Binek taşı ve haç ?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kaynak ustam malesef bu işaret gittiğim alanda değilmiş. Fakat büyükçe bir tavuk ile karşılaştım. Çevredeki işaretlerin tahrip edildiğini duyunca yanımdakilerle paylaşmadım. Zaten gördüler ama yosunlardan dolayı ne olduğunu anlayamadılar :) Tavuğun yüksekliği 29cm gaga kuyruk arası uzunluğu 47 cm dir. Baktığı yönü Güney batıdan - Kuzey doğuya doğru hareket halinde idi. Civciv konusu resimleri pc ye atınca inceleyip bilgi vereceğim.
Ölçüler ritüel bazda değil dadaş usta.
İncelemeden sonra bizde bir görem tavuğu :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ölçüler ritüel bazda değil dadaş usta.
İncelemeden sonra bizde bir görem tavuğu :)
Alanda zirvede dağ içinde kale mevcut denildi. Zirveye yakın yerde kartal varmış altında çalışma yapmışlar kaya aşağı dereye kadar yuvarlanmış. Ezilmekten son anda kurtulmuşlar ve çalışmayı bırakmışlar. Yaşam alanında yıllar önce 5 metre yüksekliğinde dikili taş varmış ama devirmiş un uak etmişler. Sadece boşluk baktım ve 9 x 4 civarı boşluk verdi. Bir sonraki gidişimde orayı detaylandıracağım inşallah.

Maşatlığı buldum tabi yaşayan medeniyetlerden dolayı at izi it izine karışmış. Tavuğun 15 metre gerisinde dikdörtgen oyma ve yuvarlak derin sunak mevcut ve bu sunağın 25 metre gerisinde dere kenarında da oturak taşı mevcut. Aşanda boşaltılmış bir kasa buldum ama daha çok detay varda hangi işaret hangi medeniyete ait olduğu malesef belli olmuyor.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 262035
Bu görselin alanını 40 metreden fazla uzaklaşma derim.Bir güzel oda bulman dileği ile.Takriben 7 veya 11 metre civarı önemlidir.
Maaşallah @R00T ustam döktürmüşsün yine
aynı işaretten işaretin kuzey yönünde 3 metre mesafede adam boyu derinlikte mezar açıldı
göz paraları incik boncuk çıktı, medeniyet pontos idi
inşallah dadaş ustama sarılar denk gelir

deli firat

DOĞACI
Digerleride birbirinden bağımsız işaretlet örnegin haç dediğiniz işaretin tam güney yönüne en az ikiyüz mt kadar araziyi iyi analiz etmek lazım ayrıca @R00T ustanın tavsiyeside süper dikkate al derim

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 262124İlginç bir yer acaba bu mekan haritası mı kırmızı büyük dikili taş yeşiller patika yol mavi dere sarılar hedef noktaları
Ayne ustam bu resimdeki taşı buldum ve mekandaki dereleri murç izleride önemli noktları gösterdiği ortaya çıktı. İnşalla gündüz akti resimlerle ekleme yaparak detaylandıracağım.

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
o bence haç değil çarpı işsretidir.çarpı işareti son nokta nalamına gelmektedir.bulunduğunuz alan bolca mezarın bulunduğu bir alandır.cihaz veya çubuk yardımıyla kolayca bulunabilecek mezarlardır.