Bu nasıl açılır ustalar

ragıp

Uzman
@kerti17
Ekli dosyayı görüntüle 181282

olay budur.
@Tarzan1

tunnel cover stone, behind the tunnel heads. it will be clearer from other photographs when looking at this region
neighbor Tarzan1, when you see an engraving like square carving above, 100% squared is the back of it.
there are three ways of opening
- direct entry into the circle.
- go down from the bottom of the rock, for example 2m deep into the rock.
- enter through a 10m wide rock under a rock, go through the tunnel.

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
O bolgede mezar odugundan hem fikiriz onemlinolan giris neresi.siz yer olarak isaretleme yapmissiniz olma ihtimali bencede cok dusuk.sessiz sedasiz olayinda akfil iş gorür.ama ustalarima katiliyorum buranij girisi ya mihrabin altinda yada tunelli giris var arastirmanizi bu yonde yapin.ama illla orasi diyorsaniz 1 mt lik hilti ucu hilti ve akfil kisa surede orda is yapar ne olup olmadigi ortaya cikar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 181278 kerti17 kardeşim kırmızı veya mavi işaretlediğim yer muhtemel giriş olabilir .... buranın üzerine çıktın mı boşluk alamaz sın bu kayalar boşluk vermeyecektir ...çünki giriş taşı aldığında karşıda olması lazım ...kayanın altında boşluk muhtemelen yoktur ...bu kayanın en üst tepesinde boşluk baktınmı ... orası nediyor ...daha önceki açtığın bu yerde anladımğım kadarıyla ön taraflarda boşluk bulamamıştın .. giriş gibi tünel gibi boşlukta alamamıştın diye hatırlıyorum ....1 de bu şekilde 1 çalışma yap banalım ... rast gelsin ..

Turko

Uzman
kıymetli ustam gözünden birşey kaçmıyor maşallah ben belirtmeyi unutmuşum ama sen hatırlattın. O delik ruh deliği ustam. Nasıl olur dersen delik dikine aşağıya inmiyor. Yanlamasına çizdiğim yere doğru gidiyor. Delik dikey değil yatay yani. Diğer belirtmiş olduğun alanların tamamında çalışma yapıldı üstadım yaklaşık 10 yıldır bu mezarla ilgileniyorum. Bakmadığım yeri kalmadı en son o ruh deliği ve boşluğu son teknoloji cihaz sayesinde burada buldum. Ayrıca kayanın tam üzerindeki su oluğu da girişin kayanın yüzeyinde olduğunu gösterdi bize
Yan giden delik mezar odasına gider gün ışığı için koyarlar işçilikleri zor olur. Su var mı arka sırtında , yani resimleri çekmek için durduğun cepheye güney diyelim kaya bütünün arkasında kuzeyinde su var mı ?

Tarzan1

Member

Gemo

Member
Ustam mala gpr ile baktık demişsiniz. Gpr tam derinlik ve boyut verir. İşaretlediğiniz kayanın kalınlığını kaç cm ölçtünüz, kayanın arkasında kaç metre boşluk var ölçüler nedir. Birde gpr zemin için uygundur antenleri 350 mhz olan 8 metre gösterir duvar için ütüye benzer aparatı olur o da 1200 mhz dir ve maksimum 1 metre gösterir. Siz hangi anteni nasıl kullandınız.

kerti17

Aktif Üye
Ustam mala gpr ile baktık demişsiniz. Gpr tam derinlik ve boyut verir. İşaretlediğiniz kayanın kalınlığını kaç cm ölçtünüz, kayanın arkasında kaç metre boşluk var ölçüler nedir. Birde gpr zemin için uygundur antenleri 350 mhz olan 8 metre gösterir duvar için ütüye benzer aparatı olur o da 1200 mhz dir ve maksimum 1 metre gösterir. Siz hangi anteni nasıl kullandınız.
ustam ben cihazdan hiç anlamam bir arkadaşımın tanıdığı baktı tam tepeden su kanalı olan yerden 4 mt derinlik aldık. Oda olarak da yaklaşık 3*3.5 gibi bir ölçü çıkmıştı.

Gemo

Member
ustam ben cihazdan hiç anlamam bir arkadaşımın tanıdığı baktı tam tepeden su kanalı olan yerden 4 mt derinlik aldık. Oda olarak da yaklaşık 3*3.5 gibi bir ölçü çıkmıştı.
Tepeden 4 metre ölçünce sizin kapak diye düşündüğünüz taşın hizasına geliyormu. Eğer makinanın gösterdiği boşluk sizin kapakla aynı seviyedeyse yürüttüğünüz mantık doğrudur.