Bu İşaretlerin Olduğu Alanda Nasıl Bir Çalışma Yapmamız Gerekiyor

hasantopay

Member
Merhaba arkadaşlar. Dün bir yeri inceledik daha önce ayak izleri diye bir konu açmıştım. Burayı detaylı bir şekilde inceledik. Çok fazla sayıda işaret var. Çekebildiklerimi çektim. Alana tarama çubukları bizi genelde kayaların içine doğru ve kayaların altına doğru çekiyor.

Çok fazla resim olduğu için Yandex.Disk'e yükledim bağlantısını veriyorum.

Burada birşeyler var mıdır? Ve nasıl bir çalışma yapmamız gerekiyor?

89 Adet fotoğrafın linki: Fotolar — Yandex.Disk

The Thing

C*
Süper Moderatör
Fazla kafanı karıştırmadan yorumluyum.
Alan geniş ve elden geçmiş, arazideki sunular mezar der (zemin altı), burada makineniz neye göre yön tayin etti bilmiyorum ama kesinlikle metal tespiti yapmadan işlem yapmayın derim.

Metalicvoice

Operatör
Sit alanı muhtemelen burası. Muhakkak bulunamayan mezarlar vardır. Rastgele...

hasantopay

Member
Burda gördüğüme göre daha önce hiç çalışma yapılmamış alan tarama cihazı kayaların içine çekiyor ve yerdeki kayalara çekiyor

Metalicvoice

Operatör
Ozaman

Usta böyle alanlarda:
@poseidon2023 hedeflerine ulaşmak için bir @Gönül_Eri olup @Mirkut bir @bozoklu @Turko gibi dalmalısın sahaya.
İşi @kaynak ında halletmek için @deli firat gibi dolaşıp @Keskingöz le sahayı taramalı hiç kendini @GERMO den horasan Siva lı yerleri bulmalısın. @Trakyalı81 gibi @Mhmt82 gibi Aliömer gibi çubukları çevirdiğin yerlere @saftilki gibi surferden bakıp kendini @uçmuş hissetmeden @mavikorku lar yaşamadan Olayı @Cann damarından yakalayıp her @sef_er inde yılmadan devam edicen. yorulunca @R00T diye koyduğun kara demliği yudumlayıp yeniden başlıycan. @BulursamKader25 deyip @sepetkaya ları @Demirdağınkurdu gibi @kazama kürek deşicen. @nik ine güvenmeyip @tatar26 gibi @Kamhi Leonard usta gibi işi @ıYı bilicen. Sonra da öyle @mayhem usta gibi manzarayı seyredecen..

Sana birşey nasip olmazsa Mal bulanındır deyip geçersin usta... :)

diğer ustalar hakkını helal etsin vesselam...

hasantopay

Member
Ozaman

Usta böyle alanlarda:
@poseidon2023 hedeflerine ulaşmak için bir @Gönül_Eri olup @Mirkut bir @bozoklu @Turko gibi dalmalısın sahaya.
İşi @kaynak ında halletmek için @deli firat gibi dolaşıp @Keskingöz le sahayı taramalı hiç kendini @GERMO den horasan Siva lı yerleri bulmalısın. @Trakyalı81 gibi @Mhmt82 gibi Aliömer gibi çubukları çevirdiğin yerlere @saftilki gibi surferden bakıp kendini @uçmuş hissetmeden @mavikorku lar yaşamadan Olayı @Cann damarından yakalayıp her @sef_er inde yılmadan devam edicen. yorulunca @R00T diye koyduğun kara demliği yudumlayıp yeniden başlıycan. @BulursamKader25 deyip @sepetkaya ları @Demirdağınkurdu gibi @kazama kürek deşicen. @nik ine güvenmeyip @tatar26 gibi @Kamhi Leonard usta gibi işi @ıYı bilicen. Sonra da öyle @mayhem usta gibi manzarayı seyredecen..

Sana birşey nasip olmazsa Mal bulanındır deyip geçersin usta... :)

diğer ustalar hakkını helal etsin vesselam...
Teşekkür ederim açıklanan için ustam. Ama alanda risk olduğu için insan tedirgin oluyor. Örnek olarak aşağıda ki Kaya'nın her tarafını resmini attığım çubuklar ile baktık ve her tarafında da Kaya'nın içine çekiyor çubuklar. Yani kayanın merkezine doğru

hasantopay

Member
Horasan ile kapatılmış ise eğer bu kayada Horasanlı bölgeyi nasıl tespit edebiliriz

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Burda gördüğüme göre daha önce hiç çalışma yapılmamış alan tarama cihazı kayaların içine çekiyor ve yerdeki kayalara çekiyor
antik mezarlık alanı
çalışma yapılmamış değil taş üstünde taş bırakmamışlar
antik dönemdeki halini görebilme şansımız olsaydı şimdikiyle kıyasladığımız zaman ağzımız açık izlerdik
ha açılmamış zemin altı oda mezarlar var mıdır, araştırmakta fayda var
alan taramaya güvenmeyin, net söylüyorum boşa zaman kaybı olur
açılmış mezarlar kaya altlarında zaten o küçük mağaracık gibi görünenler
Sit alan değil ve kazı yapılmamış hiç
muhtemelen sit alanıdır
sit alanı ilan edilmemişse bile eski yaşantı ve mezarlık alanlar doğal sit alanıdır

hasantopay

Member
antik mezarlık alanı
çalışma yapılmamış değil taş üstünde taş bırakmamışlar
antik dönemdeki halini görebilme şansımız olsaydı şimdikiyle kıyasladığımız zaman ağzımız açık izlerdik
ha açılmamış zemin altı oda mezarlar var mıdır, araştırmakta fayda var
alan taramaya güvenmeyin, net söylüyorum boşa zaman kaybı olur
açılmış mezarlar kaya altlarında zaten o küçük mağaracık gibi görünenler

muhtemelen sit alanıdır
sit alanı ilan edilmemişse bile eski yaşantı ve mezarlık alanlar doğal sit alanıdır
Çalışma yapıldığını nasıl tespit ettiniz veya neye göre? Biz bayağı gezdik burayı ama çalışma izine rastlayamadık.

Birde buranın sit alanı olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz

hasantopay

Member
Nasıl yorumladığını söyleyebilirseniz bende öğrensem. Bu işlere yeni girdim çünkü