bu bir yazı mı

oymak beyi

Bilgili Üye
Burası güzel.
Yakınında birşeyler olması çok kuvvetli.
Çubukla etrafını dolaş metal sinyali için.
Sinyal aldığın istikametlerde dedektörle teyit yap. Toprak yığma yapmadıysa derinlik en fazla 1.5 metre civarında. Malın hacmi idare eder boyutunda olduğundan 70cm.derinlikte 1 liraya tepki veren dedektör burada iş yapar.

Elbette bu kaya bir silsilenin parçası.
Bu alandaki asıl unsuru ise fotoğraflarda göremedik.
Kıymetli bir mezar odası olacak.
Bu figür o odanın teyididir Allahu Alem.
evet ustam yer boş değil hissi veriyor ama işte nereye bakmalı, deephunter pro3d var cihaz.. size bu çubuk işareti ne anlama geliyor diye sormuştum ya ustam. sağ elde ki çubuk sol eldeki çubuğu sol elde ki çubuk karşıyi gösteriyor diye işte çubuklar bu yazımı yazıyor diye sorduğum kayanın yanında iki üç adım mesafesinde bu tepkiyi vermişti.. yine bu kayanın ve salyongaze benzeyen kayanın ortalarında bir yerde Bi boşluk aldım çubukla. 4 adım uzunluk, 1.5 adım genişlik. biraz yolladık ama hep fayans büyüklüğünde kayalar vardı onların boşluğundan etkilendincubuklae diye düşündüm m devam etmedim. boşluk veren yer bu resimde ki yer. kırmızı kareye aldığım yer boşluk veren yer. kırmızı ok biraz yokladigimiz yer, sert kaya çıkınca bıraktık. sarı ok un tam ucu yazı mı yazıyor diye sorduğum kayanın olduğu yer

Ekli dosyalar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ledun ustama katılıyorum ama geniş resmin kaliteli ise farklı bir siteye ekleyip link paylaş ve birde yapabilirsen google earth dan alanın kuş bakış resmini ekle ve eklerkende koordinat kıosmını karala ki mekan belli olmasın.
Gelelim diğer konuya bu ok işareti yukarıyamı yoksa aşağıytamı bakıyor ve haçın yönlerini işaretlersen çok daha isabetli yorumlar gelecektir.

oymak beyi

Bilgili Üye
Google dan çok baktım ama yeri maalesef bulamadım ustam hem görüntü çok berbat nokta olarak seçmem mümkün değil hem . çok ters karmaşık bir yer de. şehir merkezine ayağını gazdan çekmeden durmadan 3.5 saate anca varıyoruz fena bir yer. yani alanı bulmakta da zorlanıyorum heryer birbirine benziyor. haritadan bulamadım yani... dedidginiz gibi resmi yükledim buyurun linki.

oymak beyi

Bilgili Üye
son olarak kıymetli ustalarım. daha önce @dardanos ustam salyongoza sırtını ver karşıyı incele demişti. orda öyle yaptım karşı da bir kaya gördüm. kayaya bakınca kayanın yüzünde ayı pençesi gibi bu oyuk vardı. elimi koydum gerçekten de avuç içi gibi ama benim elimden daha büyükçe bir avuç yeri yanımda ki arkadaşlar doğal dediler ama bana pek doğal gelmedi, bildiğiniz ayı pençesi hibi bisey. kuru iken de çektim ıslatıp yine çektim ama maalesef fotoğraflar da belirgin değil. maalesef ki yine kayanın bütün halini değil sadece o alanın fotoğrafını çektim. oradayken aklım başımdan gidiyor mazur görün. sarı alan içinde ki yer bahsettiğim pençe. kırmızı çizdiğim ise orda bir kanal oluşmuş yada yapılmış onun hattını çizdim.sunak göremedim. cihaz sinyal almadı

Ekli dosyalar

oymak beyi

Bilgili Üye
resimlerin boyutu büyük olduğu için buraya yükledim.

