Bir yerin tarifi gibi sanki yardımcı olurmusunuz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
dikdortgen olan kirmizi cizdigim yeri sök aç ayir arala bosalt gevset.cikar
..dikkat ettiysen Kaz kir patlat demiyorum.
soldaki cizdigim kus siluetini incele iscilik var baktigi yonlerin karsisinin resimleri lazim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Inşallah ustam kısmet ama haberim olursa başım üstüne
Eyvallah...
Çözülmesi gereken bir haritan var.
Yapan şahıs güzel kombine etmiş.
Açık vermemeye özen göstermiş bu yüzden hem ritüel hem sayı hem grafik kullanmış, özetle adam akıllı :)

Vallaha ustam elimden geldikce mantıkla yip kafa yormaya calisiyorum ben ama isaret bilgim yok o dönemde o isaretlerin anlami ney bilmiyorum cozmeden gidip kayaya araziye zarar vermek istemiyorum burda saygi deger ustalarimin yazilarini okuyup tavsiyelerini dinleyip elimden geleni yapacagim ☺

kaynak

Vallaha ustam elimden geldikce mantıkla yip kafa yormaya calisiyorum ben ama isaret bilgim yok o dönemde o isaretlerin anlami ney bilmiyorum cozmeden gidip kayaya araziye zarar vermek istemiyorum burda saygi deger ustalarimin yazilarini okuyup tavsiyelerini dinleyip elimden geleni yapacagim ☺
Bu işte mantık aranmaz.

O kendi değerleri cervesinde hareket etmiştir,buna mantıkla yaklaşıp çözemezsin.

Adam projesine o kadar güvenmişki , aşikar olarak kayaya resmetmiş.

Teoride bu işin zorluğuna delalettir.

Diğer yandan malzeme kolay yerdedir böyle bir tezatda var:)

Mevla nasip eder ayağına takılır gözüne ilişir bu ayrı dava.

Rabbim nasip ederse kismetimse bir sekilde dediginiz gibi mesela ayagima takilir bulurum degilse ne kadar ugrasirsam ugrasayim nafile
Kolay yerde olsa keske nasip artik ustam bakalim hayırlısı neyse o olsun

-ATLAS-

Member
neden anlıyan yok diyorsun kardeşim yaklaşımın pek hoş değil açıkçası burda herkes fikrini belirtmekte özgürdür ve yanlış doğru ne olursa olsun değerlendirmek size kalmış araziye götüreceğiniz kişide size sadece fikir belirtecektir ... işaretine gelince merdivenin dibi kaya mezardır yada kayanın kendisidir dönem soygunu yememişse yani yüzde 80ini mezarı yapan ustalar yakınları gittikten sonra açıp içindekini alır ve orj geri kapatır ayrıca orda harita krokide yok sisteme uygun değil yeri ...bende fikrimi belirttim sadece doğru yanlış herneyse hiçbir kazıya teşvik amacıda gütmez gerisi senin bileceğin iştir

kaynak

neden anlıyan yok diyorsun kardeşim yaklaşımın pek hoş değil açıkçası burda herkes fikrini belirtmekte özgürdür ve yanlış doğru ne olursa olsun değerlendirmek size kalmış araziye götüreceğiniz kişide size sadece fikir belirtecektir ... işaretine gelince merdivenin dibi kaya mezardır yada kayanın kendisidir dönem soygunu yememişse yani yüzde 80ini mezarı yapan ustalar yakınları gittikten sonra açıp içindekini alır ve orj geri kapatır ayrıca orda harita krokide yok sisteme uygun değil yeri ...bende fikrimi belirttim sadece doğru yanlış herneyse hiçbir kazıya teşvik amacıda gütmez gerisi senin bileceğin iştir
Dışarda yani kendi yöresinde anlayan yok babında ifade etmiş.
Son care olarak burada paylaşıma girdim diyor
Yanlış anlama olmaması niyetiyle açıklık getirmekte yarar var.

-ATLAS-

Member
sağol kaynak kardeşim ben ifadeyi mecazi alınganlık yapmışım konu sahibi arkadaşımızda kusura bakmasın

Sorun yok ustam ben kaynak ustamin dedigi gibi bulunduğum bolgede anlayan yok demek istemistim eger yanlış bisey yazdiysam siz kusura bakmayin