Binek taşının altı. (Çalışma alanındayız)

ozanmelih

Yeni Üye
Merhaba. Binek taşına oturun. taşın ucunda bulunan v gibi kesiğe gözünüzü dayayın. baktığı noktada mezar var. Lütfen binek taşını kırmayın ve yıkmayın. Bulduğunuz besleme taşları binek taşının baktığı yöne olan hizasını korumak için konulmuştur. Daha önceden tecrübe ettiğimiz bir işarettir. İyi günler diliyorum

ozanmelih

Yeni Üye
Gerekmez diyemem. Ancak bizim tecrübe ettiğimiz binek taşında arka tarafta duvar gibi bir kayada bir dikdörtgen, bir eşkenar dörtgen vardı. Binek taşları iki taneydi. Her ikisinin de üzerindeki v kısımlara baktığımızda yan yana iki yer görüyorduk. Yanlarına gittiğimizde mezar oldukları belliydi. Başka bir işaret yoktu. Başka bir tane binek taşında ise v kısımdan baktığımızda 3 mt kadar önünde başka bir taş gördük. O taşın da üzerinde bir v kesik bulunuyordu. Bu v kesik de mezarını gösteriyordu. Bu arada ben Trakyalıyım. Bu iki yer için de şunu söyleyebilirim. Bu mezarlar Trak dönemi mezarıydı (farklı Bölgelerde) eğer taşı dediğimiz şeyler de aslında attı. Traklar öteki dünyaya kutsal hayvanları olan at üzerinde gitmiş olmayı istedikleri için bu tür at sırtına benzeyen kayalar yaparak işaret koymuşlar. Trak medeniyetinin bulunmadığı bir yerse değişiklikler olabilir

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Binek taşının baktığı yönde arkadaşların işaretlediği alanda boşluk tespiti için uygundur. Boşluk ve değerli tespitini yapın eğer sonuç olumsuz olursa binek taşına ters oturup (Nasrettin Hoca gibi) tersi istikamette resim çekin. Ayrıca binek taşına düz istikamette oturduğunuzda sağınızda ne var merak ettim. Sanki ufak bir işaret görür gibi oldum. Söylediğim tetkilerin sonucundan beni etiketleyerek haberdar ederseniz sevinirim. Hayırlı forumlar

Jookerturk

Bilgili Üye
toyalp ustam binek taşına oturunca hafif karşısında alttaki kaya var onun biraz sağında ise üsteki kaya mevcut. İlk etepta binek taşı hemen yakın çevresi ve taşın kendisi kontrol edildi. Alt kısmından sonuç alınmayacağını anladık. Binek taşının altındaki taş tabaka şeklinde düz.
Bu defa gittiğimizde işaretlenen kısımlarda ve taşın 25 mt etrafında boşluk arayacağız. Çalışma sonuçlarını sizlerle paylaşırım inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 206188
Ekli dosyayı görüntüle 206189

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Orası kraliçeye ait muhtemelen orada yatıyor. Çalışma sonuçlarını merak etmeye başladık hadi hayırlısı Allah muvaffak etsin inşaEllah. Hayırlı forumlar

Jookerturk

Bilgili Üye
Kraliçeye ait olduğunu anlamak için hangi işraret ve izlere bakmamız gerekir toyalp ustam.

Jookerturk

Bilgili Üye
Azıcık daha inat ederse bu binek taşını alır eve götürürüm. Terasa çıkartır üstüne biner memleketi seyrederim Mal bulanındır : )))