Bu belge hakkıda yorumlariniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Trol müdür gerçek midir bilemiyorum sadece paylaşmak istedim bu konularda gerçekten bilginin önemli olduğu aşikar ve bu sitede çok değerli arkadaşlar var yolum düşerse sırf merakımdan geçerken bakarım yoksa sırf bunun için kalkıp yollara düşmem açıkçası :)
dogrusunu yaparsin....80 senedir binumara yokk anca goygoy..abone toplama netde kendine tiklatma cabalari bunlar...dunyanin en buyuk ve tek lahit. kayamezari tarlasi turkiyedirr..bitanesinin ucundan azcikta sana duser illaki..hicbari somut elle gozle tutulur yani var.eskiya hazinesi gibi oyalama takdigi degiller.

adem44

Bilgili Üye
3 ton altın birileri birilerinden kafa bulmus ): .

codex

Aktif Üye
Onceki yorumumda dedigim gibi gercekse neden cikartmamis? Cikartamaz cunku belge sahte. Arkadasinin eline sahte belge vermisler. Bu isi kovalayan cok sahtekar var. Osmanli doneminde agirlik birimleri ton degildir. Hicbir orjinal belgede ton yazmaz. Ben bu belgelerin orjinalini zamaninda birebir gordum ve kopyasini aldim. Kemikli magarada resmi calisma yaptik ve mandepsiye geldik. Ama hicbir zaman onlara burasi kemikli magara demedik. Cakalin kalesi , bal kayasi , uzun ali aganin mahseni , kendi kendine tetiklemeyle acilan magara kapisi, zirvedeki kanadi acik kartal, karaca, yilan vb hepsi tek rota uzerinde. Bu belgelere gore bosa kosturur emek, zaman ve para kaybina sebep olur. Kismetse yazin bu yerleri tek tek , tekrar fotograflayip burada paylasacagim.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Belgenin gerçekliğini bilmiyorum ama kitap şeklinde sayfalarca her bölge hemen hemen var bu işlerle uğraşan biri değil açıkça ama bu nereden geçti eline bilemiyorum
kardeşim her belge gerçek değildir ama hepside yalan değildir ama.benimde elimde var güzel yerler.gittim buldum kolay olanları patlatılmış zzten.bazıları gerçekten imknsıza yakın ki oyuzden kalmışlar zaten.3-4 tanesininde yolunu arıyorum..gideceksin göreceksin.ugrascaksın.

deli firat

DOĞACI
Nasip neyse o olur 3 Ton bizi bozar teneke yeter allah iyiliğinizi versin emi

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bi belgede benim bulma zamanım gelmişte geçiyor kitap hatta dergide olur :D

Diliporis

Member
Bu belgelerin dramları olmalı, bulgaristan da bir ermeni de bulundu ve turkceyede bir ermeni çevirdi. Bazılarına vakıf olundu bazıları ise zaman içinde isim ve yer değişikliği sebebi ile bulunamadi. Bu belgelerin 2 si üzerinde hali hazırda çalışma yapmaktayim ve bir belgenin kayitlarindaki işaretlerinin % 90 ona vakıf olmuş durumdayım, bir diğeri ise ufak olan mallar kaldırılmış ancak büyük olanları çıkarılmayı bekliyor .

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Bu belgelerin dramları olmalı, bulgaristan da bir ermeni de bulundu ve turkceyede bir ermeni çevirdi. Bazılarına vakıf olundu bazıları ise zaman içinde isim ve yer değişikliği sebebi ile bulunamadi. Bu belgelerin 2 si üzerinde hali hazırda çalışma yapmaktayim ve bir belgenin kayitlarindaki işaretlerinin % 90 ona vakıf olmuş durumdayım, bir diğeri ise ufak olan mallar kaldırılmış ancak büyük olanları çıkarılmayı bekliyor .
hoş geldiniz
dramlarından kastınız nedir tam anlayamadım açar mısınız
bir de %90 işarete vakıf olmuş olmak son noktayı yakalamış olmanız demek değil mi
nedir geri kalan %10 un zorluğu, nerede takılıp kalıyorsunuz ?