Böyle bir bilgi doğrumudur ?

shovmeks

Member
Saolasın ustam zaten alacağım kesin gibi bir şey di artık kesin :) Görüşleriniz için de teşekkürler arkadaşlar .
İyi günler

S:W:A:T

Editör
Bu gibi olayları hep dolandırıcılık diye biliyoruz. Eyvallah... Adamlar milleti nasıl dolandırırız diye olmadık işler yapıyorlar. Definesohbetinde daha önce takılmış olan Geomekatron diye biri vardı. Ben onun sitesinde drona monte edilmiş alan tarama cihazı görmüştüm. Uçur dronu altındaki alan tarama bulsun sarı kızları misali geomekatron abimizde böyle şeylerin reklamını yapmıştı bir zamanlar. Tabi hiç itibar etmedik. Amma velakin gelelim en önemli noktaya..... yakın zamanda doğu ve güneydoğudaki pkknın çukur kazıp bomba yerleştirdiği dönemlerin sona ermesinden sonra o bölgede illerden birinde henüz orta okul yaşlarındaki bir erkek öğrencinin dronlu sistem geliştirip arazide mayınları nokta tespiti yapıp asker ve polise kolaylık olması için böyle birşeyi icat ettiğini ve sonrasında da zamanla bunu geliştirip seri üretimine geçeceği gibi bir haber izlemiştim.... Peki bu konu hakkında bişey söylemek isteyen haberi duyan falan varmı arkadaşlar içinizde???
Ben haberi duydum . Daha üretime geçilmedi fakat bu bahsettiğiniz olayı Aselsan yapıyor çok feci yüksek bir teknoloji ile :) Sanırım ileriki yıllar da Tsk nın bünyesine geçer .

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bugünün teknolojisiyle dünya üzerindeki tüm mayınları temizlemek için 30 milyar dolar yatırım ve 1.000 yıl zaman gerekiyormuş.Bristol Üniversitesi deki proflarin acıklamasi.

2017 yılında Afganistan’dan bir mühendisin ürettiği drone ile kara mayınları ortadan kaldırılabilir.

The Mine Kafon’ adlı bu hava aracı, mayınlı bölgeleri belirleyerek bu alanlarda metal detektörler yardımıyla etkili bir tarama yapıyor. Güvenli bölgeye geçtikten sonra fünye ile havadan temassız bir şekilde bu mayınları temizliyor.

Hollanda merkezli Kickstarter projesinin tek bir amacı var: Drone’lar ile önümüzdeki 10 yılda dünyadaki tüm mayınlı arazileri temizlemek.

kaynak;

Mayın temizleyen drone geliştirildi (Video) - basnews

Son düzenleme:

man_correct

Bilgili Üye

HAYAT BİR FREKANSTIR HER MALZEMENİN KENDİNE GÖRE BİR FREKANSI VARDIR DEDEKTORLERİN CALIŞMA PRENSİBİ BELLİDİR COGU İNSAN BİLİR GÜNLÜK KULLANDIĞINIZ RADYOLAR ALICIDIR ARAMA YAPARSIN GELEN FREKANSI DİNLERSİN RADYO YAYIN İSTASYONLARIDA VERİCİDİR SABİT BİR FREKANSLARI VARDIR ORNEK KRAL FM 96,2 SEN ALICI RADYONLA BU FREKANSA GELDĞİNDE KRAL FM VERİCİ İSTASYONUNDAN CIKAN YAYINI DİNLERSİN FREKANSLAR KODLANARAK RADYONA GELİR BURADAKİ FARK KRAL FM RADYO VERİCİSİ SÜREKLİ VE DEVAMLI BİR YAYIN İCERİSİNDEDİR YERDEKİ ALTIN İCİN BU SÖZ KONUSU DEĞİL SENİN ONA BİR SİNYAL GÖNDERMEN VE ONUNDA SANA BİR SİNYAL GÖNDERMESİ GEREKİR SÜREKLİ FREKANS VERİCİ DEĞİLDİR .İNTERNETTE 49 TL SATILAN BİR RADYO VERİCİSİ VAR PT2262 4KM Menzilli 4 Kanal RF Verici Modül Satın Al | Robotistan.com

ANTEN NE KADAR BÜYÜKSE VERİCİ OKADAR YÜKSEK OLUR GÖNDERDİĞİNİZ SİNYALİ NASIL ALACAGINIZI ANLAMIŞSINIZDIR RAST GELSİN

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM shovmeks CİHAZ VE FİRMA İKİSİDE YERLİSE İNANMA DERİM .