Ledun

Bilgili Üye
evet ustam yer boş değil hissi veriyor ama işte nereye bakmalı, deephunter pro3d var cihaz.. size bu çubuk işareti ne anlama geliyor diye sormuştum ya ustam. sağ elde ki çubuk sol eldeki çubuğu sol elde ki çubuk karşıyi gösteriyor diye işte çubuklar bu yazımı yazıyor diye sorduğum kayanın yanında iki üç adım mesafesinde bu tepkiyi vermişti.. yine bu kayanın ve salyongaze benzeyen kayanın ortalarında bir yerde Bi boşluk aldım çubukla. 4 adım uzunluk, 1.5 adım genişlik. biraz yolladık ama hep fayans büyüklüğünde kayalar vardı onların boşluğundan etkilendincubuklae diye düşündüm m devam etmedim. boşluk veren yer bu resimde ki yer. kırmızı kareye aldığım yer boşluk veren yer. kırmızı ok biraz yokladigimiz yer, sert kaya çıkınca bıraktık. sarı ok un tam ucu yazı mı yazıyor diye sorduğum kayanın olduğu yer
O işaret bende Altın işaretidir.
Bazısında da gümüş işaretidir (Genelde solak olanlarda).

Fotoğraflama Kompozisyonun yok malesef. Misalen arkadaşlarının doğal dediği senin pençeye benzettiğim yer, dediğin gibi doğal değil ve kıymetli bir işaret sistem içinde.
Fotoğraflama iyi olmadığından şuraları kontrol et diyemiyoruz
Şu kadarını söyleyeyim;
Pençe dediğin işaretin en fazla 30-40 adım yakınında güzel bir oda olacak. Yere saplanmış ucu dışarıda bırakılmış kayayı bulacaksın. Toprak altında da kalmış olabilir. Bu gözle araziyi gittiğinizde tekrar araştırın.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim ayı pençesi dediğin ters açıdan çekiliği için net anlaşılmıyor ama ya bir ağaç motifi gibi yada ard arda atılmış X işareti gibi duruyor ve ucunda da küçük bir üçgen mevcut. Alan güzel ama resimler yetersiz olduğu için sana tek önerim haçtaki ok işaretinin gösterdiği yönde araştırma yap. Birde haçın üstündeki kayalıkları incele. Bunun yanı sıra salyangoz dediğin bana birazda yukarı tırmanan kaplumbağayı andırdı. Olurda mekana gidersen bolca resimle ve dere boyuncada araştırma yapmayı unutma.

oymak beyi

Bilgili Üye
O işaret bende Altın işaretidir.
Bazısında da gümüş işaretidir (Genelde solak olanlarda).

Fotoğraflama Kompozisyonun yok malesef. Misalen arkadaşlarının doğal dediği senin pençeye benzettiğim yer, dediğin gibi doğal değil ve kıymetli bir işaret sistem içinde.
Fotoğraflama iyi olmadığından şuraları kontrol et diyemiyoruz
Şu kadarını söyleyeyim;
Pençe dediğin işaretin en fazla 30-40 adım yakınında güzel bir oda olacak. Yere saplanmış ucu dışarıda bırakılmış kayayı bulacaksın. Toprak altında da kalmış olabilir. Bu gözle araziyi gittiğinizde tekrar araştırın.
Kardeşim ayı pençesi dediğin ters açıdan çekiliği için net anlaşılmıyor ama ya bir ağaç motifi gibi yada ard arda atılmış X işareti gibi duruyor ve ucunda da küçük bir üçgen mevcut. Alan güzel ama resimler yetersiz olduğu için sana tek önerim haçtaki ok işaretinin gösterdiği yönde araştırma yap. Birde haçın üstündeki kayalıkları incele. Bunun yanı sıra salyangoz dediğin bana birazda yukarı tırmanan kaplumbağayı andırdı. Olurda mekana gidersen bolca resimle ve dere boyuncada araştırma yapmayı unutma.
ben çok teşekkür ederim hepinize çok sağolun. tereddütlerim dağıldı sayanizde. şu durumda ben bölgeye gittiğimde yine çubuk tutucam. aynı tepkiyi verirse bende bunu altın olarak yorumlicam ve orada çalışma yapacağım. sonuç almaz isem ustam in dediği şekilde önce dere boyu, ardından salyangoz yada kaplumbağa nin gittiği istikamette arge yapıcam.. tekrar çok teşekkür ederim. Allah ilminizi artırsın.

