Boyle bir sikke kiymetlimidir

etoile

Engellendi
odin

Güzel diyonda 100 - 200 bin dolar, Baktinmi Hangi Ülkenin Paralari? TÜRKiYE´den söz edilmiyor orda!
Diger bir sayfada´da yazdim, Türkiyenin Paralari artik deger etmiyor!!! Avrupa bizim Ülkemizin Antik Paralariyla doldu Azizim!
sikkeyi basanlarin yani kalpazanlarin ismi dahi belli, yaziyor! Hangi Kalpazan hangi devirde yasmis ve hangi Damga Kullanmis ve hangi Figürleri sikkelere islenmis! Bu Arkadasin sikkesini basan sahisin ismi "Kimon" Milad önce 404 - 440 Yillarindan basilmis!
ama Sikkede Ariza var!
SONRA DIGER BIR SIKKENIN Kalpazani ise sikkeniin Ön tarafini "Euainetos ve Arka kismini ise Eumenes yapmis....
Burdanda anlasildigi gibi, her sikkenin yapildi yil belli ve Mucidleride belli.

Arkadas sikkeyi 1.60 dan cikarmis, onun sikkesinin Mucidi ise CiNGÖZ RECAi!!!
Ha vebal almam ama tarih böyle Okuyor, Tabi tarihde Kayit altina alinmaya sikkeler olurmu? elbette oluyor, onlarda sahte sikkeleri basiyorlar, Sikke Sahteligi Lidyalilarda Bile vardir Muhterem,,,, hani ben pek anlamam bu islerden ama öyle saniyorum!

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Orh25
Saygıdeğer arkadaşım.Senin 160cmden cikardigin sikkeye sahte demedik.fotodaki sikkeye sahte dedik.(ilk resim sağ alt köşede sikkenin kenarında döküm izi bariz mevcut)
Eğer fotodaki sikkeyi 160cm den bulduysaniz biri yakın zamanda bunu gömmüş.size buldurmus.
Eğer fotodaki sikkeyi 160cm den bulduğunuz sikke değil temsili koyduysaniz 160cm den bulduğunuz sikkenin fotosunu koyunuz inceleyelim.

odin

Editör
Turkiye icinde hic bir seyin degerinin karsiligini alamazsin. Heleki devletten asla. Milyondolarlik tarihi eser gotur muzeye alacagin ucret 300-500tl dir. Sonra niye tarihi eserlerimiz yurtdisina cikiyor diye dert yanarlar. Sahsen ben boyle bir sikke bulsam alir gelirim yurtdisina. Iyi birseymi yapiyorum? tabikide hayir ama enayi yerine konmakta insani huzursuz ediyor.

Ha bu para sahtedir gercektir bilemem, ben elimden geldigince bilgilendirmeye calistim. Gunahi vebali ona. Ister muzeye biraksin, ister kaldirsin atsin bundan sonrasi beni ilgilendirmez.

etoile

Engellendi
odin
Arkadasim, Güzel söylüyor ve yaziyorsunda benide mazur gör ihtiyarlik hali,
Senin Bahs ettigin sikkeyle diger üyenin arastirdigi sikke aynisimi???
Yo degil! sen ayni dersen ben buna itiraz etmem, Babamin bir sözü var, derki oglum; birisi Tasa Peynir derse, sende Peynir de,!!!
Arkadasin elindeki sikke cok farkli birsey, ÜLKE Farkli, Grafikler farkli ve Sahisdaki Biyometrik yapida farkli!
Bunca etken oldumu, diyebilirmisin EVET 10.000 Dolar Degerinde? Dersen, bende sana katiliyorum evet 10.000 dolar ve daha fazlasi eder Kardesim....

Hayirli sabahlar!

etoile

Engellendi
svs
Güzel Sözlerin icin cani gönülden tesekkür ederim Kardesim, sagol var ol ALLAH Razi olsun senden!
insaALLAH Tanisiriz ve bende bunu arzu ediyorum!

Temennimiz burdaki Kardeslerimize birseyi anlatabilmek.

Bundan 26 Yil Önce ALMANYA / MÜNSTER Üniversitesine gitmistim ve ordaki Dekanla konustum, ismide aynen Söyle, Prof. Dr. Peter Ilisch, bana aynen söyle dedi, Dünyada Tarihi eserleri Ülkesinden Kaciran TEK ÜLKE TÜRKiYE! Eger diger Ülkelerden Tarihi eser Avrupaya intikal etmis ise, bunun Müsebbibi Türklerdir, TÜRK MAFIA, si dedi!

Devletimiz Para versemede, yinede bizler bunu yapmamiz lazim, DEVLETiMiZiN Suanda baska Sorunlari var!
ÜLKE olarak Hayat ile Ölüm arasinda kaldik can cekisiyoruz!

inanin ben ömrümde cok olaylar yasadim, evinde SAKLA sikkeyi,Satma kardesim. Ne demis ATALARIMIZ? Sakla Samani gelir zamani

Kdemirbolat

Member
Hayatımda gördüğüm en boş yorumdu bu Sikke kişsiine kondüsyonuna ve nadirliğine göre değer biçilir eskiden kaça satıldığına göre değil

omurcelik

Member
arkadaşım sahicileri 5000 dolardan başlayıp nadirliğine göre benim interntten gördüğüm 340 bin dolara kadar çıkıyor.... daha öncede araştırmştım...sicily syracuse decadrahmi diye geçiyor.... 40 gr civarı olması lazım gümüş..... envanterde seninki yok..... sahtemi değilmi sorulmuş yurtdışı forumlrda onlarca örnek gördüm bir benzeri yok.... bazı paralar envantere girmemiş olabilir.....birde bu gün tekrar bakarken ilginç birşey öğrendim kartacalılar bu sicilya paralarına benzer paralr basmışlar sahte denilen bir paranın yapılan testlerle orijinal kartaca basımı olduğu belirlenmiş... bu kartaca paralarının saf gümüş değil yüzde 5-10 arasında altın içerdği anlaşılmış....şimdi yapacğın şey şu bazı büyük kuyumcularda bu alet yada benzerinden var link aşağda......5-10 tl bir paraya yrdımcı oluyorlr paranın kimyasal içeriğini öğren...eğer gümüşse hurda gümüş ederi 90-110 tl yapar.... 100tl maliyetle sahte para basılırmı basılır ama zor... sonra gereğini yapasrın ilk adım bu..rastgele

xrf analyzer - Google'da Ara

ahmetbote

Aktif Üye
etoile nin neden engellendiğini öğrenebilir miyiz tabii bi sakıncası yoksa Sn Adminler ve Üstadlarım??

Babill

Yeni Üye
@etoile hocam çok güzel yazmışsın tebrik ederim:4:

CANADALI

Aktif Üye
Paphlagonia Sinope greek coins
Paphlagonia Sinope greek silver coins

birde böyle araştır.

diye google araştır.sahtemi gerçekmi bilemem bu tip sikkeelr ele alınıp bakılmalıdır.
kendin araştır zaten uzun araştırırsan birebir aynısını bulursun.

Son düzenleme: