Boşluk çizme örnek

Tb880

Member
Arkadaşlar bir kaç gün önce arazide gezerken bu açılmış mezarı gördüm. Hemen çubuklara sarıldım.

Çıktım tepesine gezinmeye başladım şimdi aşağıda çizdiğim şekli çizdi bana çubuk ne alaka dedim ama mezarın içine girdiğim de sağ karşım ve sol taraf da yerden tahmini 50 cm yükseklikte kayayı içe yönük tekrar oymuşlar ve ölüleri oraya koymuşlar. İçeri de 3 ceset vardı.

Şimdi bu içerideki çıkıntıları yani mezarın yerlerini bu tür çizmesi biraz kafamı karıştırdı.

X mezarların olduğu yer girişleri doğuya bakıyor.

Şimdi önemli sorumu soruyorum .giriş kısmı resimde duvarı çizdim çubuk oraları da çiziyor mu bende çizdi.

Tb880

Member
Ayrıca bu mezar hakkın da bilgi verebilir misiniz oda mı kaya mı içerisi full kaya

Bir oda da 3 ceset kimin dönemi neler bekliyor beni vss

ragıp

Uzman
@Tb880
ustam, güzel bir mezar bulmuşsun.
zemin altı mezardır, üç yataklı

bu mezar burada tek değildir.
sağında, solunda, muhakkak bir adet daha olmalı ,

şu ikinci mezarı bulmalısın

rast gele

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kafanı karıştırmasın gayet ideal bir aile mezarlığı. Kolay gelsin.

H. Y. Ş

Member
Çubukların Yukarıdan ölü sedirlerini vermesi gayet normal. Siz dışa dönük çizmizsiniz ama anlatırken yataklar içe dönük demişsiniz, yanlış mı yazdınız? Yani çubukların çizdiği dışa, mezarın sedirleri gerçekte içte mi? Eğer böyle ise yanlış çizmişsiniz çubuklarla.

H. Y. Ş

Member
Civarda başka mezarlarda olmalı, tek olmamalı.

Tb880

Member
Çubukların Yukarıdan ölü sedirlerini vermesi gayet normal. Siz dışa dönük çizmizsiniz ama anlatırken yataklar içe dönük demişsiniz, yanlış mı yazdınız? Yani çubukların çizdiği dışa, mezarın sedirleri gerçekte içte mi? Eğer böyle ise yanlış çizmişsiniz çubuklarla.
Yokdoğru çizdim şimdi bir kare düşünün bu kare oda olsun sağ sol ve karşım da ise bu kareyi dışarı doğru tekrar oymuşlar

Birde orada buna benzer neredeyse abartmıyorum 10 mezar açılmış onlardan da birine girdim içinde tek mezar var bunun gibi 3 lü değil

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
önemli sorunun yanıtı çizer derim bende çiziyor giriş dolgu ise dolguyuda çizebilir dikkat et zaten anlarsın Tb880

sinanturk

Aktif Üye
İnşallah acilmamisinida bulursunuz nasip olur arkadaşım. Bilgi amaçlı çevre fotoğraflarını ve mezarın iç fotoğraflarını yükleyebilirmisiniz . Mezar ve giriş ebatlari nedir ?

Pscyhe

Engellendi
Valla guzel kardesim tam test yapacak kendini gelistirecek alandasin.benim tavsiyem orada yat kalk cubuk kullan kendini gelistir bu sekilde bi alan daha bulamazsin sana cok faydasi olur ve gelistirir..simdi anladigim kadariyla mezari icine girdin baktin ve ayni sekilde cizdinmi cubukla ayni sekli cikardinmi cikarmadinmi sorun burda.bu mezar turlerinden cok var demissin bu alanda benim tavsiyem mezarlik bi alandasin ve bunlardan baskalarida olmali bulacaginada eminim.ama alanla alakali bilgi vermemisin mesela bu kadar mezar acildiysa mutlaka koruma altinda olan bir yerdir oyleyse dikkatli olun derim

Tb880

Member
Valla guzel kardesim tam test yapacak kendini gelistirecek alandasin.benim tavsiyem orada yat kalk cubuk kullan kendini gelistir bu sekilde bi alan daha bulamazsin sana cok faydasi olur ve gelistirir..simdi anladigim kadariyla mezari icine girdin baktin ve ayni sekilde cizdinmi cubukla ayni sekli cikardinmi cikarmadinmi sorun burda.bu mezar turlerinden cok var demissin bu alanda benim tavsiyem mezarlik bi alandasin ve bunlardan baskalarida olmali bulacaginada eminim.ama alanla alakali bilgi vermemisin mesela bu kadar mezar acildiysa mutlaka koruma altinda olan bir yerdir oyleyse dikkatli olun derim
Evet mezarla aynı şekli çizdim ve burası sit alanı imiş ama orman içi sessiz sakin yer