Bu belge hakkıda yorumlariniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
phanmembc6868 babos bi dur bee..tamda yuzyildir gomuleri bulunmasin diye turlu takla atan yirtinan ermeniye mallarinin haritasini tercume ettiriydiik....bu nasi hainse kendi ne yanlis yapiyi defineciye cozdiriyyidi sen geldin

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
@phanmembc6868 babos bi dur bee..tamda yuzyildir gomuleri bulunmasin diye turlu takla atan yirtinan ermeniye mallarinin haritasini tercume ettiriydiik....bu nasi hainse kendi ne yanlis yapiyi defineciye cozdiriyyidi sen geldin
oldu mu şimdi sen de bütün büyüyü bozdun usta yaw
kaynak konusuna fazla takılma derim o konu bir efsane aslını kimse bilmez
burada bilginin içindeki doğruları alacağız ve üzerine kendi doğrularımızı koyup yola devam edeceğiz
kapiş
kahkaha

Metalicvoice

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 227931

Merhaba değerli forum sakinleri

Sevdiğim bir abimizden elinde kitap şeklinde olan ve içerisinde neredeyse türkiyenin çoğu bölgesiyle ilgili yazıların olduğu bu belgeyi zor da olsa aldım ama aklımda acaba gerçeklik payı varmıdır bilemediğinden sizlerinde fikirlerini almak istedim doğu anadolu bölgesinde olan bu yer hem bana yakın hem kendi memleketim olmasında dolayı sadece bu kısım ilgimi çekti
Bu belge için herhangi bir ücret ödemedim öncelikle onu söylemek isterim

Değerli yorumlarınızı yazarsanız gitmeden önce bir analiz oluşturmuş olurum kendimce
Belgeler hepsi teneke bence...

Diliporis

Member
Özür dilerim imla hatasi yapmışım. Devamlari olmalı yazacaktim . Bu belgenin esas sahibi o yıllarda gomulerinin bulunması için tutulmuş bir adamın kayitlaridir. Bu gibi emin olunan kişiler günümüzde hala varlar. Hatta bunlardan birini yaklaşık 4 sene evvel kaybettik. Yurt dışından bu gomulerin sahiplerinin torunlari bu adami bulup , extra daha farklı bilgilerde vererek gemilerini belli ücretler karşılığı mallarinin bulunmalarinin pesinseler.bu extra bilgi ve kayıtlar birleştirilerek yerlerine böyle vakıf oldum

Mal bulanındır

oldu mu şimdi sen de bütün büyüyü bozdun usta yaw
kaynak konusuna fazla takılma derim o konu bir efsane aslını kimse bilmez
burada bilginin içindeki doğruları alacağız ve üzerine kendi doğrularımızı koyup yola devam edeceğiz
kapiş
kahkaha
ustam sen burayi bi oku sonada fikrini bekliyiiriim...kimsekimseye harita verip cevirmez bakma sen tatlisu kurnazlarina.kahkaha...https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://t24.com.tr/yazarlar/aris-nalci/su-bizim-bitmeyen-altinlarimiz,7824&ved=2ahUKEwi3_4PS8tzgAhVJ3KQKHZSaCqgQFjAAegQIBhAB&usg=AOvVaw17HZnDg2mNhOCYx4Hn0z4k

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Özür dilerim imla hatasi yapmışım. Devamlari olmalı yazacaktim . Bu belgenin esas sahibi o yıllarda gomulerinin bulunması için tutulmuş bir adamın kayitlaridir. Bu gibi emin olunan kişiler günümüzde hala varlar. Hatta bunlardan birini yaklaşık 4 sene evvel kaybettik. Yurt dışından bu gomulerin sahiplerinin torunlari bu adami bulup , extra daha farklı bilgilerde vererek gemilerini belli ücretler karşılığı mallarinin bulunmalarinin pesinseler.bu extra bilgi ve kayıtlar birleştirilerek yerlerine böyle vakıf oldum
ustam kaynak hakkında herkes bişeyler söylüyor ben o konuya fazla takılmıyorum
önemli olan elinize geçen belge ile belgedeki yer birebir örtüşüyor mu budur
siz %90 eriştim yazmıştınz ben de ona binaen yazdım
konu sahibi ilk mesajda örnek bir belge koymuş eyvallah
sizdeki 2 yerden misal birini örnek olarak buraya ekleme durumunuz var mı kıyaslayalım derim
yer ya da mevki adı geçiyorsa görselde üzerini karalayabilirsiniz

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustam sen burayi bi oku sonada fikrini bekliyiiriim...kimsekimseye harita verip cevirmez bakma sen tatlisu kurnazlarina.kahkaha...https://www.google.com.tr/url?sa=t&...FjAAegQIBhAB&usg=AOvVaw17HZnDg2mNhOCYx4Hn0z4k
okudum usta okudum da
ondan farklı bir yazı yazmasını da beklemezdim zaten
konu o değil
her belgeye sahte ya da orjinal değil edasında yaklaşmamak lazım
misal bu konudaki yerlerin orjinal olduğunu ve gerçekten var olduğunu idda ediyorum
inşallah Gcguess kardeşimiz gider ve gereği kendi gözleriyle görür
ha dönüşte bu konu altında gördüklerini paylaşır mı o da kendi takdiridir
fakat benim tahminim şudur ki belgede para kısmına girilen bölümler bilerek çarpıtılmış ve yanlış yazılmıştır
işaretlerin de kırılmış olma ihtimali yüksektir

Diliporis

Member
Sizin dediğiniz gibi olsun , neticede açıklama yapma zorunluluğum yok değilmi? Ben işime bakar .

Diliporis

Member
Bu arada elimde daha önce görmediğiniz belkide göremeyeceğiniz ve bu belgelerle ilgili işaretler yer ve mekanlar var.

Mal bulanındır

Bu arada elimde daha önce görmediğiniz belkide göremeyeceğiniz ve bu belgelerle ilgili işaretler yer ve mekanlar var.
hah iste saadete gel.. arz talep dengesini yakalamissin..ama bura yanlis adres...elindekiler ve bilgilerinle youtubede video yap..mailde alirsin abonede talepte.ama burda olmaz

Diliporis

Member
Bakıyorum da ön yargı tavan yapmış, bu konu ile ilgili benim arz ve talebe ihtiyacım yok ki. Konu başlığına bakarsan eğer bir kayıt ile ilgili olduğunu görürsün, maksat konu sahibine yardımcı olmaktı. Nereden bu kanıya variyorsun bir anlam veremedim.

Gcguess

Aktif Üye
Daha öncede dediğim gibi belgenin gerçekliği ile ilgili net birşey diyemiyorum ama yolum düşerse bakacağım eğer yazılanlar ile ilgili herhangi bir amera varsa paylaşmaktan mutluluk duyarım