Bu kez bu resim umarım yüklenir (aylar sonra yükleyebildim

Arcadius

Member
Benim kayalara nasıl da benziyor. :)

Arcadius ana kaya değil. Renk farkı var ve ayrıca timur964 ustanın dediği gibi traşlanmış. Düzleştirilmiş gibi görünüyor. Sağ dipteki blok da ilgi çekici.

Sevgiler.
Orası ustam ana kaya gibi sabit ustam birde ustam oradan çıkan taşlar yani nereyi açtılarsa artık taşlar aşagısında baya bir kamyon kasası kadar var kafa büyüklüğündr

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Orası ustam ana kaya gibi sabit ustam birde ustam oradan çıkan taşlar yani nereyi açtılarsa artık taşlar aşagısında baya bir kamyon kasası kadar var kafa büyüklüğündr
O taşlar zamanında orada iiçilik olduğunun, kaya kesme işleminin yapıldığı anlamına gelir. Bu da doğru yerde olduğun manasını verir. Kaya düşmelerine dikkat, izinsiz kazıya hayır.

Sevgiler.

Arcadius

Member
O taşlar zamanında orada iiçilik olduğunun, kaya kesme işleminin yapıldığı anlamına gelir. Bu da doğru yerde olduğun manasını verir. Kaya düşmelerine dikkat, izinsiz kazıya hayır.

Sevgiler.
Ustam ben tek başıma sizcr bunun üstesinden gelebilirmiyşm

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam ben tek başıma sizcr bunun üstesinden gelebilirmiyşm
Zor dostum. Anlattığın yer de riskli. Hadi hiç risk olmasın, tek kişinin yapabileceği bir yer olsun; yine de yanında birilerini olması iyidir.

Sevgiler.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Medeniyeti dönemi hakkında bilgim mevcut usta oyma güzelmi peki burası bölgenin en yüksek dağında ayak değmedik kuş uçmadık kervan geçmedik bir yer birde oymanın sol alt kısmında yön vermişler gibi bir bakarmısınız
merhaba
dediğim gibi senin işaretin mezar değil kasa kumbara dır dediğim 2 kayayı önce bir kaldır oymaya yakın bir yerde kasa zaten uzağında değil

Arcadius

Member
merhaba
dediğim gibi senin işaretin mezar değil kasa kumbara dır dediğim 2 kayayı önce bir kaldır oymaya yakın bir yerde kasa zaten uzağında değil
Bu işaret kalenin yaklaşık 1 km uzagında tam karşı vadide ustam birde bu kumbara nedir ne amaçla yapılır ve içinden neler çıkar obje de çıkarmı

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kasa olamaz kazsalar gizli yerlerde olur
Bu işaret kaya oyma mezar içi mezarder
Güney batıda mıcır ara derim mübarek

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Bu işaret kalenin yaklaşık 1 km uzagında tam karşı vadide ustam birde bu kumbara nedir ne amaçla yapılır ve içinden neler çıkar obje de çıkarmı
Kasa şimdiki zamanda evdeki küçük kasaları düşünün kişinin kendi Ziynet eşyaları olduğu kumbara ise şuanki çocukların kumbarasını düşünün sistem mantık aynıdır siz açın ondan sonra içinden çıkanlara beraber bakalım illaki para obje olarak bakmayın kasa denince çoğu kimsenin aklına bu gelir ve çok yanlış olup yanlış yönlendiriliyor
kasada obje para olduğu gibi yapı malzemeleri çekiç keski vs de olabilir yada kırmızı toz o yüzden kasa gizli olur diye bir teorem yoktur

Arcadius

Member
Bu kasa olamaz kazsalar gizli yerlerde olur
Bu işaret kaya oyma mezar içi mezarder
Güney batıda mıcır ara derim mübarek
Hocam peki kare oymanın sol atlt köşesine bir bakarmısınız orada sanki kaya damarı gibi bir şey var önceki fotolarda da işaretledim

Gözlemcii

Yeni Üye
Hocam sana tavsiyem işaretin altını yani kayanın dibinine bak ,eğerki ana kaya çıkmıyorda irili ufaklı kaya çıkıyorsa orada giriş ara derim