olacaktır. İnsan kimyası ile maddenin kimyasına çubuklarin fiziksel yönelmesi yani değişmeyen bir işleyiş ile bilim bulunmaktadır. Bunun kanıtıda çoğunluğun onamasidir. Bunu formüle etmekte sayın bilim adamlarımıza düşmekte.
Azı veren Çoğuda verecektir.

timur964

konularim
AĞAÇ DALIYLA ÇÖZUŞLER İŞLERİNİ ONCA YILLAR BOYU BİLİMSİZ HEMDE ŞİMDİ BENDE ÇUBUK ÇALIŞMIYOR DİYENİ BİLE Bİ KÖŞEYE KOYMUYORLAR ONADA PİLLİSİNİ DAYIYORLAR:mad:

@ibrhm

Bilgili Üye
AĞAÇ DALIYLA ÇÖZUŞLER İŞLERİNİ ONCA YILLAR BOYU BİLİMSİZ HEMDE ŞİMDİ BENDE ÇUBUK ÇALIŞMIYOR DİYENİ BİLE Bİ KÖŞEYE KOYMUYORLAR ONADA PİLLİSİNİ DAYIYORLAR:mad:
BİZ DAHA KLASİK FİZİĞİ(GÖZLEMİ) ÇÖZEMEMİŞKEN ,SİZ KUANTUMLA UĞRAŞMAYIN DİYORSUNUZ.
BELKI O ESKİ İNSANLAR BİLMEDEN GELDİKLERİNİ BİLMİYOR OLABİLİRLERMİ?

@ibrhm

Bilgili Üye
100 MT den gel burdayım derken çapına girdiğin vakit kaybolan elamanı nasıl bulacağız.
Diğer konudan mütevellit , fotoğraftan noktalaya biliyorsun. İşlenmemiş madende sonuçta altın sarılira değil.Sonuçta işaretler, Tepkiler aynı.

@ibrhm

Bilgili Üye
Son çubuk bükücünün uyanmasını bekliyorum ben.
Hocam bu iş derin bir fizik işi , cernde buzonları çarpıştirmaktan daha büyük bana göre ve öylede.
Bu özel bir yetenekte değil konuyu kavrayan herkes başarır.
Ve Kilometrelerce öteyi görüp ,mesafe ölçebilir, aradığın insanı,maddeyi bulursun.

@ibrhm

Bilgili Üye
100 MT den gel burdayım derken çapına girdiğin vakit kaybolan elamanı nasıl bulacağız.
Bu Antalya kemerde geçen sene selde kaybolan kızı hala bulamamışlar.
Yarın büyük ihtimal oraya gidip deneyeceğim. En azından içimizde burukluk kalmaz. Ve Allahın yardımı ile eminim bulacağım.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Oysa ki zifiri karanlıkta mobil vericilerin yanıp sönen kırmızı ışığı gibi yanıp sönüyor ?
100 m den gel buradayım diyen merkez değil ustam :)

@ibrhm

Bilgili Üye
Oysa ki zifiri karanlıkta mobil vericilerin yanıp sönen kırmızı ışığı gibi yanıp sönüyor ?
100 m den gel buradayım diyen merkez değil ustam :)
Ustam Burada değişik konular var, bizimde içınden çıkamayacağımız.
*Noktalanabilirmi?
Noktalanır fakat merkezleyemez kimse arazide olmak şart.
*Altın madeni olma olasılığı %95 çünki aynı veri. sarı liranın aslı o maden değilmi?
Burada olan olay bana göre fotoğraflanan nesne fotoğrafta ışığı tutuyor.Hangi maden ışıyorsa fotoğrafta hepsini görebilir.
Kuantum fiziğinde maddenin yaydığı enerjinin radyoaktivitesinde fotonların (radyoaktif ışimanın) algılanması diyelim.
Fizikçiler bu işe el atmayınca biz işin içinden çıkamayız kısaca. Ama hepsi gerçek
*Basit çubuklar bu bilimin en önemli aleti.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bilim insanlari icin L Cubuklarin calisma mekanizmasinin su sekilde oldugu kabul gormustur.
L çubukları gerçekten hareket ediyor, ama yeraltındaki herhangi bir şeye yanıt olarak değil. Sadece çubukları tutan kişinin rastgele hareketlerine cevap veriyorlar. Çubuklar tipik olarak dengesiz bir denge konumunda tutulur, böylece küçük bir hareket büyük bir harekete dönüşür.

@ibrhm

Bilgili Üye
Bilim insanlari icin L Cubuklarin calisma mekanizmasinin su sekilde oldugu kabul gormustur.
L çubukları gerçekten hareket ediyor, ama yeraltındaki herhangi bir şeye yanıt olarak değil. Sadece çubukları tutan kişinin rastgele hareketlerine cevap veriyorlar. Çubuklar tipik olarak dengesiz bir denge konumunda tutulur, böylece küçük bir hareket büyük bir harekete dönüşür.
O bir gurubun görüşü bir olgu değil,
Yeterli deneme,ölçüm yapmamışlardır.
Tekrarları olacak muhakkak.
Mesela benim hipotezimi destekleyen ölçümlerim var. Zaman içerisinde sonuçlar sürekli sağlıklı bir şekilde oluştuğunda olgular çoğalacak.

Trakyalı81

Ustam Burada değişik konular var, bizimde içınden çıkamayacağımız.
*Noktalanabilirmi?
Noktalanır fakat merkezleyemez kimse arazide olmak şart.
*Altın madeni olma olasılığı %95 çünki aynı veri. sarı liranın aslı o maden değilmi?
Burada olan olay bana göre fotoğraflanan nesne fotoğrafta ışığı tutuyor.Hangi maden ışıyorsa fotoğrafta hepsini görebilir.
Kuantum fiziğinde maddenin yaydığı enerjinin radyoaktivitesinde fotonların (radyoaktif ışimanın) algılanması diyelim.
Fizikçiler bu işe el atmayınca biz işin içinden çıkamayız kısaca. Ama hepsi gerçek
*Basit çubuklar bu bilimin en önemli aleti.
Noktalanır da, merkezin göbeğinde bardas kurup sigara da içilir. Benim için normal fizik kafidir.

Trakyalı81

Maalesef bizim bilim insanlarının bu konuda resmi bir çalışması olmadı ustam.
Onlar bunu bilim olarak görmüyorlar çünkü.
Literatür bu konuda çok duyarsız.
Bu yüzden bilgi kirliliği de hat safhada.
Doğruyu söyleyenlerde yanlışların içerisinde yutulup gidiyor.
Lâkin, çubukları tutan kişinin rastgele hareketlerine cevap verir demek de haksızlık olur.