Ledun

Bilgili Üye
ben çok teşekkür ederim hepinize çok sağolun. tereddütlerim dağıldı sayanizde. şu durumda ben bölgeye gittiğimde yine çubuk tutucam. aynı tepkiyi verirse bende bunu altın olarak yorumlicam ve orada çalışma yapacağım. sonuç almaz isem ustam in dediği şekilde önce dere boyu, ardından salyangoz yada kaplumbağa nin gittiği istikamette arge yapıcam.. tekrar çok teşekkür ederim. Allah ilminizi artırsın.
Altın işareti aldığı yerde işlem yapanların HİÇBİRİSİ altın bulamamıştır. Sizde bulamayacaksınız. İşlem yapmanızı TAVSİYE etmem.
Boşluk bakın, oda bulun. Artık nasibinızda varsa, birşeyler çıkabilir.

oymak beyi

Bilgili Üye
Altın işareti aldığı yerde işlem yapanların HİÇBİRİSİ altın bulamamıştır. Sizde bulamayacaksınız. İşlem yapmanızı TAVSİYE etmem.
Boşluk bakın, oda bulun. Artık nasibinızda varsa, birşeyler çıkabilir.
ustam şu alanda boşluk vermişti. bir çizgiden başladım çubuk kapandı, diğer çizgiye gelince çubuklar açıldı. nokta olarak sizlerin söylediğine göre güzel bir nokta bakmam gereken bir nokta bakicam. ama bunun bir kaya boşluğu olup olmadığını nasıl teyit edebilirim? yada bitki kökü VS. yani bir oda yada aradığımız boşluğun olduğunu nasıl. teyit edebilirim

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
ustam şu alanda boşluk vermişti. bir çizgiden başladım çubuk kapandı, diğer çizgiye gelince çubuklar açıldı. nokta olarak sizlerin söylediğine göre güzel bir nokta bakmam gereken bir nokta bakicam. ama bunun bir kaya boşluğu olup olmadığını nasıl teyit edebilirim? yada bitki kökü VS. yani bir oda yada aradığımız boşluğun olduğunu nasıl. teyit edebilirim
Yerin 2-3-4-5-6-7.. metre altında bulunan misal 2X3 metre ebadındaki kayanın üzerine geldiğinde;
Kayanın başlangıcında çubuk boşluk işareti verir.
Kayanın bitiminde de çubuk normal haline döner.
Terstende yaptığında aynı tepkileri alırsın.
Şimdi çok kıymetli bir bilgi yazıyorum.
Bu zamana kadar da kimse bir yerde yazmadı, bende yazmadım diye hatırlıyorum.
Boşluk işareti aldın.
Boşluk ölçüleri de oda olmaya uygun.
Aşağıdaki hakikaten boşluk mu?
Yada bir kaya mı var?
Belirlediğin boşluğu;
çizerek yada köşelerine görünen şekilde 4 adet taş koy.
Sonra hangi yön müsaitse,
5 metre yana ve 5 metre geriye git.
Ve Bu boşluğa paralel yürümeye başla.
Boşlukla aynı hizaya geldiğinde;
Aşağıda oda varsa,
Her 2 çubuk oraya doğru yönelerek sana yön verecektir.
Oda yok, kaya var ise YÖN VERMEZ.
Kaya, sadece üzerinde gezildiğinde başlangıcı ve bitimine boşluk işareti verdirir.

Bu verdiğim bilgiyi çubuk kullanan herkes lütfen arazide denesin.
Bana da duacı olsun.

İnternette video çekip yalanlar söyleyerek çubuk satanlar var ya, Yarın bu bilgiyi videolarında kullanırlar. Rastlarsaniz da yüzlerine tükürün, yüzleri kaldıysa.