bir medeniyet mi buluyorum yoksa acemi şansına :)

kerem6007

Aktif Üye
Bak kardesim senin ilk yerin guzel ama iscilikli yer seni asar.. Buyuk kapi tarzi olan yer. Ama gecenlerde paylastigin yerde ugras horasanli olan yerde ondan sonra baska yere bak. Sasece dikkatli ol.
ustam ona dogal denildi horasanmıdır die paylaştıgıma ora beklemede önce burası inş sonra büyük kapı sonra tarla oo işim uzun ama ilk önce burası ve büyük kapı

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
ustam ona dogal denildi horasanmıdır die paylaştıgıma ora beklemede önce burası inş sonra büyük kapı sonra tarla oo işim uzun ama ilk önce burası ve büyük kapı
Dogal denilen yerin yani horasanli olan yerin kapama yerinde cati tarzi birsey var odami dogal..yoklaman 1gunu almaz benim sana tavsiyem

kerem6007

Aktif Üye
Dogal denilen yerin yani horasanli olan yerin kapama yerinde cati tarzi birsey var odami dogal..yoklaman 1gunu almaz benim sana tavsiyem
yok ustam o kapı olan yere kimse doğal demedi ustam dedim yer başka yer ama o büyük kapı sahte diyen oldu aldatmaca die

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bak ben sana o ilk büyük kapının projesini resim üzerinde çizerken yukarıda bir delik olduğunu söyledim oraya çık incele delik mi değilmi haber ver dedim ama yazmadın :) sonra sana dedim ki işe çatı sallarından başla onları ortaya çıkar ve kapı üzerindekini takip dedim onu da yapmadın şimdi kafan karıştı. Amma değerli ragıp ustama saygı ve sevgilerimle güveniyorum ona güvenim tamdır. Sen yine de dediklerimi not al olmadı bu şekilde ufak ufak uğraşırsın aman oldukça.

kerem6007

Aktif Üye
Bak ben sana o ilk büyük kapının projesini resim üzerinde çizerken yukarıda bir delik olduğunu söyledim oraya çık incele delik mi değilmi haber ver dedim ama yazmadın :) sonra sana dedim ki işe çatı sallarından başla onları ortaya çıkar ve kapı üzerindekini takip dedim onu da yapmadın şimdi kafan karıştı. Amma değerli @ragıp ustama saygı ve sevgilerimle güveniyorum ona güvenim tamdır. Sen yine de dediklerimi not al olmadı bu şekilde ufak ufak uğraşırsın aman oldukça.
ustam üstüne çıktım ama delik aşada kaldı görünmüyor kayalarda defotme odugundan egilemedim elimde yılan kamera olsa bakmaya çalışacaktım ama oda olmadıgından bakamadım yoksa aklımda bi iki yerden yüzün ordan boganın altından 50 cm caka bildm kadar çaktım ama boşluk vermedi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli kardesim,
1-Kayaligin en az 3 metre onundeki caliligi, agacciklari bir sekilde kesip temizleyecen.
Cikanlari on tarafina gorunumune sutre yapacaksin.
(Ses problemi yoksa seritli testere ile 1 saat surmez)

2- Ust tarafi da en az 2 metre temizleyeceksin.
Onlarida sutre yapacaksin.

3- isaret olma ihtimali olan herseyi gerekirse yikayip temizleyeceksin. Yakin uzak heryeri kaliteli bir makina ile yuksek pikselli resimleyeceksin. Parsel parsel resimlemeyi de unutma. Resim nasil cekilmeli konusunu bir kez daha okuyup gidersen faydali olur.

4- Konuyu yeniden ac.
Bu konuya yorum yapan tum kardeslerimizin nikinin basina @ isareti koyarak yaz veya konuya etiketle.

5- Resimleri su sekilde yukle:
Kayanin tamami
Kayanin ustu
Sol taraf
Ortasi
Sag taraf
Soldaki isaretler yakindan
Soldaki isaretler 1-2-3 metreden
Ortadaki isaretler yakindan
Ortadaki isaretler 1-2-3 metreden
Sagdaki isaretler yakindan
Sagdaki isaretler 1-2-3 metreden.
Sonra sol caprazdan saga dogru kaya sonuna kadar
Sonra sag caprazdan sola dogru kaya sonuna kadar
Tek resime sigmis halde resimle ve yukle.

Bu resimleri yuklerken
Her resimin ustune acuklamasini yaz sonra resimi yukle. Misal:
KARSİDAN KAYANİN TAMAMİ
Resim
SOL TARAF
Resim
ORTASİ
Resim seklinde.

1-2 gun icinde yorumlarin tamami biter.
Hemen hemen her sey cozume kavusmus olur.
Hepsini not al, en begenmedigin yorumlar dahil.
Bu not aldigin kagit hep yaninda olsun.

Ekibi ve lazim olacak malzemenin tespiti.
Malzemelerin listesini cikar. Emin olamazsan yardim al. Bir kibritin orada olmasa isin aksar. Teferruat basari demektir.

Diyeceksin belki daha ne oldugunu bilmiyorum, bunlar nerden cikti?
Yerin dolu oldugundan suphemiz kalmadi.
Bu sekilde konuyu paylastigunda hersey ortaya cikacak, bu bilgiler sana faydali olacak insallah.
Su an flu olan manzara ayan olacak.

Nokta/noktalar belli olunca en dogrusu bu noktalara bosluk ve degerli maden tespiti yapmanin derdine dusmek lazim. Makina / Çubukçu.

Gerisi ise nasip.
Herseyin hayirlisi.
Kolay gelsin.