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Nasip34

Bilgili Üye
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM shovmeks CİHAZ VE FİRMA İKİSİDE YERLİSE İNANMA DERİM .

SAYGILAR VE SEVGİLER.
Ustam bu "cihaz ve firma ikisi de yerli ise inanma" sözünüzü biraz daha genişletebilir misiniz. Bugün ülkemizde yerli üretim yapan birkaç firma var şu an revaçta olan. Hem dedektör hem görüntülü (gradyometre) cihazları var... Siz bunları (2-3 tanesi 1 yıl içinde çıktı/yeni sayılır) kullandınız ve yanlış tespitlerine nazaran mı söylediniz, yoksa evveldekileri kullanıp kıyas mı yaptınız acaba? Zira biz de bir gradyometre düşüncesinde olduğumuzdan vereceğiniz bilgiler önemli.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Iftira atmak her iki cihandada çok kötü bir iştir . Bu göne kadar kulandiğim yerli cihazlar hiç bir sonuç almadim hiç bir işe yaramiyorlar her konuştuklari yalan aksini döşünen varsa ben burdayim buyursunlar test edelim içerde değil araziden test edelim.

S:W:A:T

Editör
Ustam bu "cihaz ve firma ikisi de yerli ise inanma" sözünüzü biraz daha genişletebilir misiniz. Bugün ülkemizde yerli üretim yapan birkaç firma var şu an revaçta olan. Hem dedektör hem görüntülü (gradyometre) cihazları var... Siz bunları (2-3 tanesi 1 yıl içinde çıktı/yeni sayılır) kullandınız ve yanlış tespitlerine nazaran mı söylediniz, yoksa evveldekileri kullanıp kıyas mı yaptınız acaba? Zira biz de bir gradyometre düşüncesinde olduğumuzdan vereceğiniz bilgiler önemli.
Gradyometreyi kullanmak çok önemli . Kendi elin gibi kontrol etmeyi öğrenirsen mükemmel bir silaha dönüştürebilirsin :) Uzun süre kullandım mecburen ortak çok olduğundan satmak zorunda kaldık . Ama almayı düşünüyorsan eğer sakın sıfır alma 2. El çok temizleri var insanlar bir hevesle alıyorlar ve kullanamadıkları için yada zamanları olmadığı için veyahut bir ile yaramadığını düşündükleri için çok ölü paralara satıyorlar garantiside oluyor faturasını almayı sakın unutma öyle bir durumda . Bir marka ile cihazı bire bir test ettim aralarında para olarak bir araba masrafı var . Gradyonun gördüğü noktayı vermedi misal . Ama dip not geçiyorum kullanması aslında çok kolay ama bir yandan çok zor . Çok sabır ve el ayarı ister . Adamı yorar :)

Nasip34

Bilgili Üye
Gradyometreyi kullanmak çok önemli . Kendi elin gibi kontrol etmeyi öğrenirsen mükemmel bir silaha dönüştürebilirsin :) Uzun süre kullandım mecburen ortak çok olduğundan satmak zorunda kaldık . Ama almayı düşünüyorsan eğer sakın sıfır alma 2. El çok temizleri var insanlar bir hevesle alıyorlar ve kullanamadıkları için yada zamanları olmadığı için veyahut bir ile yaramadığını düşündükleri için çok ölü paralara satıyorlar garantiside oluyor faturasını almayı sakın unutma öyle bir durumda . Bir marka ile cihazı bire bir test ettim aralarında para olarak bir araba masrafı var . Gradyonun gördüğü noktayı vermedi misal . Ama dip not geçiyorum kullanması aslında çok kolay ama bir yandan çok zor . Çok sabır ve el ayarı ister . Adamı yorar :)
kullandığınız modeli söyleyebilir misiniz. Gerçekten çok makbule geçer. Teşekkür ederim.