Bu 3D dedektör iş görür mü?

Definecikuzu

Bilgili Üye
8-10 metre zor gibi ama emf ile 5-6 metre istediğiniz yerde bakabiliriz. İran’dan birisi almış 7 metreden oda görüntüsü ama cihazın tasarımcısı 5-6 metre garantisi veriyor , üstü tamamen beceri ve tecrübeye kalmış ustam.

Ben mala gpr kullandım iki gün bir arkadaşla ustam, birçok yerde çekim aldık, şunu net söyleyebilirim 10bin liralık emf 200 bin liralık maladan daha kullanımı rahat ve nerdeyse aynı performans. Mala ile çekim yaptığımız hiçbiryerde ne oda ne başka şey çıktı oda ayrı konu.
Yani doğru yerde doğru cihazı kullanmak lazım. Antik dereleri dedektörle gezmek gibi, görüntüleme ile gezersek aldığımız cihaz çöp deriz.
Doğru yerde doğru cihaz sozunuzde katılıyorum ama çoğu yer altı goruntuleme cihazları manyetometre gradyometre vs soy metalleri sevmez algisida düşüktür test videolarında da gormussunuzdur genelde su, dogalgaz hattı üstünde yaparlar testleri boşluk mu mineral mi su mu anlamak güçtür tecrübe ister o yüzden saglam bir gpr alacak paranız yoksa elinizde paranızı ARGE yapmak için harcayın akıl ve tecrübeden daha iyi bir cihaz yoktur.

Definecikuzu

Bilgili Üye
Bunu bir televizyon tamircisi yapar mı acaba? Bizim bı akraba varda belki ona yaptırabiliriz??
el yapımı dedektörü kendin yapmadıysan huyunu suyunu bilmiyorsan uğraşma el yapımı bir dedektörün içindeki entegreyi direnci kondansatörü toplasan 5-10 parça eder alacağın en iyi performans bounty hunter kadar olur böyle bir dedektörle başarı sağlamanız çok zordur tabi elmalı hikayesindeki gibi bir şansınız yoksa ?

Sırrı kadem

Aktif Üye
el yapımı dedektörü kendin yapmadıysan huyunu suyunu bilmiyorsan uğraşma el yapımı bir dedektörün içindeki entegreyi direnci kondansatörü toplasan 5-10 parça eder alacağın en iyi performans bounty hunter kadar olur böyle bir dedektörle başarı sağlamanız çok zordur tabi elmalı hikayesindeki gibi bir şansınız yoksa ?
Sağol kardeşim ben cevabımı aldım ?

Definecikuzu

Bilgili Üye
Aksine çok kolay.
Pirate dedektör yaz dosyaları çıkar. Pcb’yi elle bastım. Direnç ve kondansator dışında 1n4148 ile ne555 ve Tl072 entegresi var sadece
rus devrelerini yapıp yapıp çok muhteşem bir cihazmıi gibi lanse ediyorsunuz yaptığın dedektör pi sistem minerale mi ötüyor taşa mı ötüyor çiviye mi belli değil ayrım yok adam akıllı toprak ayarı yok vs benimde var aynı şekilde yaptığım iki pi sistem rus sitelerinden alıntı

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Haklısınız tıpa tıp aynı görüntü demek istemedim yukarıda da yazdığınız gibi bı geçiyorsun sağda kırmız bı geciyorsan her yer mavi yeşil bu şekilde tutarsızlık yapan cihaz her ne olursa olsun bir vlf dedektör bile çok fazla hayali sinyal atip çukura sinyal veriyorsa kesinlikle guvenemezsin dolu dediğin yer boş boş dediğin yerdende nelejrda

Cihazlarda hafizalarina ekranlarina onceden yuklenmis sahte goruntuler sesler oldugunuda unutmamak gerek jetonlu sigara makinesi numaratoru gibi belli araliklarla ayni goruntuyu yansitir
Satin alacak kisinin kendi belirledigi yerde arazide test etme imkani da olmasi gerek

Definecikuzu

Bilgili Üye
ustam kendi yazdıklarımın da senin yazdıklarının da arkasındayım lakin dedektörlerinde bir standartları var o internetteki devreler çok iyi olaydı o devreyi yapanlar da bilmem ne ekibi diye dükkan açar keyiflerine bakarlardı