Bu taşın ne oldugunu bilen varmı

definecik

Member
Ekli dosyayı görüntüle 166685 işaretlediğim yerleri yokla sonucu bildir bakalım inşallah yanılmayız. :244:

birinci beşgen olan işaretlediğiniz, bahsettiğiniz kaya ordaki yüzeyden koptu kopacak olan bir taş usta ona baktım. Hatta koparıp düşüreyim diyecektim ama, işlem yapılan yere düşer kalırda kaldıramazsam engel olur mu düşüncesi ile ellemedim.

Resmin hemen yanındaki diklemesine beyazlık olan yerdeki kısmı yokladım cekiçle kazmayla bildigimiz sert taş gibi geldi bıraktım.

ikinci kare olarak işaretlediğiniz yer benimde aklıma geldi ama fayanscı tokmağıyla yokladık orayıda ama boşluk sesi alamadık. kazma ve demir çekiçle yokladım. orasıda bildigimiz sert kaya gibi geldi. bilmiyorum artık ben mi yanlış yapıyorum. Yoksaki benimde ilk süphelendigim yer orasıydı

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
birinci beşgen olan işaretlediğiniz, bahsettiğiniz kaya ordaki yüzeyden koptu kopacak olan bir taş usta ona baktım. Hatta koparıp düşüreyim diyecektim ama, işlem yapılan yere düşer kalırda kaldıramazsam engel olur mu düşüncesi ile ellemedim.

Resmin hemen yanındaki diklemesine beyazlık olan yerdeki kısmı yokladım cekiçle kazmayla bildigimiz sert taş gibi geldi bıraktım.

Ikinci kare olarak işaretlediğiniz yer benimde aklıma geldi ama fayanscı tokmağıyla yokladık orayıda ama boşluk sesi alamadık. Kazma ve demir çekiçle yokladım. Orasıda bildigimiz sert kaya gibi geldi. Bilmiyorum artık ben mi yanlış yapıyorum. Yoksaki benimde ilk süphelendigim yer orasıydı
sen elin de varsa hava çeliği ile 80 cm orayi del sert kaya olmasi normal kimse kiymetlisini iki çekiçle kirilacak yere koymaz. Bir ikincisi ayni noktanin önünü biraz aç derem seni yönledirecek başka şeyler olabilir.

definecik

Member
sen elin de varsa hava çeliği ile 80 cm orayi del sert kaya olmasi normal kimse kiymetlisini iki çekiçle kirilacak yere koymaz. Bir ikincisi ayni noktanin önünü biraz aç derem seni yönledirecek başka şeyler olabilir.

Tamam ustam o kısmı delmeyi bir deneyecem.

Noktanın tam önünü alttaki resimde işaretledim. Ayrıca resimde de işaretledim. mihrabın hemen önündeki taşı da düzeltmişler oturmak maksadıyla mı düzelttilerse artık bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 166711

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
tamam ustam o kısmı delmeyi bir deneyecem.

Noktanın tam önünü alttaki resimde işaretledim. Ayrıca resimde de işaretledim. Mihrabın hemen önündeki taşı da düzeltmişler oturmak maksadıyla mı düzelttilerse artık bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 166711
işaretlediğim yeri bir dene mutlaka bir giriş bulacaksin ama herşeyden önce güvenlik tuzak dediğim taşi unutma

definecik

Member