Bu ev nedir ne degildir

ömer z

Member
benim bölgede çok var. Yerleşim alanlarıda belli kısmen. Yıkık duvarlar setler. Eski değirmenler. Çoğunlukla yüksek rakımlı bugün Yayla olarak sayılan yerler. Bugün nasıl arazı sınırları varsa parsel parsel sınırlı bahçe duvarlar hepsi mevcut. Ama alan çok geniş. Göz önünde olduğu içinde çalışma yapmak zor. Mesela attığım resımde tepede kale ortalama 300 metre altı yerleşim alanı köy. Ama yıkılmış viran olmuş.

ömer z

Member
benim bölgede çok var. Yerleşim alanlarıda belli kısmen. Yıkık duvarlar setler. Eski değirmenler. Çoğunlukla yüksek rakımlı bugün Yayla olarak sayılan yerler. Bugün nasıl arazı sınırları varsa parsel parsel sınırlı bahçe duvarlar hepsi mevcut. Ama alan çok geniş. Göz önünde olduğu içinde çalışma yapmak zor. Mesela attığım resımde tepede kale ortalama 300 metre altı yerleşim alanı köy. Ama yıkılmış viran olmuş.
Birde Vakko@ ustam nedense çok eski yerleşim alanları hep yüksek rakımlı yerlerde. Sahil kısmından çok daha eski yaylalardaki yerleşim yerleri. Muhtemelen hep orda kalıyorlar. Yaz kış o yaylalarda nasıl yaşıyorlardı hayret doğrusu.

ömer z

Member
Birde Vakko@ ustam nedense çok eski yerleşim alanları hep yüksek rakımlı yerlerde. Sahil kısmından çok daha eski yaylalardaki yerleşim yerleri. Muhtemelen hep orda kalıyorlar. Yaz kış o yaylalarda nasıl yaşıyorlardı hayret doğrusu.
Ekli dosyayı görüntüle 278251hazır konusu açılmışken bu bölgede yıkılmış ev duvarının içinde böyle bir belge bulunmuş. Ben orijinalini görmedim. Kağıda nasıl geçtiler onuda bilmiyorum. Önemsiz gibi geldi bana ama yinede değerli zamanını ayırıp bakabilirsen sevinirim Vakko@ ustam. Ekli dosyayı görüntüle 278251

Pam55

Member
Sıkıntı yok.
Bizde yalan hilaf olmaz.
Gayet açık ve netim dır.
istanbul da yasayasınız varsa.
Belki tanıyordur beni.
Fotoğraf sanatçısı.
Resul çelik.
Sosyal medyadan inceleyebilirsiniz.
Hayırlı sahurlar.
Türkiye nin her ili ve ilçesini yaylalarını köylerini fotoğrafladım.
Ayrıca dünyanın 85 ülkesine gittim fotoğrafladım.
insan atarda bu kadar atamaz,resul celik çektiği fotografları bk etmez.
Bunlar bildiğin bk.
Artı yazim yanlışlarına da dikkat et,85 ülke gezmiş olan kişi bu kadar yanlis yapamaz.
Hadi kal sağlıcakla.

Kayı 1453

Aktif Üye
insan atarda bu kadar atamaz,resul celik çektiği fotografları bk etmez.
Bunlar bildiğin bk.
Artı yazim yanlışlarına da dikkat et,85 ülke gezmiş olan kişi bu kadar yanlis yapamaz.
Hadi kal sağlıcakla.
Beni tanıyormusun.
Takımmışsın imla hatalarına.
Telefondan yazdigimdan hata oluyor.
Tanıyorsan beni ara bekliyorum

Kayı 1453

Aktif Üye

Araştırma işi zordur.Sınırları değişmiş,evleri yıkılmış toprak olmuş milleti araştırıyorsun kolay değil bu işler.Niye yırtınıyorum burada her zaman önce elinizde net veri olsun sonra çalışma diye.Harita olarak sormuşsun illaki vardır google araştırabilirsin.Haritayı bulsanda o haritayı şimdiki harita üzerinde oturtmak tek tek o konumları harita üzerine eklemek kaç ayını alır fikrin varmı ? Yerleşim yerleri doğal olarak kaybolacaktır oralarda ne savaşlar ne zulümler olmuş.Mesela öyle eski kalıntıları çok güzel yeni ev için temel olarak kullanırlar üstüne çıkar adam ev diker gibi gibi yüzlerce sebebi var.

Ayrıca size bir bilgi daha verim komple karadeniz bölgesi pontus olarak geçer eski sınırları bellidir.Şimdiki gibi ayrı ayrı sınırlandırma yok eski haritalarda.Örnek x belgede giresun ermeni krallığı haritasına bağlı vilayetken sonra pontus sınırlarına girmiş.Bu tarz araştırma işine girmek için elinizde net bir veri olucak örnek olarak ben rizede define sohbeti kahvesini arıyorum gibi.Diğer türlü yapılacak araştırma adamın ömrünü yediği gibi boştur.
Bu işler beni aşar.
Biz gene doğa fotoğrafçılığına devam.

Kayı 1453

Aktif Üye
Yönetici arkadaş lardan ricam.
Bu yazışmalar başka yerlere gidiyor.
Herkes yorum yapabilir fakat .
Küfür ve argo konuşamaz.
Lütfen sizden ricam .
Konuyu silermisiniz .
Teşekkür ederim.

Pam55

Member
Beni tanıyormusun.
Takımmışsın imla hatalarına.
Telefondan yazdigimdan hata oluyor.
Tanıyorsan beni ara bekliyorum
Şahsi olarak tanımam.rize de okumuşlugum vardır.
Fotograf sektöründe olduğumuz için biliriz bilmemiz gerekenleri.
Buraya yuklenen Fotoğraflar hakkında ki yorumum hala geçerli değişen birşey yok..

Kayı 1453

Aktif Üye
Şahsi olarak tanımam.rize de okumuşlugum vardır.
Fotograf sektöründe olduğumuz için biliriz bilmemiz gerekenleri.
Buraya yuklenen Fotoğraflar hakkında ki yorumum hala geçerli değişen birşey yok..
Telefon çekimi bukadar oluyor.
Ama.
Bk demek hoş olmadi

Kayı 1453

Aktif Üye
Çantası her daim hazir olan bir kişiden bahsediyoruz.
Ve bu kişi fotoğrafcı.
Ve telefonla çekiyor?
Ve şu fotografları altın orana uymadan çekiyor öylemi? Güldürmen beni.
Beni bi şekil tanımanız manidar.
Teşekkür ederim.
Bidaha daha dikkatli olurum.
Resim çekerken.
Acemiligimize ver.